Lahor Haberleri

Lahor haber, Lahor son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lahor 21.12.2017
Orka Holding Global Atağa Geçti
Almanya'da da büyümeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz ekim ayında Stuttgart'ta iki mağaza açtık. Duisburg, Mannheim, Frankfurt, Münih ve Berlin'de de mağazalar açarak 2018 yılı sonunda Almanya'da 12 mağazaya ulaşmış olmayı planlıyoruz. İspanya'daki 2 mağazamıza ek olarak bu yıl Madrid'de 350 metrekare büyüklüğünde bir Flagship mağaza açtık. Romanya'da hala lideriz ve hedefimiz buradaki mağaza sayımızı 14'e çıkarmak. Büyüme planlarımız Avrupa ile sınırlı değil. Ayrıca Arjantin, Şili, Meksika ve Peru gibi çok önemli pazarlara da açıldık." Geçen ay Madrid'de açtıkları D'S Damat'ın Avrupa Flagship mağazasının ardından aralıkta da İran'daki 8'inci mağazalarını Kish Adası'nda açtıklarını bildiren Orakçıoğlu, "Fildişi Cumhuriyeti'nin başkenti Abidjan'da da bir mağaza açtık. Rusya'daki 24'üncü mağazamızı Kazan'da, Pakistan'daki 3'üncü mağazamızı ise Lahor'da açtık.
Lahor 20.12.2017
Pakistan'da Ulusal Kütüphane'de Türkiye Köşesi Kuruldu
Kısa zamanda Lahor'da da benzer bir köşenin kurulacağını belirten Girgin, Karaçi'de de Türkiye köşesi kurulabileceğini dile getirdi.
Lahor 18.12.2017
Dünyada 2017 Böyle Geçti (4)
24 Temmuz Pakistan'ın Pencap eyaletinin başkenti Lahor'un en işlek noktalarından Feruzepur Caddesi'nde düzenlenen intihar saldırısında 26 kişi öldü, 57 kişi yaralandı.
Lahor 8.12.2017
ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkenti Olarak Tanımasına Tepkiler
Pakistan'da başkent İslamabad'ın yanı sıra Karaçi, Peşaver ve Lahor şehirleri başta olmak üzere pek çok bölgede düzenlenen gösterilerde, ABD'nin Kudüs kararına tepki gösterildi.
Lahor 29.11.2017
Bolivya'da Morales Tekrar Aday Olabilecek
Anayasa Mahkemesi Başkanı Macario Lahor Cortez, düzenlediği basın toplantısında, Morales'in 2019'daki devlet başkanlığı seçimlerinde aday olabileceğini ve seçimlerde halkın karar vereceğini belirtti.
Lahor 25.11.2017
Pakistan'daki Operasyon Konusunda Ordudan Tavsiye
Rawalpindi'yi İslamabad'a bağlayan Feyzabad Kavşağı'ndaki operasyon üzerine Karaçi, Haydarabad, Sukkur, Mirpur Asad Keşmir, Tando Allahyar, Jacobabad, Çakwal, Sabrial, Lahor, Faysalabad ve Gujranwala'da da gösteriler düzenlendiği kaydedildi.
Lahor 22.11.2017
Analiz - Pakistan Siyasetinde 'Yeni Londra Planı'
13 Kasım'da Navaz Şerif, Başbakan Şahid Hakan Abbasi, Pencap Başbakanı Şahbaz Şerif, Millet Meclisi Başkanı Sardar Ayaz Sadik, Senatör Pervaiz Raşid, İçişleri Bakanı Ahsan İkbal, Demiryolları Bakanı Saad Rafique ve Pencap Adalet Bakanı Rana Sanaullah'ın katıldığı ve saatler süren bir toplantı düzenledi. Lahor'da yapılan toplantıda alınan karara göre, Navaz Şerif'in çalışması mitinglerle sınırlı kalmayacak.
Lahor 20.11.2017
Pakistanlı Türkiye Mezunları Buluştu
YTB'nin İslamabad, Lahor ve Karaçi şehirlerinde gerçekleştirdiği üç ayrı program, yüzlerce Türkiye mezununu bir araya getirdi.
Lahor 9.11.2017
Pakistan'da Otobüs Kazası: 24 Ölü, 50 Yaralı
Otobüsteki yaklaşık 80 kişinin, Tebliğ Cemaati'nin yıllık toplantısına katılmak üzere Lahor kenti yakınlarına doğru yolculuk ettiği bildirildi.
Lahor 3.11.2017
Tika'dan Pakistan'a Mesleki Teknik Eğitim
Türkiye'den 22 uzmanın verdiği eğitimler Pencap eyaletinin Lahor, Faisalabad ve Gujrat şehirlerindeki 5 enstitüde gerçekleştiriliyor.
Lahor 31.10.2017
Tika'dan Pakistanlı Diş Hekimlerine Eğitim
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan'ın Lahor şehrindeki De'Montmorency Diş Hekimliği Fakültesinde görevli 5 diş hekimine Türkiye'de eğitim verdi.
Lahor 27.10.2017
Pakistan'da Demir Yolunda Patlama
Yerel güvenlik kaynaklarının verdiği bilgiye göre, raylara yerleştirilen bomba, Belucistan eyaletinin başkenti Kuetta'dan doğudaki Lahor kentine giden trenin geçişi sırasında patladı.
Lahor 27.10.2017
Yee, Pencap Üniversitesinde Türkçe Kurslarına Başladı
YEE Lahor Türk Kültür Merkezi Müdürü Prof.
Lahor 25.10.2017
Fetö'nün Endonezya Sorumlusu İtirafçı Oldu
Öte yandan, Pakistan'daki FETÖ okulları müdürü Mesut Kaçmaz ile eşi Meral Kaçmaz, geçen hafta Lahor'da MİT ve emniyet birimlerince düzenlenen operasyonla gözaltına alınarak özel uçakla Türkiye'ye getirilmişti.
Lahor 25.10.2017
Fetö'nün Endonezya Sorumlusu Adliyeye Getirildi
Öte yandan, Pakistan'daki FETÖ okulları müdürü Mesut Kaçmaz ile eşi Meral Kaçmaz, geçen hafta Lahor'da MİT ve emniyet birimlerince düzenlenen operasyonla gözaltına alınarak özel uçakla Türkiye'ye getirilmişti.
Lahor 22.10.2017
Prof. Dr. Toker, Pakistanlılara 15 Temmuz'u Anlattı
İSLAMABAD (AA) – Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Lahor Türk Kültür Merkezi Müdürü Prof. Dr. Halil Toker, katıldığı bir televizyon programında Pakistan halkına 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini anlattı.
Lahor 20.10.2017
Pakistan Cumhurbaşkanı'ndan Yee Lahor Müdürü Toker'e Takdir Mektubu
Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin, Yunus Emre Estitüsü (YEE) Lahor Türk Kültür Merkezi Müdürü Prof. Dr. Halil Toker'i "Urdu dili ve edebiyatının gelis¸mesi ic¸in yaptıgˆı dikkate degˆer c¸alıs¸malardan" dolayı takdir ettiğini duyurdu.
Lahor 19.10.2017
Cemaat-ul Ahrar Örgütü Elebaşı Horasani'nin Öldürüldüğü İddiası
Grubun eski sözcüsü Ehsanullah Ehsan, 2 Kasım 2014'te Lahor'da Pakistan-Hindistan sınır kapısında yapılan intihar saldırısını üstlendiklerini açıklamıştı.
Lahor 18.10.2017
ABD'nin Saldırısında Cemaat-ul Ahrar Örgütü Liderinin Yaralandığı İddiası
Grubun eski sözcüsü Ehsanullah Ehsan, 2 Kasım 2014'te Lahor'da Pakistan-Hindistan sınır kapısında yapılan intihar saldırısını üstlendiklerini açıklamıştı.
Lahor 16.10.2017
Kyb'den Barzani'ye Eleştiri
Irak'ta Kürdistan Yurtseverler Birliği Partisi (KYB) Terörle Mücadele Gücü Başkanı Lahor Cengi Talabani, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı (IKBY) Mesut Barzani'yi "petrol çalmakla" suçladı.
Lahor 15.10.2017
Kerkük'te İran ve Kyb Görüşmesi İddiası
Peşmerge komutanı, KYB'den toplantıya kısa bir süre önce hayatını kaybeden Celal Talabani'nin oğlu Pavel Talabani ve KYB'nin İstihbarat (Zanyari) Müdürü Lahor Şeyh Cengi'nin katıldığı iddiasında bulundu.
Lahor 28.9.2017
Pakistan-Türkiye Sağlık Fuarı Lahor'da Açıldı
Pakistan-Türkiye Sağlık Fuarı, Pakistan'ın Lahor kentinde açıldı.
Lahor 28.9.2017
Analiz - Pakistan'da Şerif Ailesinin Varlık Mücadelesi
- Ara seçimler referanduma dönüştürüldü Navaz Şerif'in yıllarca birlikte hareket ettiği ancak son zamanlarda ters düştüğü söylenen derin yapının yargı girişimi ile ömür boyu siyasetten men edilmesinin ardından mecliste boşalan sandalye için -Şerif ailesi ve partisi PML-N'nin kalesi Lahor'un Kuzey Doğu bölgesinde- ara seçim kararı alındı.
Lahor 17.9.2017
Pakistan'da Ara Seçimi Gülsüm Navaz Kazandı
Pakistan'ın görevden alınan Eski Başbakanı Navaz Şerif'ten boşalan meclis koltuğu için Lahor kentinde yapılan ara seçimi, Şerif'in eşi Gülsüm Navaz Şerif kazandı.
Lahor 15.9.2017
Sağlık Bakanı Demircan, Şahbaz Şerif ile Görüştü
Görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Demircan, "Geleceğe dönük projeler konusunda çalışma gruplarımız oluşuyor. Çalışma gruplarının üzerinde anlaşacağı özellikle sağlıkla ilgili konular ay sonuna doğru Lahor'da gerçekleştirilecek fuarda imza altına alınacak.
Lahor 2.9.2017
Pakistan'da Kurban Bayramı
Birçok Müslüman ülkeden farklı olarak Kurban Bayramı'nın bugün kutlanmaya başladığı Pakistan'da, başta başkent İslamabad olmak üzere büyük kentler Karaçi ve Lahor'da yüz binlerce Müslüman bayram namazı için camilere gitti.
Lahor 30.8.2017
Bademin Şekerle Buluşma Yolculuğu
Bademlerin 15 gün önce toplanmaya başlandığını, kendi ürettiklerinin yanı sıra çiftçilerin ürettiği bademleri de aldıklarını kaydeden Yertüm, bademin şekerli yolcuğunu şöyle anlattı: "Badem şekeri için olanlar ufak ve daha düzgün oluyor. İkinci evrede bademlerin salamurası yapılıyor. Kuruduktan sonra bakır tavalarımızda kavruluyor. Buradan da Lahor ağacının kökünden üretilen kök boya ile şekillendiriliyor.
Lahor 23.8.2017
Pakistan'da Şerif'in Eşi Kanser Teşhisine Rağmen Milletvekili Adayı
Pakistan İletişim Bakanı Meryem Aurangzeb, gırtlak kanseri teşhisi konan Gülsüm Navaz'ın Londra'da tedavi gördüğünü ve gelecek ay Lahor'da yapılacak seçimler için ülkesine dönmeyi planladığını belirtti.
Lahor 21.8.2017
Pakistan'da Yargı Krizi
Pakistan'ın Lahor ve Multan Kentlerinde Avukatlar Yüksek Mahkemeyi protesto ediyor.
Lahor 21.8.2017
Pakistan'da Yargı Krizi
Pakistan'ın Lahor ve Multan Kentlerinde Avukatlar Yüksek Mahkemeyi protesto ediyor.
Lahor 14.8.2017
Pakistan Bağımsızlığının 70.yılını Kutluyor
18. yüzyılın ortalarından itibaren Hintli aydınlar tarafından İngilizlere karşı ilk isyanlar başlamış, sonrasında karakter değiştirerek Hindistan'ın kurtuluşunu sağlama çalışmalarına dönüşmüştü. 1917'de Gandhi (1869-1948)'nin ortaya çıkması ve ulusçuluğun daha da güçlenmesi ve gelişmesiyle birlikte İngiltere 1935'de, halk tarafından seçilmiş üyelerden teşekkül edilen eyalet meclislerinin kurulmasını kabul etmiş ve 1937 yılında da ilk seçimler yapılmıştı. Öte yandan Hindistan'daki Müslümanlar da, Hindu egemenliğinin kültürlerini ve özgürlüklerini zedelediğini ileri sürerek Hintlilerden ayrı bir devlet kurmak istediklerini dile getirmişlerdi. Muhammed Ali Cinnah'ın önderliğinde başlayan ve gelişen bu hareket üzerine, 23 Mart 1940'da Lahor'da toplanan "Müslüman Birliği Cemiyeti Kongresi" Hindulardan tamamen ayrı bağımsız bir Pakistan Devleti kurulmasını kararlaştırmıştı.
Lahor 12.8.2017
Pakistan'da Şerif'in Eşi Ara Seçime Girecek
Şerif'in iktidardaki partisi Pakistan Müslüman Birliği-Navaz'ın (PML-N) Ulusal Meclis milletvekili ve aynı zamanda damadı olan Muhammad Safdar, yaptığı açıklamada, Gülsüm Navaz'ın adaylık belgelerini Lahor kentindeki Seçim Komisyonu'na teslim ettiğini belirtti.
Lahor 7.8.2017
Pakistan'da Patlama: 10 Yaralı
Pakistan'ın Lahor kentinde bomba yüklü kamyonun infilak ettiği bildirildi.
Şu an buradasınız: Lahor Haberleri | Lahor Haber - Haberler - Sayfa 9 - Lahor haberleri, son dakika lahor haber ve gelişmeleri burada. Uluslararası Üniversiteler Konseyi Üyesi Rektörler Pakistan'da Bir Araya Geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.8.2020 08:46:05. #1.15#
title