Lahor Haberleri

Lahor haber, Lahor son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lahor 14.9.2018
Çavuşoğlu'ndan Eşini Kaybeden Navaz Şerif'e Taziye Ziyareti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eşini kaybeden Pakistan'ın eski Başbakanı Navaz Şerif'i Lahor'daki taziye evinde ziyaret etti.
Lahor 14.9.2018
Navaz Şerif'in Eşi Toprağa Verildi
Pakistan'ın cezaevindeki eski Başbakanı Navaz Şerif'in İngiltere'nin başkenti Londra'da hayatını kaybeden eşi Begüm Gülsüm Navaz'ın cenazesi, Lahor'da toprağa verildi.
Lahor 10.9.2018
Eski Pakistan Başbakanı Abbasi'ye Tutuklama Kararı
Lahor Yüksek Mahkemesi, başbakanlığı döneminde Milli Güvenlik Konseyi (NSC) görüşmelerinin gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle Abbasi hakkında tutuklama kararı çıkarıldığını açıkladı.
Lahor 9.9.2018
Pakistan'da Yeni Cumhurbaşkanı Arif Alvi Göreve Başladı
Eğitimini Pakistan ve ABD'de tamamlayan Alvi, siyasete Lahor'da öğrenci birliği başkanıyken girdi.
Lahor 30.8.2018
Pakistan-Hindistan "Su Toplantısı"Ndan Sonuç Çıkmadı
Lahor kentinde dün başlayan ve Hindistan'ın yürüttüğü baraj projeleriyle ilgili endişelerini dile getirdiği toplantıdan bugün de sonuç çıkmaması üzerine Pakistan yönetimi, konuyu uluslararası yargıya taşımaya hazırlanıyor.
Lahor 30.8.2018
Pakistan, İit'yi Hollanda'ya Karşı Harekete Geçmeye Çağırdı
Hükümet TLP ile görüşecek Dün Lahor kentinden başlayan ve bugün Ravalpindi'ye ulaşan yürüyüşün sona ermesi için Başbakan Han, bir komite kurulması emri verdi.
Lahor 29.8.2018
Pakistan ve Hindistan Su Sorununu Görüşüyor
Lahor kentinde başlayan ve 2 gün sürecek toplantıda, Pakistan, İndus Suları Anlaşması ile Hindistan'ın yürüttüğü Pakal Dul ve Aşağı Kalnai hidroenerji santrallerini gündeme getirecek.
Lahor 22.8.2018
Pakistan'da Kurban Bayramı
Kurban Bayramı'nın, pek çok Müslüman ülkeden farklı olarak bugün kutlanmaya başladığı Pakistan'da, başkent İslamabad başta olmak üzere büyük kentler Karaçi ve Lahor'da yüz binlerce Müslüman, bayram namazı için camilere akın etti.
Lahor 16.8.2018
Eski Hindistan Başbakanı Vajpayee Yaşamını Yitirdi
Hindistan'dan Pakistan'a tarihi otobüs yolculuğu Vajpayee, 1999'da barış niyetinin göstergesi olarak Pakistan'ın Lahor kentine bir otobüs yolculuğu yaparak burada mevkidaşı Navaz Şerif ile görüştü.
Lahor 16.8.2018
Pakistan'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi 4 Eylül'de Yapılacak
Cumhurbaşkanı adayları 27 Ağustos tarihinde öğlen 12.00'a kadar İslamabad, Peşaver, Lahor, Karaçi ve Kuetta'daki federal ya da eyalet cumhurbaşkanlığı ofislerine başvuru yapabilecek.
Lahor 8.8.2018
Pakistan'da İmran Han'ın Başbakanlığı Tehlikeye Girdi
Han'ın aday gösterildiği 5 bölgeden ikisi olan İslamabad ve Lahor'da yer alan iki sandalye için karar açıklamayan ECP, Han'ın seçim günü kameraların önünde oy kullanmasını sebep olarak gösterdi.
Lahor 13.7.2018
Pakistan'a Dönen Navaz Şerif Tutuklandı
Tedavi olan eşini ziyaret için gittiği Londra'dan bu sabah ayrılan Şerif aktarma yaptığı Abu Dabi'den 2 saat rötarlı şekilde Lahor kentine geldi.
Lahor 3.7.2018
Güncelleme - Pakistan'daki Sellerde 6 Kişi Hayatını Kaybetti
Lahor'un China Scheme mahallesinde ise bir ev yağış nedeniyle göçerken, evde bulunan 3 kişinin de yaralandığı bildirildi.
Lahor 3.7.2018
Pakistan'daki Sellerde 3 Kişi Hayatını Kaybetti
Basında çıkan haberlere göre, arama kurtarma ekibi yetkilileri, Lahor'da şiddetli yağışların neden olduğu selde en az 3 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
Lahor 13.5.2018
Keşmir'de Köprü Çöktü: 5 Ölü
Öğrenciler arasında Pencap'ın Faysalabad ve Lahor şehirlerindeki üniversitelerden gelenlerin bulunduğu ifade edildi.
Lahor 9.5.2018
Kyb'den Seçmenlere Türkçe Çağrı
Geçen yıl hayatını kaybeden KYB'nin kurucusu Celal Talabani'nin öz yeğeni ve partinin istihbarat servisi (Zanyari) Sorumlusu Lahor Şeyh Cengi, Türkçenin de yer aldığı üç dilde seçmenlere hitaben görüntülü bir mesaj yayınladı.
Lahor 7.5.2018
Lahor'da Pakistan ve Türkiye Çocukları Şenliği
Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin, "Pakistan ve Türkiye arasındaki örnek tarihi ve kültürel bağları yeni nesillere aktarmak mübarek bir vazifedir çünkü bu çocuklar, bizim geleceğimiz ve ümidimizdir.
Lahor 6.5.2018
Pakistan İçişleri Bakanı'na Silahlı Saldırı
İkbal, ilk olarak bölgedeki bir hastaneye ardından da Lahor'daki daha büyük bir hastaneye götürüldü.
Lahor 5.5.2018
Uluslararası Barış Yolu Sempozyumu
Kosova Ulusal Günü'nü anmak üzere Pakistan merkezli düşünce kuruluşu Lahor Barış Araştırmaları Merkezi (LCPR) ve GASAM iş birliğiyle İstanbul'da bir otelde düzenlenen uluslararası "Barış Yolu Sempozyumu"nun açılışında konuşan Demir, Türkiye, Kosova ve Pakistan'ın her ne kadar coğrafi olarak birbirinden uza olsa da tarihi ve kültürel bağlarının bir o kadar kuvvetli olduğunu anlattı.
Lahor 1.5.2018
Pakistan'da 1 Mayıs Kutlamaları
Ülkenin Karaçi, Lahor ve Ravalpindi gibi büyük şehirlerinde yapılan etkinliklerde, işçilerin sosyal haklarıyla ilgili talepler dile getirildi.
Lahor 29.4.2018
Pakistan Uzay Araştırmalarına 40 Milyon Dolar Ayırdı
Suparco ayrıca Lahor, Karaçi ve İslamabad'da birer uzay araştırma merkezi kuracak.
Lahor 20.4.2018
Pakistan'da "Dostluk ve Kardeşlik Yolculuğu" Fotoğraf Sergisi
Allame İkbal Üniversitesi İletişim Fakültesi Sergi Salonunda açılan sergiye, Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul, Rektör Yardımcısı Dr. Şahid Sıddıki, Lahor Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Türk Kültür Merkezi Müdürü Prof.
Lahor 16.4.2018
İran, Pakistan ve Türkiye Transit Koridor Açacak
Bakan Akhoundi, "Pakistan, Lahor, Quetta ve İslamabad kentlerinde iyi havalimanlarına ev sahipliği yapıyor ve Pakistan'ın dini ve kültürel turistlerinin İran İslam Cumhuriyeti'ne gitmesi için çok fazla kapasite ve potansiyel var.
Lahor 13.4.2018
Türkiye ve Pakistan Birbirinin Aynası Gibidir"
Lahor Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi Müdürü Prof.
Lahor 26.3.2018
Haftanın Tarihine Bakış
2016- Pakistan'ın Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da bir lunaparkta düzenlenen saldırıda 70 kişi hayatını kaybetti, 25'i ağır 100'den fazla kişi yaralandı.
Lahor 20.3.2018
Kerkük'e Bazı Kürt Yetkililerin Girişi Engellenecek
Kente girişi engellenecek isimler arasında Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) askeri sorumlularından Lahor Şeyh Cengi'nin de yer aldığını açık bir şekilde dile getiren Said, Cengi'nin dün kente gelip yerel idareye hakarette bulunduğunu, ancak buna bir daha göz yummayacaklarını, tehditlerini de kabul etmediklerini vurguladı.
Lahor 15.3.2018
Çanakkale Şehitleri Pakistan'da Anıldı
Yurdakul, Akif ile Pakistan'ın milli şairi Muhammed Allame İkbal'in dostluğuna da değinerek, şunları kaydetti: "Akif kendisini dinine ve milletine adamış bir yazardı. Bu özelliğiyle Muhammed İkbal'e benzer. İki şairin birbiri arasındaki yazışmaları da halklarımızı arasında önemli bir bağ kurmaktadır. Akif, İkbal'e Safahat'in bir kopyasını göndermişti. İkbal de buna karşılık Akif'e 'Doğudan Esintiler' kitabını gönderdi. Bazı kaynaklar Akif'in İkbal ile benzerliğini fark ettiğini ve onu Pakistan'ın Rumi'si olarak adlandırdığını söylemektedir." Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü sebebiyle düzenlenen etkinliğe Büyükelçi Yurdakul'un yanı sıra YEE Lahor Türk Kültür Merkezi Müdürü Prof.
Lahor 15.3.2018
Dışişleri Bakanlığından Pakistan'daki Terör Saldırısına Kınama
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Pakistan'ın Pencab Eyaletinin başkenti Lahor'da meydana gelen terör saldırısı sonucunda çok sayıda Pakistanlının hayatını kaybettiği ve yaralandığının büyük bir üzüntüyle öğrenildiği belirtilerek, "Söz konusu menfur terör saldırısını şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, dost Pakistan Hükümetine ve kardeş Pakistan halkına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz" denildi.
Lahor 15.3.2018
Türkiye'den Pakistan'daki Terör Saldırısına Kınama
Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'ın Pencab eyaletinin başkenti Lahor'da meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınadı.
Lahor 15.3.2018
Pakistan'da İntihar Saldırısı: 8 Ölü
Pakistan'ın Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da, dini bir cemaatin toplantısında güvenliği sağlamak için caddede oluşturulan polis güvenlik noktasına düzenlenen intihar saldırısında 5'i polis en az 8 kişinin öldüğü bildirildi.
Lahor 14.3.2018
Pakistan'da İntihar Saldırısı: 7 Ölü, 18 Yaralı
Pakistan'ın Pencap eyaletindeki Lahor kentinde bir polis kontrol noktasına intihar saldırısı düzenlendi.
Lahor 17.2.2018
Pakistan'da 6 Yaşındaki Çocuğa Tecavüz Edip Öldüren Katile İdam Cezası
Zainab'ın cansız bedeni 9 Ocak'ta Lahor eyaletinin güneyindeki Kasur kentinde bir çöplükte bulunmuştu.
Lahor 24.1.2018
Türk Askerinin Başarısı İçin Dua Ettiler
YEE'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Lahor'da bir araya gelen kadınlar, Türk halkının yanında olduklarını göstermek istediklerini belirtti.
Lahor 24.1.2018
Pakistanlı Öğrencilerden Harekatın Başarısı İçin Dua
YEE Lahor Türk Kültür Merkezi Müdürü Prof.
Lahor 12.1.2018
Pakistan Bugün Zainab'ın Tabutunun Ağırlığı Altında Ezildi"
Pencab Eyaleti'nin yönetim merkezi olan Lahor'un yüksek mahkemesi Perşembe günü Pencab Genel Müfettişine olayın sorumlusunun 36 saat içinde yakalanması emrini verdi.
Lahor: Efsane UnutulmadıLahor 8.1.2018
Şu an buradasınız: Lahor Haberleri | Lahor Haber - Haberler - Sayfa 8 - Lahor haberleri, son dakika lahor haber ve gelişmeleri burada. Pakistan'da Şahbaz Şerif'in Mal Varlığı Araştırılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.8.2020 05:33:40. #1.14#
title