LENİN HABERLERİ

Lenin haber, Lenin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lenin - 9.10.2019
Ekvador eski Devlet Başkanı Correa, halefi Moreno'ya cevap verdi
Eski Ekvador Devlet Başkanı Rafael Correa, kendisini "ülkesindeki olayların arkasında olmakla" suçlayan Devlet Başkanı Lenin Moreno'ya, "Bizim darbeci olduğumuzu, hükümeti istikrarsızlaştırmak istediğimizi söylüyor.
Lenin - 9.10.2019
Ekvador'da bölgesel sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması getirildi
Hükümetin merkezini başkent Quito'dan ülkenin güneybatısındaki liman kenti Guayaquil'e taşıma kararı alan Devlet Başkanı Lenin Moreno, olağanüstü hal kararnamesi ile bölgesel sokağa çıkma ve seyahat yasakları getirdi.
Lenin - 9.10.2019
Ekvador'da yargı ve yasama kurumları da başkentteki faaliyetlerini durdurdu
Devlet Başkanı Lenin Moreno'nun hükümetin merkezini ülkenin güneybatısındaki liman kenti Guayaquil'e taşımasına neden olan olaylar Quito'da bugün de devam ederken, şehre ulaşan protestocu yerlilerin bir kısmı yasama organı Ulusal Meclis binasına zorla girdi.
Lenin - 8.10.2019
Ekvador Devlet Başkanı Moreno protestolar nedeniyle ülkenin başkentini taşıdı
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, ülke çapında devam eden protestoların önüne geçememesi sebebi ile geçici olarak ülke başkentini Quito'dan Guayaquil'a taşıdı.
Lenin - 8.10.2019
Ekvador Devlet Başkanı olaylardan Correa ve Maduro'yu sorumlu tuttu
Hükümet karşıtı protestolar ve şiddet eylemlerinin yaşandığı Ekvador'da Devlet Başkanı Lenin Moreno, ülkenin diğer bölgelerinden gelen yerlilerin başkent Quito'ya ulaşmaya başlamasıyla birlikte hükümetin merkezini Guayaquil kentine taşıma kararı aldı.
Lenin - 8.10.2019
Ekvador'daki ulaştırma grevi ve protestolar
Ülke basınındaki haberlere göre askerler, olağanüstü hal ilanından sonra güvenliğini sağlamaya başladıkları tarihi kent merkezindeki hükümet sarayı Carondelet'i protestocuların çok yaklaşması üzerine boşalttı. Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno'nun açıklama yapması beklenen basın toplantısının ertelenmesinin ardından sarayda çalışanları ve gazetecileri çıkaran özel birlikler, bariyerlerle sağlanan güvenlik çemberini de genişletti.
Lenin - 7.10.2019
Ekvador'daki grev ve protestolar
Ülkede olağanüstü hal ilan edilmişti Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno hükümetinin Uluslararası Para Fonu (IMF) ile yaptığı anlaşma gereği ulaştırma alanında sağlanan akaryakıt desteklerini kaldırmasına tepki olarak başlatılan ulusal grev, hükümet karşıtı protestolara ve yer yer şiddet eylemlerine dönüşmüştü.
Lenin - 6.10.2019
Haftanın tarihine bakış
1917- Sovyetler Birliği'nde, Lenin'in göreve getirdiği Aleksandra Kollantai, dünyanın ilk kadın bakanı oldu.
Lenin - 5.10.2019
Ekvador'da, hükümet karşıtı protestolarda 350 gözaltı
CUMHURBAŞKANI MORENO OHAL İLAN ETTİ Ekvador Cumhurbaşkanı Lenin Moreno, sosyal medya hesabından dün yaptığı paylaşımda, "Alınan kararlar kesindir! Vatandaş güvenliğini korumak ve kaosa neden olmak isteyenleri kontrol etmek için olağanüstü hal ilan ediyorum.
Lenin - 4.10.2019
Ekvador'da, hükümet karşıtı protestolarda 350 gözaltı
CUMHURBAŞKANI MORENO OHAL İLAN ETTİ Ekvador Cumhurbaşkanı Lenin Moreno, sosyal medya hesabından dün yaptığı paylaşımda, "Alınan kararlar kesindir! Vatandaş güvenliğini korumak ve kaosa neden olmak isteyenleri kontrol etmek için olağanüstü hal ilan ediyorum.
Lenin - 4.10.2019
Ekvador'da gösterilerden ötürü olağanüstü hal ilan edildi
Ekvador'da Devlet Başkanı Lenin Moreno hükümetinin Uluslararası Para Fonu (IMF) ile yaptığı anlaşma gereği ulaştırma alanında sağlanan akaryakıt desteklerini kaldırmasına tepki olarak gidilen ulusal grev, hükümet karşıtı protestolara ve yer yer şiddet eylemlerine dönüştü.
Lenin - 21.9.2019
Twitter, Ekvador Devlet Başkanı karşıtı hesapları sildi
Sosyal medya platformu Twitter, Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno'ya zarar vermeyi hedefleyen çoğunluğu sahte bin 19 hesabı sildiğini duyurdu.
Lenin - 9.9.2019
25 yıl sonra ölüm dağı 'pobeda'ya çıkarak 'kar leoparı' ünvanı aldı -2
Eski Sovyetler Birliği topraklarındaki 7000 metreden yüksek Lenin, Korjenevskaya, Somoni, Khan Tengri ve Pobeda Dağları'na tırmanan dağcılara "Kar Leoparı" unvanı veriliyor.
Lenin - 9.9.2019
25 yıl sonra ölüm dağı 'pobeda'ya çıkarak 'kar leoparı' ünvanı aldı -1
Eski Sovyetler Birliği topraklarındaki 7000 metreden yüksek Lenin, Korjenevskaya, Somoni, Khan Tengri ve Pobeda Dağları'na tırmanan dağcılara "Kar Leoparı" unvanı veriliyor.
Lenin - 9.9.2019
25 yıl sonra ölüm dağı pobeda'ya çıkarak 'kar leoparı' ünvanı aldı
Eski Sovyetler Birliği topraklarındaki 7000 metreden yüksek Lenin, Korjenevskaya, Somoni, Khan Tengri ve Pobeda Dağları'na tırmanan dağcılara "Kar Leoparı" unvanı veriliyor.
Lenin - 6.9.2019
Amazonlar için liderler bir araya geliyor
Kolombiya Başkanlığından yapılan açıklamada, toplantıya Devlet Başkanı Ivn Duque'nin başkanlık edeceği, mevkidaşları, Martn Vizcarra, Lenin Moreno ve Evo Morales kendisine eşlik edeceği kaydedildi.
Lenin - 24.8.2019
"Orta Asya'nın İsviçre'si" Kırgızistan
Geçmişte Lenin heykelinin bulunduğu meydanın ortasında Özgürlük Anıtı yükseliyor.
Lenin - 15.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 4
SERGİDEKİ HEYKELLER Mustafa Kemal Atatürk (2 adet), Latife Hanım, Alparslan, Osman Gazi, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Hürrem Sultan, Fuzuli, Farabi, Timurlenk, Cengizhan, Yunus Emre, Mevlana Celaleddini Rumi, İbn-i Sina, Mimar Sinan, Nazım Hikmet, Fazıl Say, Zeki Müren, Rauf Denktaş, Levent Kırca, Haldun Dormen, Recep Tayyip Erdoğan, Vladimir Putin, Mihail Gorbaçov, Çar 2. Aleksandr, İvan Grozni (Korkunç İvan), Çar 1. Peter (Deli Petro), 1. Katerina, Lenin, Stalin, Bruce Willis, Brad Pitt, Chuck Norris, Marilyn Monroe, Angelina Jolie, Michael Jackson (2 adet), Elvis Presley, Beatles Grubu, Kazanova, Kaliostra, Dostoyevski, Karl Marx, Napolyon Bonapart, Albert Einstein, Kaptan Kusto, Leonardo da Vinci, Şeyh Şamil ve gösteri amaçlı hazırlanan 7 adet heykel parçaları olmak üzere toplam 60 heykelin görülebileceği serginin 2 ay süresince açık kalacağı kaydedildi.
Lenin - 3.7.2019
Ekvador'da kaçak madene ordu müdahalesi
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, pazartesi günü bölgede acil durum ilan etmişti.
Lenin - 2.7.2019
TBMM Başkanı Şentop'un Rusya'daki temasları
Şentop, beraberindeki heyetle Kızıl Meydan'da bir süre yürüdükten sonra burada bulunan Sovyetler Birliği'nin kurucusu Vladimir Lenin'in mozolesini de ziyaret etti.
Lenin - 24.6.2019
Ekvador'da toprak kayması
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, yaptığı yazılı açıklamada, Ulusal Risk ve Acil Durum Yönetimi Biriminin felaketten etkilenenlere yardım etmek için harekete geçtiğini kaydetti.
Lenin - 21.6.2019
Assange'ın bilgisayar programcısı serbest bırakıldı
Quito havalimanından Japonya'ya uçmak üzereyken nisan ayında gözaltına alınan Bini, ismi tespit edilemeyen iki Rus bilgisayar korsanıyla birlikte Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno'yu, ona ait olduğunu iddia ettikleri bazı kriminal dosyaları açığa çıkarmakla tehdit ettiği gerekçesiyle suçlanıyordu.
Lenin - 17.6.2019
Ekvador'da ABD askeri uçaklarına Galapagos izni tartışması
Eski Devlet Başkanı Rafael Correa'nın askeri varlığına son verdiği ABD ile Ekvador arasındaki flört, mevcut Devlet Başkanı Lenin Moreno yönetiminde bu alanda geçen yıl yeniden başlayan iş birliğinin ardından Galapagos Adaları'ndaki havalimanı kullanım izni ile daha da ileri boyuta taşınıyor.
Lenin - 7.5.2019
Kırgızistan'da Kanser Hastası Eski İstihbarat Başkanına Tahliye
Yaklaşık 6 yıldır tutuklu olan Sutalinov'un avukatı, kanser hastalığının geldiği aşama sebebiyle müvekkilinin serbest bırakılması için Lenin İlçe Mahkemesi'nde olumlu sonuç alamayınca Bişkek Şehir Mahkemesine başvurdu.
Lenin - 27.4.2019
Denizdeki Kuvayı Milliye ve İnebolu Paneli
Gürdeniz, Atatürk'ün 26 Nisan 1920'de Sovyetler Birliği'nin kurucusu Lenin'e yazdığı mektubun ardından Rusya'nın Batum, Tuapse ve Novorossiysk limanları üzerinden İnebolu, Trabzon ve Samsun limanlarına 1920-1922 yıllarında 300 bin ton harp malzemesi gönderdiğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lenin Haberleri | Lenin Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Lenin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Lenin kimdir, hayatı ve biyografisi. Ekvador'da Devlet Başkanı'ndan yeni ekonomik reform önerileri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 18:32:44. #1.14#
title