Lahor Haberleri

Lahor haber, Lahor son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lahor 17.2.2019
Pakistan Kriket Ligi, Pakistan'a Dönüyor
Son iki yılda tüm lig maçları BAE'de oynanırken sadece final maçları Pakistan'ın Lahor ve Karaçi kentlerinde oynanmıştı.
Lahor 14.2.2019
Pakistan'da Ana Muhalefet Lideri Serbest Bırakıldı
Lahor Yüksek Mahkemesi, Aşiana-i İkbal Toplu Konut Projesi ve Ramazan Şeker Fabrikaları davalarından tutuklu bulunan ana muhalefet partisi Pakistan Müslüman Ligi-Navaz (PML-N) lideri Şahbaz Şerif'in serbest bırakılmasına karar verdi.
Lahor 9.2.2019
Pakistan'daki Hayvanat Bahçesi Fazla Aslan ve Kaplanları Satacak
Pakistan'ın Lahor kentindeki hayvanat bahçesi, fazla aslan ve kaplan yavrularını açık arttırmayla satışa çıkardığını duyurdu.
Lahor 5.2.2019
Pakistan'da 3 Günde İkinci Deprem
Ülkenin en büyük eyaleti olan Pencap'ın başkenti Lahor'un yanı sıra federal başkent İslamabad, endüstri kenti Sialkot ve ülkenin kuzeyindeki Hayber Pahtunhva eyaletinde de hissedilen depremin ardından henüz can ve mal kaybına ilişkin açıklama yapılmadı.
Lahor 2.2.2019
Afganistan-Pakistan Sınırında 5,8 Büyüklüğünde Deprem
Yerel saatle 17.06'da yaşanan deprem ülkenin başkenti İslamabad'ın yanı sıra Afganistan sınırındaki Peşaver'den ülkenin en doğusundaki Lahor'a kadar geniş bir alanda hissedildi.
Lahor 16.1.2019
Pakistanlı Çiftçilerden Patatesli Eylem
Pakistan'ın Pencap vilayetine bağlı Lahor şehrinde binlerce çiftçi, protesto düzenleyerek gaz, elektrik ve gübre talep etti.
Lahor 10.1.2019
Futbol Efsanesi Figo ve Kaka Pakistan'da
Karaçi'nin ardından Lahor kentinde de etkinliklere katılacak olan Figo ile Kaka, 26 ve 29 Nisan'da oynanacak gösteri maçında 10 futbol efsanesi ile Pakistanlı futbolcuların yer alacağını anlattı.
Lahor 7.1.2019
Pakistan'daki Fetö Okullarının Tmv'ye Devri Tamamlandı
Pakistan'ın Lahor kentinde Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bağlı 8 okulun Türkiye Maarif Vakfı'na (TMV) devir işlemleri tamamlandı.
Lahor 18.12.2018
Pakistan'da Uçurtma Festivali Yeniden Düzenlenecek
Pencap eyaleti Enformasyon ve Kültür Bakanı Fayazul Hasan Çohan, Lahor'da yaptığı basın toplantısında, 11 çocuğun, uçurtmalardaki metal iplerin boğazlarını kesmesi ve havaya açılan ateş sonucu hayatını kaybetmesinin ardından 2007'de yasaklanan Basant festivalinin Şubat 2019'un ikinci haftası yapılacağını söyledi.
Lahor 18.12.2018
Pakistan'da Okul Servisine Tren Çarptı: 12 Yaralı
Öte yandan, Naroval'dan Lahor'a giden trende yaralanan kimsenin olmadığı söylendi.
Lahor 11.12.2018
Pakistan'da Eski Bakan Gözaltına Alındı
Lahor Yüksek Mahkemesinde görülen davada yargılanan eski bakan ve kardeşi, haklarındaki kararın ardından gözaltına alındı.
Lahor 22.11.2018
Pakistan Kapıları Açtı, 3 Bin Hint Hacı Geldi
10 günlük hac döneminin en önemli günleri 23, 24, 26, 28 Kasım olacak. Hacılar bu günlerde Darbar Sahib Tapınağı ile Hasanabdal, Lahor ve Rohri kentlerinde ziyaretlerde bulunacak.
Lahor 20.11.2018
Dünyanın En Kirli Havası Hindistan'ın Delhi Kentinde
Sıralamayı, Makedonya'nın Üsküp, ABD'nin San Francisco, Polonya'nın Krakow, Kosova'nın Pristina, Moğolistan'ın Ulanbator, Pakistan'ın Lahor ve son olarak da Çin'in Chengdu kentleri takip etti.
Lahor 5.11.2018
Pakistan'da 3 Polis Öldürüldü
Pakistan'da Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da üç polis açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.
Lahor 5.11.2018
Pakistan'da Eylemler Bitti Gözaltılar Başladı
Şeykhupura bölgesinde Lahor kentine giriş çıkışları engelleyen ve burada araçları yakıp yollara barikatlar kuran protestoculardan yakalananların sayısı ise 170'i geçti.
Lahor 3.11.2018
Pakistan'da Asya Bibi Protestoları Sona Erdi
Otoyollarda yakılan araçlar, kurulan barikatlar ve şiddet olayları nedeniyle oluşan trafik problemi de sona erdi. Özellikle Lahor, Karaçi, İslamabad ve Peşaver kentlerine giriş çıkışlar normale döndü.
Lahor 2.11.2018
Pakistan'da Hükümet ve Eylemciler Anlaştı
Bibi için 2010'da önce yerel mahkeme, ardından da 2014'te Lahor Yüksek Mahkemesi idam kararı verdi.
Lahor 1.11.2018
Pakistan'da "Asya Bibi" Protestoları Sürüyor
Tahrik-i Lebbeyk Pakistan (TLP) grubunun başı çektiği protestolar nedeniyle ülkenin büyük şehirlerinde hayat durma noktasına geldi. Özellikle Pencap eyaletinin başkenti Lahor'un giriş ve çıkışlarını kapatan göstericiler, Karaçi ve İslamabad'a giden otoyollarda da trafiği durdurdu.
Lahor 31.10.2018
Bizi Zor Kullanmaya Mecbur Etmeyin"
İslamabad'da okullar tatil edildi Bibi'nin serbest bırakılması üzerine harekete geçen eylemciler özellikle Karaçi, İslamabad ve Lahor çevresindeki ana yolları kapattı.
Lahor 31.10.2018
Pakistan'da Hz. Muhammed'e Hakaret Eden Kadının Serbest Kalması Protesto Edildi
İlk olarak 2010 yılında yerel mahkeme, 2014 yılında ise Lahor Yüksek Mahkemesi tarafından idama mahkum edilen Bibi'nin temyiz duruşmasında kararı açıklayan Anayasa Mahkemesi Başkanı Mian Sakıb Nisar, yargılamanın adil yapılmadığını söyleyerek, "Temyiz başvurusu kabul edilmiş ve yerel mahkeme ile eyalet mahkemesinin kararı tersine çevrilmiştir.
Lahor 27.10.2018
Pakistan "Kara Gün"Ü Anıyor
Pakistan'ın Lahor ve Peşaver kentleri ile Keşmir'in Muzafferabad şehrinde yapılan protestolarda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarının uygulanması talepleri dile getirildi.
Lahor 27.10.2018
Türk Üniversiteleri Pakistan'da Tanıtılacak
Pakistan Avrasya Uluslararası Haftası kapsamında Lahor kentinde düzenlenecek Uluslararası Eğitim Fuarı'nda Türk üniversiteleri de tanıtılacak.
Lahor 20.10.2018
Yee'den Pakistanlı Yetimlere Türkçe Dersi
Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Lahor Türk Kültür Merkezi, Pakistanlı yetimler için Türkçe kursları başlattı.
Lahor 17.10.2018
Pakistan Parlamentosunda Şahbaz Şerif'in Tutukluluğu Görüşüldü
Toplantının ardından Şerif, parlamenterlere ayrılan lojmanlara götürüldü. Parlamento toplantısı için tutuklu bulunduğu Lahor'daki hapishaneden iki gün izin verilen Şerif'in yarın da meclise gitmesi bekleniyor.
Lahor 16.10.2018
Şahbaz Şerif'in Tutukluluk Süresi Uzatıldı
İlk olarak 6 Ekim'de 10 günlüğüne tutuklanan Şerif, yeniden hakim karşısına çıkmak üzere sabah saatlerinde Lahor kentinde mahkemeye getirildi.
Lahor 11.10.2018
Pakistan'da Şahbaz Şerif'in Damadının Mallarına El Konuldu
Ulusal Hesap Verme Bürosunun (NAB) talebi doğrultusunda Kuzeybatı Lahor Mahkemesi, rüşvet alarak bir şirkete su dağıtımı için gerekli izin belgelerini temin etmekle suçlanan İmran'ın mallarına el konulması kararı verdi.
Lahor 10.10.2018
Pakistan'da Şahbaz Şerif'in Mal Varlığı Araştırılıyor
İslamabad ve Lahor kentlerinde, Şerif'e ait taşınmazlar olup olmadığının da araştırılacağını kaydeden yetkili, "Bu soruşturma Şerif'in kaynağı belirli olmayan paralarla mallar aldığı iddiası üzerine başlatıldı.
Lahor 8.10.2018
Pakistan'da İki Başbakan İfade Vermeye Çağrıldı
Lahor Yüksek Mahkemesi, Temmuz ayında Dawn gazetesinde yayımlanan söyleşiden ötürü gazeteci Almeida, açıklamaları yapan Şerif ve Milli Güvenlik Kurulu (NSC) görüşmelerini Şerif'e aktaran dönemin başbakanı Abbasi'yi vatana ihanet suçlamasıyla ifade vermeye çağırdıklarını açıkladı.
Lahor 4.10.2018
Pakistan'da Cinsel İstismar Suçundan 2 Kardeş Gözaltına Alındı
Öte yandan çocuk istismarının yaygın olduğu Pakistan'ın kırsal kesimlerinde geçtiğimiz yıl 3 bin 445 vakanın rapor edildiği aktarıldı. Ayrıca 9 Ocak'ta da Lahor eyaletinin güneyindeki Kasur kentinde Zainab Ansari (6) isimli kız çocuğuna önce tecavüz edilip ardından boğularak öldürülmüştü.
Lahor 25.9.2018
Irak'ta Cumhurbaşkanı Adayı Hüseyin, "Eşinin Yahudi Olduğu" İddialarına Cevap Verdi
Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) İstihbarat Müdürü Lahor Şeyh Cengi'nin erkek kardeşi Hiva Talabani, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, "KDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Fuad Hüseyin'in eşi Yahudi'dir.
Lahor 25.9.2018
Irak'ta "Cumhurbaşkanı Adayının Eşi Yahudi" Tartışması
Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) İstihbarat Müdürü Lahor Şeyh Cengi'nin erkek kardeşi Hiva Talabani, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, "KDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Fuad Hüseyin'in eşi Yahudidir.
Lahor 19.9.2018
Eski Pakistan Başbakanı Navaz Şerif Tahliye Edildi
Şerif ve beraberindekiler, Lahor'a gitmek üzere cezaevinden ayrıldı.
Lahor 17.9.2018
Eski Pakistan Başbakanı Navaz Şerif Cezaevine Döndü
Şerif, kendisi gibi cezaevinden izinle çıkan kızı Meryem ve damadı Muhammed Safdar ile birlikte Lahor'dan Ravalpindi'deki Adiala Cezaevi'ne gitti.
Lahor 14.9.2018
Dha Dış Haber - Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Eşini Kaybeden Navaz Şerif'i Ziyaret Etti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eşini kaybeden Pakistan'ın eski Başbakanı Navaz Şerif'i Lahor'daki taziye evinde ziyaret etti.
Lahor 14.9.2018
Çavuşoğlu'ndan Eşini Kaybeden Navaz Şerif'e Taziye Ziyareti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eşini kaybeden Pakistan'ın eski Başbakanı Navaz Şerif'i Lahor'daki taziye evinde ziyaret etti.
Lahor 14.9.2018
Navaz Şerif'in Eşi Toprağa Verildi
Pakistan'ın cezaevindeki eski Başbakanı Navaz Şerif'in İngiltere'nin başkenti Londra'da hayatını kaybeden eşi Begüm Gülsüm Navaz'ın cenazesi, Lahor'da toprağa verildi.
Lahor 10.9.2018
Eski Pakistan Başbakanı Abbasi'ye Tutuklama Kararı
Lahor Yüksek Mahkemesi, başbakanlığı döneminde Milli Güvenlik Konseyi (NSC) görüşmelerinin gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle Abbasi hakkında tutuklama kararı çıkarıldığını açıkladı.
Lahor 9.9.2018
Pakistan'da Yeni Cumhurbaşkanı Arif Alvi Göreve Başladı
Eğitimini Pakistan ve ABD'de tamamlayan Alvi, siyasete Lahor'da öğrenci birliği başkanıyken girdi.
Şu an buradasınız: Lahor Haberleri | Lahor Haber - Haberler - Sayfa 7 - Lahor haberleri, son dakika lahor haber ve gelişmeleri burada. Pakistan Televizyonlarında Hindistan İçeriklerine Yasak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 21:55:53. #1.15#
title