Lefkoşa'da Kanser Hastaları Yararına Sergi Açıldı

Lefkoşa'da Kanser Hastaları Yararına Sergi Açıldı

Kanser Hastalarına Yardım Derneği Yararına Düzenlenen "Umuda Yolculukta Yalnız Değilsiniz" Adlı Karma Sergi Bugün Dışişleri Bakanı Turgay Avcı Adına Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Asım Vehbi Tarafından Açıldı.

Lefkoşa'da Kanser Hastaları Yararına Sergi Açıldı

Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına düzenlenen "Umuda Yolculukta Yalnız Değilsiniz" adlı karma sergi bugün Dışişleri Bakanı Turgay Avcı adına Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Asım Vehbi tarafından açıldı.

Lefkoşa'daki Saçaklı Ev'de saat 17.00'de açılan sergide Canan Nebhit'in özgün el sanatları, Musa Kocatepe'nin ebruları ve Burak Nebhit'in fotoğrafları yer alıyor. Cuma gününe kadar 08.00-17.00 saatleri arasında gezilebilecek sergideki eserler için 5 ila 1000 YTL arasında fiyat biçildi. Satıştan elde edilecek gelir Kanser Hastalarına Yardım Derneği'ne bağışlanacak. Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Vehbi, açılışta yaptığı konuşmada, serginin çok anlamlı olduğunu belirterek, sergide üç sanatçının eserlerinin sanatseverlerle buluşacağını söyledi. Serginin gelirinin Kanser Hastalarına Yarım Derneği'ne bağışlanacak olmasının ayrıca bir önemi olduğuna da dikkat çeken Vehbi, KKTC'de kanserin hızla yayıldığını, kanser hastalığının daha az insanı etkilemesi için de herkesin çalışması ve kaynakların doğru kullanılması gerektiğini vurguladı.

Katkılarından dolayı sanatçılara teşekkür ederek, serginin herkese hayırlı olması temennisinde bulunan Vehbi, Dışişleri Bakanlığı adına da 3 tane tablo satın aldı.

(TAK-OYK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA