Lemi Keskin Cumhuriyet Başsavcılığına Başvurdu

Lemi Keskin Cumhuriyet Başsavcılığına Başvurdu

Bursaspor'un Kongre Üyesi ve Eski Yöneticilerden Lemi Keskin, Bu Hafta Sonu Oynanacak Çaykur Rizespor -Beşiktaş Maçıyla İlgili Olarak Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına Başvurduğunu Bildirdi.

Lemi Keskin Cumhuriyet Başsavcılığına Başvurdu

Bursaspor'un kongre üyesi ve eski yöneticilerden Lemi Keskin, bu hafta sonu oynanacak Çaykur Rizespor-Beşiktaş maçıyla ilgili olarak Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına başvurduğunu bildirdi.

Keskin, yaptığı yazılı açıklamada, Beşiktaş ve Çaykur Rizespor'un 2004 yılında da benzer bir ortamda karşılaştığını öne sürerek, şunları ifade etti:

''O maç ile ilgili telefon dinlemelerine takılan ve mahkeme kayıtlarına giren tescillenmiş şike vardı ve bununla ilgili dönemin federasyonuna başvurmuştuk. Fakat kamuoyunun bildiği gibi, Ulusoy yönetimi bu dosyaları ve mahkeme kayıtlarını sümenaltı etti ve maalesef suçlular cezasız kaldı.

Bugün yine Beşiktaş iddiasız ve Çaykur Rizespor yine düşme potasında, yani aynı benzer bir ortamı tekrar yaşıyoruz. Bu yüzden bu maçta şike olacağını tahmin etmekteyiz ve her iki takımın yöneticilerinin, teknik heyetlerinin ve futbolcularının telefonlarının dinlenmesi ve Türk futbolunda bir kez daha çirkinliklerin yaşanmaması amacıyla Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına başvurduk.''

Kaynak: AA