Lahor Haberleri

Lahor haber, Lahor son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lahor 21.11.2019
"Keşmir Krizi: Barışa Yönelik Tehditler ve Uluslararası Toplumun Rolü" Kongresi
Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) ve Lahor Barış Araştırmaları Merkezi (LCPR) iş birliğiyle düzenlenen, "Keşmir Krizi: Barışa Yönelik Tehditler ve Uluslararası Toplumun Rolü" başlıklı kongrenin ikinci gününde farklı ülkelerden akademisyen, diplomat ve uzmanların katılımıyla "Keşmir Üzerine Stratejik Düşünce Çalıştayı" düzenlendi.
Lahor 21.11.2019
"Keşmir Krizi: Barışa Yönelik Tehditler ve Uluslararası Toplumun Rolü" Kongresi
Bir otelde, Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) ve Lahor Barış Araştırmaları Merkezi (LCPR) iş birliğinde düzenlenen, "Keşmir Krizi: Barışa Yönelik Tehditler ve Uluslararası Toplumun Rolü" başlıklı kongre ikinci gününde devam ediyor.
Lahor 20.11.2019
Azad Keşmir Cumhurbaşkanı Han: "Lütfen Keşmirlileri bu soykırımdan kurtarın"
Han, Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) ve Lahor Barış Araştırmaları Merkezi (LCPR) iş birliğinde başkentteki bir otelde düzenlenen "Keşmir Krizi: Barışa Yönelik Tehditler ve Uluslararası Toplumun Rolü" başlıklı kongrede yaptığı konuşmada, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) bölgeye müdahalede bulunma çağrısı yaptı.
Lahor 20.11.2019
Başkentte "Keşmir krizi" tartışılıyor
Stratejik Düşünce Enstitüsü ve Lahor Barış Araştırmaları Merkezi iş birliğinde bir otelde düzenlenen "Keşmir Krizi: Barışa Yönelik Tehditler ve Uluslararası Toplumun Rolü" kongresi başladı.
Lahor 20.11.2019
Başkentte "Keşmir Krizi" tartışılıyor
Lahor Barış Araştırmaları Merkezi Başkanı Shamshad Ahmad, "Yıllardır Keşmir bir dönüşüm sürecinden geçiyor.
Lahor 18.11.2019
Cezaevinden 8 haftalığına serbest bırakılan Navaz Şerif, tedavi için Londra'ya gidecek
Aile kaynaklarının Geo News internet sitesine verdiği bilgiye göre, eski Başbakanın yurt dışına çıkış yasağının bugün İçişleri Bakanlığınca kaldırılmasıyla daha önce ayarlanan ambulans uçak Şerif'in tedavi gördüğü Lahor kentine çağrıldı.
Lahor 16.11.2019
Eski Pakistan Başbakanı Navaz Şerif koşulsuz yurt dışına çıkabilecek
Lahor Yüksek Mahkemesi (LHC), eski Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in, hiçbir kefalet ya da güvence vermeksizin tedavisine yurt dışında devam edebileceğine karar verdi.
Lahor 4.11.2019
Pakistan'da eski Başbakan Navaz Şerif'in kızı serbest bırakıldı
Yasaların geriye dönük uygulandığı iddiasıyla Lahor Yüksek Mahkemesine sunulan ve Navaz'ın serbest bırakılmasını talep eden dilekçe bugün mahkemede görüşüldü.
Lahor 1.11.2019
Pakistan'da hükümet karşıtı protestolar İslamabad'a ulaştı
Pakistan'da muhalefetin 28 Ekim'de başlattığı hükümet karşıtı eylemler sürüyor. Başbakan Imran Khan'ın istifa etmesini, seçimlerin yenilenmesini, vergilerin düzenlenmesini talep eden protestocular, dün Lahor kentine ulaşmıştı.
Lahor 30.10.2019
Pakistan'da göstericiler İslamabad'a doğru yola çıktı
Başbakan İmran Han'ın istifa etmesini, seçimlerin yenilenmesini ve artan vergiler ile fiyatların düzenlenmesini talep eden göstericiler, Karaçi ve Faysalabad gibi şehirlerin ardından bugün ülkenin en büyük eyaleti olan Pencap'ın başkenti Lahor'a ulaştı.
Lahor 26.10.2019
Eski Pakistan Başbakanı Şerif serbest bırakıldı
Mahkeme, federal hükümetin ve Lahor eyalet hükümetinin Şerif'in serbest bırakılmasına ilişkin itirazları varsa sağlık raporuyla birlikte Salı gününe kadar mahkemeye sunmasına karar verirken, Şerif'in tedavi için yurt dışına çıkamayacağına da hükmetti.
Lahor 25.10.2019
Hapisteki Navaz Şerif'in tedavisine yurt dışında devam edilebilir
Dang humması şüphesiyle üç gün önce hastaneye kaldırılan Şerif'in tutuklu yargılandığı Çaudry Şeker Fabrikaları davasından kefaletle serbest bırakılması için Lahor Yüksek Mahkemesine verilen dilekçe bugün görüşüldü.
Lahor 18.10.2019
Kraliyet gelini Kate başörtü taktı, Kur'an dinledi
Cambridge Düşesi Kate Middleton ve eşi Prens William, 5 günlük Pakistan ziyaretlerine devam ediyor. Güzelliği ve stili ile Pakistan basınının da yakından takip ettiği Middleton ve eşi Prens William, Pakistan'daki temasları kapsamında Lahor'daki Badshahi Camii'ni ziyaret etti.
Lahor 17.10.2019
Prens William'ın uçağı İslamabad'a inemedi
Pakistan medyasındaki habere göre, ziyaretlerinin 4. gününde Lahor'da bulunan Cambridge Dükü Prens William, ikili temaslarının ardından Kraliyet Hava Yolları'na ait uçakla Lahor'dan İslamabad'a hareket etti.
Lahor 15.10.2019
Cambridge Dükü, Pakistan Cumhurbaşkanı ve Başbakanı ile görüştü
Kensington Sarayı'ndan yapılan açıklamaya göre Prens William ve eşi ülkede bin kilometreden fazla yolculuk yaparak Pakistan kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacak. İkili, İslamabad'daki temaslarının ardından Lahor, Çitral ve Gilgit-Baltistan'ı da ziyaret edecek.
Lahor 14.10.2019
Cambridge Dükü William Pakistan'da
İkili Pakistan ziyaretleri kapsamında İslamabad'da Han ve Cumhurbaşkanı Arif Alvi'yle görüştükten sonra Lahor, Çitral ve Gilgit-Baltistan'ı da ziyaret edecek.
Lahor 11.10.2019
Eski Pakistan Başbakanı Şerif'e bir davadan daha tutuklama kararı
Şerif ailesinin, "yolsuzluklarla elde ettiği paraları yine aileye ait Çaudri Şeker Fabrikalarına yabancı yatırım yapılmış gibi göstererek akladığı" iddiasıyla hakim karşısına çıkarılan Şerif, sabah saatlerinde kaldığı Kot Lakhpat Cezaevinden Lahor şehrine getirildi.
Lahor 6.10.2019
Cammu Keşmir protestosuna engel
Öte yandan, Cemaati İslami Partisi'nin de (JI) Pakistan'ın doğusundaki Lahor kentinde de Hindistan karşıtı gösteriler düzenlendi.
Lahor 4.10.2019
Konya Valisi Toprak Pakistan'da
Heyet, Lahor Sanayii ve Ticaret Odasında eyaletin iş dünyası ve turizm sektörü temsilcileriyle buluştu.
Lahor 1.10.2019
Pakistan'da nesli tehlikedeki 3 beyaz kaplan yavrusu öldü
Pakistan'ın Lahor Hayvanat Bahçesi'nde 2 ay önce doğan 4 beyaz kaplan yavrusundan hayatta kalan üçü aynı gün içinde öldü.
Lahor 26.9.2019
Pakistan'da artçı depremde 32 kişi yaralandı
Deprem, Pakistan'ın İslamabad ve Lahor şehirlerinin yanı sıra Hindistan'da da hissedildi.
Lahor 24.9.2019
Pakistan'da 5,8 büyüklüğünde deprem
Pakistan'ın İslamabad, Lahor ve Peşaver gibi eyaletlerinin yanında Hindistan'da da hissedilen depremin ardından medyada paylaşılan videolarda, Yeni Mirpur'dan geçen Jhelum nehri kıyısındaki Jatlan-Mangla oto yolunda çatlak ve göçükler oluştuğu, yolun yer yer nehre doğru kayarak çöktüğü görülüyor.
Lahor 24.9.2019
Pakistan'da 5,8 büyüklüğünde deprem
Depremin başkent İslamabad, Lahor kenti ve Hindistan'ın bazı bölgelerinde de hissedildiği belirtildi.
Lahor 23.9.2019
Maarif Okulları'na TEKNOFEST'te iki ödül birden
Pakistan'ın Lahor kentinden katılan ve Türkiye Maarif Vakfı'na bağlı Pak-Türk Maarif Lisesi öğrencisi 14 yaşındaki Fatma Nasir'in "Piezoelektrik Ayakkabı (Piezoelectric Shoe)" projesi de "Eğitim" alanında üçüncülüğe layık görüldü.
Lahor 22.9.2019
Pakistanlı Maarif öğrencisi TEKNOFEST'e "Name" ile katıldı
Türkiye Maarif Vakfı'na bağlı Pakistan'ın Lahor kentindeki PAK-TÜRK Maarif Lisesi öğrencisi Nabeelur Rahman, ileri derece güvenlik sistemi projesiyle Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne (TEKNOFEST İstanbul) katıldı.
Lahor 20.9.2019
Pakistan'ın 26 kentinde iklim değişikliği protestosu
Ülkenin başkenti İslamabad dışında Karaçi, Lahor, Peşaver, Killa Abdullah, Gilgit, Faysalabad ve Çitral gibi büyük kentlerde toplanan vatandaşlar düzenlenen yürüyüşte özellikle Pakistan için büyük tehlike arz eden susuzluk ve buzulların erimesine dikkati çekti.
Lahor 19.9.2019
Türk öğrenciler Pakistan'daki Türk kurumlarını ziyaret etti
AA İslamabad ofisini de ziyaret eden öğrenciler, bir hafta boyunca Lahor ve İslamabad'da TİKA tarafından yürütülen projeleri gözlemleyip çeşitli faaliyetlere katılacak.
Lahor 17.9.2019
Keşmir'deki durumu gözlemleyecek Türk gazeteci heyeti Pakistan'da
Ziyaret kapsamında Keşmir'de temaslarda bulunacak heyet ardından Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi tarafından kabul edilecek. Heyet, İslamabad ve Lahor'daki görüşmelerinin ardından ülkeden ayrılacak.
Lahor 14.9.2019
Pakistanlı siyasetçi Tahir-ul Kadri siyaseti bıraktı
Pakistan'da eski Başbakan Navaz Şerif'e karşı yaptığı sokak eylemleriyle tanınan Pakistan Halk Hareketi (PAT) lideri Tahir-ul Kadri siyaseti bıraktığını açıkladı.
Lahor 12.9.2019
GÖRÜŞ- Modi hükümetinin ikinci dönem kararlarına genel bir bakış
Her yıl 15 Ağustos'ta Hindistan başbakanı Kızıl Kale'de (Red Fort) Hint bayrağını açarak ve (Delhi ve Lahor olmak üzere) iki ana giriş kapısı bulunan kalenin Lahor kapısına eklenmiş dış kulesinde (Evrengzib kulesi) kameralara hitap ederek, Hint bayrağının renklerini resmeden kıyafetler giyinmiş...
Lahor 9.9.2019
Endonezya'da hava kirliliği
Hava kalitesi izleme ağı AirVisual'ın verilerine göre, dünya genelindeki 89 şehir arasında havası en kirli 5 kent, Pekin, Lahor, Yeni Delhi, Cakarta ve Hangcou şeklinde sıralandı.
Lahor 2.9.2019
Pakistan'da sel felaketi: 9 ölü
Pakistan'ın Sindh ve Pencap eyaletlerinde muson yağmurları sele neden oldu. Sürekli yağan yağmur şehirlerde yol ve sokakları sular altında bırakırken, meydana gelen sel felaketinde 9 kişi hayatını kaybetti. Karaçi'de sel nedeniyle, trafik karmaşası ve sık sık elektrik kesintileri yaşandı ve şehirde hayat durdu. Kurtarma ekiplerine göre, Karaçi'de iki kişi elektrik çarpmasıyla hayatını kaybederken, bir kişi üzerine duvar çökmesi sonucu ve iki kişi de nehirde boğuldu. Lahor'da ise bir evin duvarının çökmesi sonucu 4 kişi hayatını kaybetti.
Lahor 9.8.2019
"Pakistan, Hindistan'ın iç işlerine karışmayı bırakmalı"
Pakistan Demir Yolları Bakanı Şeyh Raşid Ahmed de Pakistan'ın Lahor kenti ile Hindistan'ın Delhi kentleri arasında hizmet veren Samjhota Ekspresi'nin seferlerinin durdurulduğunu açıklamıştı.
Şu an buradasınız: Lahor Haberleri | Lahor Haber - Haberler - Sayfa 4 - Lahor haberleri, son dakika lahor haber ve gelişmeleri burada. Pakistan'da avukatlar ve doktorlar arasında arbede: 3 ölü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.8.2020 18:39:49. #1.15#
title