Lazaroni : "Fatih'in Gidişi Benim İçin Sürpriz Oldu. Transferde De Biraz Geciktik"

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, Transferde Geç Kaldıklarını Belirterek, "Ama Kadrodaki Oyuncularıma Güveniyorum Ve Yarınki Karşılaşmaya Hazır Olduğumuza İnanıyorum" Dedi.

Lazaroni :

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, transferde geç kaldıklarını belirterek, ¨Ama kadrodaki oyuncularıma güveniyorum ve yarınki karşılaşmaya hazır olduğumuza inanıyorum¨ dedi.

Lazaroni, Kayserispor maçına hazır olduklarını düşündüğünü ifade ederek, ¨Yarın sahada akıllı savaşcıları göreceğiz. Zekamızı, formamızı da terleterek sahaya yansıtmak amacındayız. Kayseri kaliteli bir takım. Gerçekten önemli oyuncuları var. Ama bizim de iyi oyuncularımız var. İyi bir mücadele olacağını düşünüyorum. Yattara`nın kasığında ufak bir problemi var. İyileşmesi için antrenman programı uyguluyoruz. Bizimle Kayseri`ye gelecek ve onun hakkındaki kararı maçtan önce vereceğiz. Marcelinho da bizimle 3 antrenman yaptı ve o da gelecek¨ dedi.

TRANFSERDE GECİKTİK

Lazaroni, yönetime birkaç isim verdiğini ve Brezilya`daki transfer çalışmalarından henüz sonuç alınamadığını ifade ederek, ¨Öncelikle Fatih`in gidişi benim için sürpriz oldu. Transferde de geciktik biraz. Ama önemli olan yarın sahaya çıkacak olan oyuncuların güvenle mücadele etmesi¨ dedi.

Kaleci transferi söylentilerine de açıklık getiren Lazaroni, ¨Kalecimiz Jefferson. Tolga ve Ahmet de var onun yanında¨ ifadesini kullandı.

Brezilyalı çalıştırıcı, ¨Marcelinho`ya da yarın görev vermeyi istiyorum. UEFA Kupası`nda oynamayacak ve takıma adaptasyonunu hızlandırmak istiyorum. Tüm oyuncularımla tek tek konuşuyorum. Kimsenin morali bozuk değil. Hepsine şans doğacak. Diğer kulüplerin transferleriyle ilgilenmiyorum. Herkes kendi gerçekleriyle yaşar. Tüm rakiplere saygı duyuyoruz. Kendi oyunumuzu sahaya yansıtmaya çalışacağız. Ben de insanım. Benim de üzüntülerim ve hayal kırıklıklarım tabii ki oluyor. Ama bunların işimin bir parçası olduğunun da farkındayım. Çok pozitif düşünüyorum şu anda. Taraftarın sahada görmek istediği Trabzonspor`u yaratmak istiyorum¨ diye konuştu.

OYUNCUYA GÖRE SİSTEM

Lazaroni, belli bir kalıpta oyun düzeni olmadığına dikkat çekerek, ¨Benim sistemim oyuncuya bağlı. Oyuncu kendisini hangi sistemde daha iyi hissediyorsa o sistemde oynayacağız. Ama artık futbol dinamik oynanıyor. Top rakipteyken alan daraltmak, birlikte defans yapmak önemli. Hücum etmeyi bilen arcak arkasını da unutmayan bir ekip kurmayı amaçlıyoruz. Sistemle ilgili bir endişem yok. Takımım çok daha iyi olacak. Her gün üzerine birşey koyuyor. Tabiki her hoca yarın yüzde 100 hazır olmak ister. Ben de istiyorum bunu. Her maçı final havasında oynayacağız. Bizim için ilk yarının iyi bir başlangıç olmasını umuyorum. Heyecanlıyım¨ dedi.

FATİH KONUSU KAPANSIN

Basın mensuplarının Fatih konusundaki ısrarlı sorularının devam etmesi üzerine, ¨Fatih`le ilgili son kez bir soruyu yanıtlıyorum¨ diyen Lazaroni sözlerini şöyle sürdürdü, ¨Bence bütün camia ve taraftar ona teşekkür borçlu olmalı. Ama biz yeni bir sayfa açtık. Ayrılmasına üzüldüm. Ama şu anda oynayacak olan oyunculara güven vermemiz gerek. Onlar da Trabzonspor forması ile mücadele edecekler. Onlarla birlikte mutlu olmayı amaçlıyorum. Fatih artık gitti. Elimizde forvet oyuncularımız var. Futbolda şans faktörü vardır. Hiç beklemediğiniz olaylar gerçekleşir. Yeni bir sayfa açtık. Bomboş bir sayfa ve takımımızdaki forvetlerin o boş sayfaya kendilerince güzel şeyler yazacağını umuyorum¨ dedi.

MARCELİNHO`YA GÜVENİYORUM

Lazaroni, Marcelinho`nun birçok özelliği bulunan bir futbolcu olduğunu da vurgulayarak, ¨Marcelinho ileriye dönük bir oyuncu. Onun kendisini iyi hissetmesini istiyorum. Çok istekli. burasının kariyerinde yeni bir başlangıç olduğuna inanıyor. Ondan çok şey bekliyorum ve ona güveniyorum¨ dedi.

SON ANTRENMAN

Trabzonspor, Kayserispor maçı hazırlıklarını bugün yaptığı son antrenmanla tamamladı. Lazaroni yönetimindeki çalışmada sakatlıkları bulunan Yattara ve Feridun düz koşu yaptı. Diğer oyuncular ise dar alanda pas çalışmasıyla başladıkları antrenmanı yarı sahada çift kale maç ve şut çalışmasıyla noktaladılar.

YATTARA KULÜBEDE

Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni` nin yarınki Kayserispor maçında yeni transferlerden Murat Ocak, Çağdaş, Musa Büyük, Marcelinho ve Cem` e ilk 11` de yer vermesi beklenirken, sakat olduğunu söyleyerek iki gündür düz koşu yapan Yattara` nın yedek kulübesinde oturacağı ifade edildi. Lazaroni` nin yine yeni transferlerden Umut Bulut` a da ilk 11` de görev vermemesi bekleniyor.

TRABZONSPOR` UN KAYSERİ MAÇI 11`İ:

Jefferson- Ufukhan, Stepanov, Çağdaş, Murat- Musa Büyük, Hüseyin, Szymkowiak- Marcelinho, Gökdeniz- Cem Demir

Kaynak: DHA