Lefkoşa: Kıbrıs Rum Basınına Göre Telaviv-ercan Seferleri Başlıyor

Lefkoşa: Kıbrıs Rum Basınına Göre Telaviv-ercan Seferleri Başlıyor

Kıbrıs Rum Kesimi'nde Yayınlanan Gazetelerden Alithia, İsrail'in Başkenti Tel Aviv'den Ercan Havaalanı'na Direkt Uçuşların Başlayacağını Yazdı.

Lefkoşa: Kıbrıs Rum Basınına Göre Telaviv-ercan Seferleri Başlıyor

Kıbrıs Rum Kesimi'nde yayınlanan gazetelerden Alithia, İsrail'in başkenti Tel Aviv'den Ercan Havaalanı'na direkt uçuşların başlayacağını yazdı.

Rum gazetesi Alithia, "Tel Aviv-Timbu (Ercan) Seferleri Başlıyor. Direkt Uçuşlar Başlarken Mülklerin Satışı da Devam Ediyor" başlığıyla manşetten verdiği haberinde, Telaviv'den Ercan'a doğrudan uçuşların yeniden başlayacağının kesin olduğunu yazdı. Haberde, "Telaviv'den Timbu'ya doğrudan uçuşların başlanacağı kesinleşirken, 2004 Nisan'ından hemen sonra başlayan ve Kıbrıs sorunu muhtemelen çözümlendiği zaman müzakere masasına gelmemesi için mülkiyet sorununun çözümlenmesini hedefleyen bir planın da uygulamaya konduğu görülüyor" denildi. Doğrudan uçuşlarla ilgili gazetenin edindiği bilgilere göre, Türk Hava Yolları ile İsrail yetkilileri arasındaki temaslar devam ediyor ve bu temasların hedefi de Telaviv'den Timbu ve Antalya'ya doğrudan uçuşların düzenlenmesini sağlamak.

Haberde, iki taraf arasındaki görüşmelerin İngiltere'nin başkenti Londra'daki Uluslararası Londra Turizm Fuarı çerçevesinde Kasım ayı başlarında gerçekleştirildiği kaydedildi. Temasların ise, iki tarafın yetkilileri arasında yapılan temaslar dizisinin sadece bir bölümünü oluşturduğu ileri sürüldü.

Kaynak: İHA