Lapseki'de "Hayat Boyu Öğrenme" Toplantısı

Lapseki'de "Hayat Boyu Öğrenme" Toplantısı

Lapseki'de 'Hayat Boyu Öğrenme' Toplantısı
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde "Hayat Boyu Öğrenme" toplantısı yapıldı.

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde "Hayat Boyu Öğrenme" toplantısı yapıldı.

Belediye meclis salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, halk eğitim merkezinin açtığı kurslara yoğun ilginin kendilerini sevindirdiğini belirtti.

Kaymakam Şahin, "Özellikle üniversite sınavlarına hazırlık kurslarına katılan tüm öğrencilerimizin üniversiteyi kazanması bizleri son derece sevindirdi. Bu kapsamda daha fazla çalışma yapmak lazım. Ayrıca, engelli kardeşlerimiz için açılan kurslarda çok verimli oldu. Bu konuda çalışmalarından dolayı Merkez Müdürü Orhan Akman başta olmak üzere tüm öğretmen ve çalışanları kutluyor, çalışmalarının devamını bekliyorum." diye konuştu.

Toplantıda, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında açılması planlanan kurslar ve seminerlerde kullanılacak kurs yerleri ile görev alacak öğreticilerin belirlenmesi için belediye, okul ve kurum müdürlükleri, belde belediyeleri, dernekler, sivil toplum örgütleri ile iş birliği yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıya, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Emrah Avdan, Emniyet Müdürü Hakan Göç, Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Özel İdare Müdürü Ahmet Alkan ile okul müdürleri ve ilgililer katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Çok Okunan Haberler

title