Lahor Haberleri

Lahor haber, Lahor son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lahor 22.2.2020
Pakistan'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adını taşıyan hastanede sağlık merkezi açıldı
Lahor'a 380 kilometre uzaklıkta Muzaffergah bölgesinde yer alan hastane, 2014 yılında Türkiye tarafından Pakistan'a hibe edilmişti.
Lahor 21.2.2020
Pakistan Başbakanı, yeni hastaneye Recep Tayyip Erdoğan ismini verdi
Pakistan Başbakanı İmran Khan, Pencap kentinde yeni açılan hastaneye Recep Tayyip Erdoğan ismini verdi.
Lahor 21.2.2020
Ankara'da "Uluslararası Anadil Günü" kutlandı
"Bangladeşli kardeşlerimizin bize verdiği desteği şükranla hatırlıyoruz" Zeybek de Türkiye'nin, Bangladeş'i Lahor'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Zirvesi vesilesiyle 22 Şubat 1974'te tanıdığını hatırlatarak, 1976'da da Türkiye'nin Dakka Büyükelçiliğinin açıldığını anımsattı.
Lahor 21.2.2020
Pakistan'da "TalentforBIZ" etkinliği
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığınca, Pakistan'daki yetenekli genç insan kaynaklarına erişim sağlamak için Lahor kentinde "TalentforBIZ" programı düzenlendi.
Lahor 19.2.2020
Türkiye ve KKTC'nin üniversiteleri Pakistan'da tanıtıldı
Pakistan'ın İslamabad, Lahor ve Karaçi kentlerinde düzenlenecek Türk Eğitim Fuarı'nın İslamabad ayağı bugün yapılan açılışla başladı.
Lahor 15.2.2020
Erdoğan'ın Pakistan ziyareti, ülke basınında geniş yer buldu
Lahor, Karaçi, İslamabad ve Londra'da 4 farklı manşetle çıkan gazetenin Pakistan baskılarında, Han'ın farklı konulardaki açıklamaları de yer alırken; Londra baskısında manşette Erdoğan'ın ziyareti tek başına kullanıldı.
Lahor 14.2.2020
İletişim Başkanı Altun: "Türkiye, Pakistan ile ilişkilerini kardeşlik içinde güçlendirmekte kararlı"
Pakistan'ın yakın zamanda Türk vatandaşlarına yönelik vize gerekliliklerini kolaylaştırdığına dikkati çeken Altun, bunun yanı sıra Lahor'da faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitüsü'nün (YEE) Karaçi'de de bir merkez açmasının planlandığı bilgisini paylaştı.
Lahor 14.2.2020
İletişim Başkanı Altun: Türkiye ve Pakistan'ın 2023 ticaret hacmi hedefi 5 milyar dolar
Türkiye ile Pakistan'ın, 2023 yılına dek ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkararak ekonomik bağları güçlendirmeyi hedeflediğine vurgu yapan Altun, şunları kaydetti: Savunma ve enerjinin yanı sıra birçok alanda iş birliği yapıyoruz. Yenilenebilir kaynaklar da dahil olmak üzere birçok altyapı ve enerji projesine katkıda bulunmaya hazırız. Pakistan geçtiğimiz günlerde Türk vatandaşlarına yönelik vize gerekliliklerini kolaylaştırdı. Lahor'da faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitüsü'nün Karaçi'de de bir merkez açması planlanıyor.
Lahor 14.2.2020
İletişim Başkanı Altun, Pakistan ziyaretini değerlendirdi
Pakistan geçtiğimiz günlerde Türk vatandaşlarına yönelik vize gerekliliklerini kolaylaştırdı. Lahor'da faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitüsü'nün Karaçi'de de bir merkez açması planlanıyor.
Lahor 12.2.2020
ABD'nin başına 10 milyon dolar ödül koyduğu terörist Pakistan'da hapis cezasına çarptırıldı
Lahor kentindeki terör davalarına bakan mahkemede, Temmuz 2019'dan beri süren ve terör örgütü üyeliği ve terör finansmanı suçlarından yargılanan Said'le ilgili karar duruşması yapıldı.
Lahor 11.2.2020
Pakistan'da fabrikada patlama: 4 ölü, 12 yaralı
Pakistan'ın Faysalabad kentinde bir fabrikada yaşanan patlamada 4 kişi hayatını kaybetti, 12 kişi ise yaralandı.
Lahor 28.1.2020
Pakistan'da parfüm fabrikasında patlama: 11 ölü
Pakistan'ın Lahor şehrinde parfüm fabrikasında sabaha karşı patlama meydana geldi.
Lahor 28.1.2020
Hindistan'ın aradığı terörist Pakistan'da ölü bulundu
Pakistan ve Hindistan'da Sihizm inancına sahip insanların yoğun olarak yaşadığı bölgelerin bağımsızlığını savunan KLF'nin 2016-2017 yıllarında Hindu üstünlüğünü savunan Ulusal Gönüllü Organizasyonu (RSS) yöneticilerini öldürmesi suçuna karıştığı iddia edilen Singh, Lahor kentinde ölü bulundu.
Lahor 28.1.2020
Pakistan'da fabrika yangını: 8 ölü
Pakistan'ın Lahor kentindeki bir fabrikada patlama sonucu çıkan yangında 8 kişi hayatını kaybetti.
Lahor 25.1.2020
Pakistan'ı ABD'deki liseler arası bilim fuarında Türk okulu öğrencileri temsil edecek
Lahor'daki Türk okulunda okuyan Yusra Ahmed "Otizm tanıma uygulaması" projesiyle, Karaçi'deki Türk okulu öğrencileri Ayeşa Amir ve Fiha Han "Termal-Zeolit ısı değiştiricisi" projesiyle, yine Karaçi'den Aliha Fatima ve Zeynep Ali ise "Yaş pirinç kabuğundan yangına dayanıklı yapılar" projeleriyle ülkesini ABD'de temsil etmeye hak kazandı.
Lahor 23.1.2020
Pakistan'daki 4 havalimanında koronavirüs taraması başlatıldı
Pakistan Havacılık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Çin'den direkt uçuşların yapıldığı İslamabad, Lahor, Peşaver ve Karaçi kentlerindeki havalimanlarına tarama ve karantina işlemleri için sağlık personeli ve termal tarama cihazları tahsis edildi.
Lahor 16.1.2020
Pervez Müşerref, idam kararını temyize götürdü
Ulusal basında yer alan habere göre, Müşerref'in avukatları, insan hakları, anayasa ve yargılanmaya yönelik yasaların ihlal edildiği gerekçesiyle yaptıkları temyiz başvurusunu bugün Anayasa Mahkemesine sundu. 90 sayfalık başvuru, Lahor Yüksek Mahkemesinin idam kararı veren özel mahkemenin anayasaya aykırı biçimde kurulduğu yönündeki kararının ardından geldi.
Lahor 13.1.2020
Müşerref'i idama mahkum eden özel mahkeme anayasaya aykırı bulundu
Lahor Yüksek Mahkemesi (LHC), eski Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref'i vatana ihanetten yargılamak için özel mahkeme kurulmasının anayasaya aykırı olduğunu açıkladı.
Lahor 10.1.2020
TİKA Pakistan'da iki kız okulunu yeniledi
Lahor kentinin alt gelir grubundan kişilerin yaşadığı bölgelerinden Mansura'daki Gazali Eğitim Vakfına bağlı iki okulun yenilenmesi dolayısıyla tören düzenlendi.
Lahor 1.1.2020
Pakistan'da havai fişek gösterileri 16 kişiyi yaraladı
Pakistan, 2020 yılını kutlamak için havai fişek gösterileri düzenledi. Karaçi, Lahor ve İslamabad başta olmak üzere ülke genelinde geleneksel hale gelen havai fişek gösterileri gökyüzünü aydınlattı.
Lahor 31.12.2019
Pakistan'da yeni yıl coşkusu
Pakistan'da halk 2020'yi,havai fişek gösteriler ve konserlerle karşıladı. Karaçi, Lahor ve İslamabad başta olmak üzere ülke genelinde geleneksel hale gelen havai fişek gösterileri gökyüzünü aydınlattı.
Lahor 31.12.2019
Pakistan'da yeni yıl coşkusu
Pakistan'da halk 2020'yi,havai fişek gösteriler ve konserlerle karşıladı. Karaçi, Lahor ve İslamabad başta olmak üzere ülke genelinde geleneksel hale gelen havai fişek gösterileri gökyüzünü aydınlattı.
Lahor 27.12.2019
Pervez Müşerref'in avukatı idam cezasına itiraz etti
Eski Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref'in avukatı, Lahor Yüksek Mahkemesi'ne (LHC) sunduğu 86 sayfalık dilekçeyle müvekkili hakkında verilen idam cezasına itiraz etti.
Lahor 17.12.2019
Pervez Müşerref'i idam cezasına götüren süreç
Müşerref'in ülkeden ayrılmasıyla durdurulan dava, Şubat 2018'de tekrar görülmeye başlandı. Özel mahkeme, Kasım 2019'da kararını açıklayacağını duyurunca Müşerref, savunma yapmadığı gerekçesiyle Lahor Yüksek Mahkemesine başvurdu.
Lahor 17.12.2019
Eski Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref "vatana ihanetten" idama mahkum edildi
İslamabad kentindeki Karaçi ve Lahor Yüksek Mahkemeleri başkanlarının da yer aldığı özel mahkemede Müşerref'in 2007 yılında anayasayı askıya alıp olağanüstü hal ilan etmesi nedeniyle açılan vatana ihanet davası görüldü.
Lahor 12.12.2019
Pakistan'da avukatlar ve doktorlar arasında arbede 3 ölü
Geo TV haber kanalının haberine göre, Pencap Barosu (PBC) Başkan Yardımcısı Shahnawaz İsmail, viral olan bir videoya tepki göstermek için avukatların Lahor şehrindeki hastaneye saldırdığını açıkladı.
Lahor 12.12.2019
Pakistan'da avukatlar ve doktorlar arasında arbede: 3 ölü
Geo TV haber kanalının haberine göre, Pencap Barosu (PBC) Başkan Yardımcısı Shahnawaz İsmail, viral olan bir videoya tepki göstermek için avukatların Lahor şehrindeki hastaneye saldırdığını açıkladı.
Lahor 12.12.2019
Pakistan'da avukatlar hastaneyi bastı, bakana saldırdı
Lahor kentinde bulunan Pencap Kardiyoloji Enstitüsünde görevli doktorun internette paylaşılan videosunda, avukatların alaya alınması üzerine bir grup avukat hastaneyi bastı.
Lahor 11.12.2019
Pakistan, Leşker-i Tayyibe'nin kurucusunu terörün finansmanından suçlu buldu
Yerel basında çıkan haberlere göre, Lahor kentindeki görülen duruşmada, tanıklar ve Said'in avukatları dinlendi.
Lahor 9.12.2019
Eski Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in tedavisine ABD'de devam edilecek
Pakistan'ın Lahor kentinde tedavi gören Şerif, yattığı hastanede kalp krizi de geçirmişti.
Lahor 7.12.2019
Pakistan'da patlama: 1 ölü, 6 yaralı
Pakistan'ın Lahor kentinde bir iş yerinde yaşanan patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.
Lahor 2.12.2019
Pakistan'da gaz tüpü patladı: 3 ölü
Pakistan'ın Pencap eyaleti Lahor kentinde bulunan bir evde gaz tüpü patladı.
Lahor 29.11.2019
Pakistan'da çekçekli patlama: 7 yaralı
Pakistan'ın Lahore kentinde bomba yüklü bir çekçeğin patlaması sonucu en az 7 kişi yaralandı.
Lahor 26.11.2019
ABD'nin İslamabad Büyükelçisi Jones, Wells'in Çin-Pakistan açıklamasını savundu Açıklaması
Pakistan'ın Lahor kentindeki temasları sırasında gazetecilere konuşan Jones, ABD'nin Güney ve Orta Asya'dan sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Wells'in "CPEC, Pakistan'ın borç yükünü artıracak, yolsuzluğa teşvik edecek, yapılan kardan Çin faydalanacak ve Çin'de iş imkanları sağlayacak.
Şu an buradasınız: Lahor Haberleri | Lahor Haber - Haberler - Sayfa 3 - Lahor haberleri, son dakika lahor haber ve gelişmeleri burada. Koronavirüs salgını küresel gıda krizini tetikledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.8.2020 09:30:34. #1.14#
title