Latife Hanım Köşkü'nün Kafeteryası Hizmete Girdi

Latife Hanım Köşkü'nün Kafeteryası Hizmete Girdi

Karşıyaka Belediyesi'nce Restorasyonu Tamamlanan ve Kısa Bir Süre Sonra Açılacak Olan Latife Hanım Köşkü'nün Kafeteryası Şimdiden Hizmete Girdi. Köşkün 3 Bin Metrekarelik Bahçesinde Kurulan Açıkhava Kafeteryası, Belediye Kuruluşu Kent A.ş. Tarafından İşletiliyor.

Latife Hanım Köşkü'nün Kafeteryası Hizmete Girdi

Karşıyaka Belediyesi'nce restorasyonu tamamlanan ve kısa bir süre sonra açılacak olan Latife Hanım Köşkü'nün kafeteryası şimdiden hizmete girdi. Köşkün 3 bin metrekarelik bahçesinde kurulan açıkhava kafeteryası, belediye kuruluşu Kent A.Ş. tarafından işletiliyor.

Bir nostalji çay bahçesi atmosferinde düzenlenen kafeterya, Karşıyaka'nın göbeğinde yemyeşil bir ortamda serinleme ve dinlenme imkanı sunuyor. Dev ağaçların altında, suni çimlerin üzerinde, gölgelik donanımıyla hasır ahşap sandalye ve masalarla kurulan kafeterya, ziyaretçilere huzur veriyor. Kafeterya menüsünde ise soğuk ve sıcak içeceklerle sandviç ve ızgara çeşitleri bulunuyor.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, kafeteryanın Karşıyaka halkına ve herkese açık olduğunu ifade etti. Başkan Durak, "Latife Hanım Köşkü'nü bir anı evi olarak restore ederken halkımıza bir de yeni dinlence mekanı kazandırdık. Cumhuriyetimizin manevi mirasına ve kültürüne sahip çıkarken ve bu tarihî önemdeki yapıyı ülkemize kazandırırken halkımızın ve bütün ziyaretçilerin keyifli vakit geçirmesini de hedefledik. Latife Hanım Köşkü Anı Evi'ni de çok kısa bir süre sonra ziyarete açacağız." dedi.