Lefkoşa: Tbf Yetkilileri KKTC'de Panele Katıldı

Türkiye Basketbol Federasyonu (Tbf) Yetkilileri, KKTC'de Yakın Doğu Üniversitesi'nde Düzenlenen '2006 Dünya Basketbol Şampiyonası Sonrasında 12 Dev Adam ve Türk Basketbolunda Yeni Hedefler' Paneline Katıldı.

Lefkoşa: Tbf Yetkilileri KKTC'de Panele Katıldı

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yetkilileri, KKTC'de Yakın Doğu Üniversitesi'nde düzenlenen '2006 Dünya Basketbol Şampiyonası Sonrasında 12 Dev Adam ve Türk Basketbolunda Yeni Hedefler' paneline katıldı.

Yaklaşık 2 saat süren panele Milli Takımlar Menejeri Doğan Hakyemez, gazeteci İsmet Badem, Türkiye 12 Dev Adam Okulları Koordinatörü Samer Şenbayrak ve Beşiktaş Bayan Basketbol Takımı Antrenörü Aziz Akkaya katıldı. Paneli yöneten gazeteci İsmet Badem, basketbol sevgisinin yaygınlaşması gerektiğini söyleyerek, "Bu konuda ben de birey olarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Kıbrıs'ta basketbol gün geçtikçe gelişiyor. Bunda da federasyonun katkısı büyük" dedi.

Milli Takımlar Menajeri Doğan Hakyemez, 2006 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda A Milli Basketbol Takımı'nın müthiş bir birliktelik sergilediğini söyleyerek, "Sakatlıklar olmasaydı, A Milli Basketbol Takımı Dünya 4.'sü olabilirdi" dedi. Hakyemez, konuşmasını 2006 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın hikaye edildiği slayt gösterisi ile tamamladı.

Türkiye 12 Dev Adam Okulları Direktörü Samer Şenbayrak da, 12 Dev Adam Okulları'nın Türkiye'de 2002 yılında 21 ilde kurulduğunu belirterek, şu anda okulların Türkiye'de 45 ilde ve KKTC'de faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi. 12 Dev Adam Okulları'nın amacının sosyo-ekonomik ve kültürel düzey gözetmeksizin herkesi basketbol oynamaya teşvik etmek olduğunu belirten Şenbayrak, diğer hedeflerinin ise basketbola seyirci kazandırmak ve Türkiye Basketbol Modeli'ni geliştirmek olduğunu söyledi.

Beşiktaş Bayan Basketbol Takımı Antrenörü Aziz Akkaya ise, Beşiktaş olarak amaçlarının izleyenlere seyir zevki yüksek maçlar izletmek ve bayan basketbolunu ileri götürmek olduğunu kaydetti. Akkaya, Beşiktaş olarak Koraç Kupası'nı kazanmak istediklerini söyledi.

KKTC Basketbol Federasyonu Başkanı Levent Çağdal da, Dünya 6.'sı TBF yetkililerini KKTC'de ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu dile getirerek, TBF'nin desteğini sürekli olarak gördüklerini ifade etti. Çağdal, "TBF'nin desteği ile KKTC basketbolu daha ileriye gidecektir" diye konuştu.

Kaynak: İHA