Lale Eğitim Kurumları'ndan Vergi Dairesi Çalışanlarına Yemek - Haberler
Haberi Paylaş

Lale Eğitim Kurumları'ndan Vergi Dairesi Çalışanlarına Yemek

CHA - Haberler | Güncel
Lale Eğitim Kurumları'ndan Vergi Dairesi Çalışanlarına Yemek

Vergi Haftası Sebebiyle Muş Lale Eğitim Kurumları Tarafından Özel Çağlayan Ufuk İlköğretim Okulu'nda Vergi Dairesi Çalışanlarına Yemek Verildi.

Vergi haftası sebebiyle Muş Lale Eğitim Kurumları tarafından Özel Çağlayan Ufuk İlköğretim Okulu'nda vergi dairesi çalışanlarına yemek verildi.

Özel Çağlayan Ufuk İlköğretim Okulu yemekhanesinde verilen yemeğe Defterdar Vekili Fahrettin Palaoğlu, Vergi Dairesi Müdürü İdris İzzet Erkan, milli emlak müdürü, gelir müdürü ve vergi dairesi çalışanları katıldı. Defterdar Vekili Fahrettin Palaoğlu, devleti ayakta tutan en önemli ekonomik gücün vergi olduğunu belirterek, devlet tarafından verilen bütün hizmetlerin en iyi şekilde yerine getirilmesinin, verginin daha sağlıklı toplanmasıyla mümkün olacağını dile getirdi. Palaoğlu, "Vatandaş olarak sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Konu hakkında iyi bilinçlenip, vergi bilincini hayatımızda uygulamalıyız." diye konuştu.

Özel Çağlayan Ufuk İlköğretim Okulu Müdürü Cengiz Karakuş ise devletin hizmet vermesi için vergi toplanmasında aracı olan vergi dairesi çalışanları ile bir araya gelmek istediklerini söyledi. Karakuş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Devlet, vatandaşlarının çok daha rahat yaşayabilmesi için, biz vatandaşlardan aldığı vergiler ile halkına çeşitli kullanım olanakları yaratır. Bu olanakları, eğitim aldığın okulu yaptırmak, kullandığın suyu veya televizyon seyredebilmek için harcadığın elektriği evine getirmek olarak sayabiliriz. Vergi ödemek, bir ülkede yaşayan her vatandaşın en kutsal görevlerinden biridir. Devletin de bu vergilerden topladıklarıyla en iyi şekilde hizmet sunması da vatandaşlarına karşı yerine getirmesi gereken en önemli görevlerden biridir." - MUŞ

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım