Kyodo Haberleri

Kyodo haber, Kyodo son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kyodo - 28.10.2020
Japonya'da All Nippon Airways mevcut mali yılda 4,9 milyar dolarlık net zarar bekliyor
Kyodo ajansına göre, iş piyasalarının belirsiz koşullarında firma, 400 milyar yen değerinde ikinci dereceden teminatlı kredi kullanılmasında ulusal bankalarla anlaşmaya vardı.
Kyodo - 24.10.2020
Japonya, petrol sızdıran gemiden kaynaklanan zararın tespiti için Morityus'a heyet gönderecek
Kyodo ajansının Japonya Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, yük gemisinin Morityus ekonomisine verdiği zararın telafisine dönük yeni bir yardım paketinin hazırlanması için uzman heyet oluşturuldu.
Kyodo - 21.10.2020
Japonya'dan "alıkonulmuş Japonlar" konusunda uzlaşmacı yaklaşım
Kyodo ajansının haberine göre, Japonya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği Müsteşarı İçiba Hiroaki, BM'nin sosyal, insani ve kültürel meselelerden sorumlu komitesinin toplantısında konuştu.
Kyodo - 21.10.2020
Japonya'da Nara geyikleri için pirinç kepeğinden kraker üretildi
Kyodo ajansının haberine göre, ülkenin batısındaki Nara eyaletinde bulunan, 1000'den fazla geyiğin serbestçe dolaşabildiği Nara Park'ta turistlerin kullanıp attığı plastik poşetler bu hayvanların sağlığı bakımından tehdit oluşturuyordu.
Kyodo - 19.10.2020
Japonya'da eski Başbakan Abe'den tartışmalı Yasukuni tapınağına ziyaret
Kyodo ajansının haberine göre, geçen ay başbakanlıktan istifa eden Abe, sonbahar festivali kapsamında Tokyo'daki tartışmalı Yasukuni tapınağına uğradı.
Kyodo - 17.10.2020
Son dakika haber... Japonya'da Başbakan Suga'dan Tokyo'daki tartışmalı tapınağa bağış
Kyodo ajansının haberine göre, sonbahar festivalinin başlangıcı kapsamında Başbakan Suga'nın makamı adına tapınağa hediye gönderildi.
Kyodo - 11.10.2020
Son dakika haberi: Japonya Dışişleri Bakanı Motegi'den Moğolistan ile stratejik ortaklık vurgusu
Kyodo ajansına göre Motegi, Moğolistan Cumhurbaşkanı Khaltmaa Battulga ve Moğolistan Başbakanı Ukhnaa Khurelsukh tarafından ayrı ayrı kabul edildi.
Kyodo - 5.10.2020
Japonya'da kabine üyesine ustura ile mesaj
Kyodo ajansının haberine göre, emniyet güçleri başkent Tokyo'nun Çiyoda ilçesindeki Kabine Ofisine (Kantei) Cuma günü, Kovid-19 Tedbirlerinden Sorumlu Kabine Üyesi Nişimura'ya hitaben zarf teslim edildiğini açıkladı.
Kyodo - 25.9.2020
Japonya Başbakanı Suga, Çin Devlet Başkanı Şi ile ilk kez görüştü
Kyodo ajansına göre, Şi'nin bahar aylarında Japonya'ya yapması beklenen ancak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ileri bir tarihe ertelenen resmi ziyaret görüşmede ele alınmadı.
Kyodo - 25.9.2020
Japonya'dan füze savunmaya 3 opsiyon
Kyodo ajansına göre, Savunma Bakanlığı yıl sonuna dek seçenekleri daraltmayı planlıyor.
Kyodo - 24.9.2020
Japon ve Güney Kore liderlerinden 9 ay sonra ilk görüşme
Kyodo ajansına göre, aralık ayında Çin'in Chengdu şehrinde bir araya gelen Moon ile önceki başbakan Abe Şinzo arasındaki temastan bu yana iki ülke liderleri ilk kez görüştü.
Kyodo - 21.9.2020
Japonya'nın 2020 Tokyo'ya ev sahipliği sürecinde yolsuzluk raporu ortaya çıktı
Japon Kyodo haber ajansına göre, İstanbul'un da ev sahibi adayları arasında yer aldığı 2020 Olimpiyat Oyunları'nın ev sahipliği sürecindeki yolsuzluk ve rüşvet iddialarını yürüten Fransa ve ABD'de yürütülen soruşturmalarda yeni bir gelişme yaşandı.
Kyodo - 18.9.2020
Son Dakika | Japonya'da yeni Başbakan Suga'ya kamuoyu desteği yüzde 66
Kyodo Ajansı, Suga'nın göreve geldiği çarşamba gününden bu yana yeni başbakan ve kabinesine yönelik 1000'den fazla kişiyle telefon üzerinden anket gerçekleştirdi.
Kyodo - 15.9.2020
Japonya Başbakan Yardımcısı Aso: "Parlamentonun erken feshi düşünülmeli"
Kyodo ajansına göre, Suga yeni kabinede Aso ile Dışişleri Bakanı Motegi Toşimitsu'yu görevlerinde tutacak.
Kyodo - 15.9.2020
Japonya Savunma Bakanı Kono'dan UFO direktifi
Kyodo ajansına göre, SDF birliklerine gönderilen bildiride, ülke güvenliğini tehdit eden tanımlanmamış uçan nesne görülmesi halinde uygulanacak direktifler açıklandı.
Kyodo - 12.9.2020
Son dakika... Japonya'da iktidardaki LDP liderliğine ve başbakanlığa talip 3 aday son düzlükte
Kyodo ajansına göre, LDP'nin başlıca 7 fraksiyonunun 5'inin ve bağımsız milletvekillerinin desteğini garantilediği kaydedilen Suga, yarış sonunda ipi göğüsleyecek.
Kyodo - 12.9.2020
Japonya yeni savunma planı yıl sonuna kadar açıklanabilir
Yerine gelecek yeni başbakanın yeni savunma planını 2020 sonuna kadar açıklayacağına inandığını belirten Abe, "Japonya'yı çevreleyen çetin güvenlik şartlarıyla mücadele etmek için yıl sonuna kadar uygun bir yol bulunacaktır." diye konuştu Kyodo ajansı, Ulusal Savunma Programı Esasları ile orta vade savunma programına ilişkin Abe'nin ifadelerinin bağlayıcılığının bulunmadığını kaydetti.
Kyodo - 9.9.2020
Tokyo Valisi Koike'den olimpiyat açıklaması
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkan Yardımcısı John Coates'in pandemi nedeniyle 2021'e ertelenen Tokyo Olimpiyatları ile ilgili yaptığı, "Korona virüs olsa da olmasa da gelecek yıl yapılacak" açıklamasının ardından, konuya ilişkin bir açıklama da Tokyo Valisi Yuriko Koike'den geldi. Japonya'da faaliyet gösteren Kyodo Haber Ajansı'nın aboneleri için düzenlediği bir online konferansa katılan Koike, Tokyo'nun olimpiyatları güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için mümkün olan her önlemi alacağını söyledi.
Kyodo - 8.9.2020
Japonya'nın güneybatısını vuran Haişen tayfununda 2 ölü, 100'den fazla yaralı
Kyodo ajansına göre, tayfunun etkisi altına aldığı Kyuşu'nun Kagoşima ve Saga eyaletlerinde birer kişi hayatını kaybederken, bölge genelinde 100'den fazla kişi yaralandı.
Kyodo - 6.9.2020
Japonya'da Haişen tayfunu nedeniyle 8 milyonu aşkın kişinin tahliyesi istendi
Kyodo ajansına göre, Haişen tayfununa karşı bölgenin kuzeyindeki Fukuoka, Kumamoto, Nagazaki, Oita, Saga ile güneyindeki Kagoşima, Miyazaki, Okinawa eyaletlerinde tahliye çağrıları yapıldı.
Kyodo - 4.9.2020
Son dakika haberleri | Japonya'da Maysak tayfununda yaralananların sayısı 20'ye yükseldi
Kyodo ajansının haberine göre, Maysak tayfunu etkisindeki Kyuşu bölgesinde 20 kişi yaralandı, Nagazaki eyaletinde 80 binden fazla hanede elektrik kesintisi yaşandı, uçak ve hızlı tren seferleri iptal edildi.
Kyodo - 2.9.2020
Son Dakika: Japonya'da Kabine Baş Sekreteri Suga başbakanlığa adaylığını açıkladı
Öte yandan Kyodo ajansına göre, LDP Genel Sekreteri Nikai Toşihiro'nun liderliğini yürüttüğü 47 milletvekilinin yer aldığı fraksiyon da Suga'yı destekleyecek.
Kyodo - 31.8.2020
Japonya'nın yeni başbakanı 17 Eylül'de belli olabilir
Kyodo ajansının haberine göre, Kabine Baş Sekreteri Suga Yoşihide'nin de yarışa dahil olması bekleniyor.
Kyodo - 28.8.2020
Japonya'da yeni başbakan 15 Eylül'de belli olacak
Japonya Başbakanı Shinzo Abe, düzenlediği basın toplantısında sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini belirtti. Japonya'nın Kyodo Haber Ajansı, hükümetin yeni başbakanı seçmek için 15 Eylül'de oylamaya gidebileceğini duyurdu.
Kyodo - 28.8.2020
Son dakika gündem: Japonya Başbakanı Abe Şinzo görevinden istifa etti
Kyodo ajansına göre, yılda iki kez mutat muayenelere tabi tutulan 65 yaşındaki Abe, ağustos başından beri bir dizi sağlık kontrolüne girmişti.
Kyodo - 26.8.2020
Morityus açıklarındaki yük gemisinden sızan petrol mangrov ormanlarını yok edebilir
Kyodo ajansının haberine göre, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) iş birliğinde online buluşan uzman heyet, Japon Mitsui OSK Lines firmasına ait MV Wakashio kargo gemisinden Morityus sahilinde sızan petrole ilişkin öngörülerini açıkladı.
Kyodo - 21.8.2020
Türkiye'nin Karadeniz'deki doğalgaz keşfi, Asya-Pasifik basınında geniş yer buldu
Japonya'nın JIJI haber ajansı, doğal gaz keşfini, "Karadeniz'de büyük doğal gaz keşfi", Kyodo ajansı "Türkiye açıklarında büyük çapta doğal gaz sahası keşfi, şimdiye dek en büyüğü" başlığıyla gördü.
Kyodo - 17.8.2020
Japonya Başbakanı Tokyo'daki hastanede sağlık kontrolünden geçti
Kyodo haber ajansında yer alan habere göre,  Japonya Başbakanı Shinzo Abe, başkent Tokyo'daki Keoi Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçti.
Kyodo - 17.8.2020
Son dakika haberleri | Japonya Başbakanı Abe Tokyo'da sağlık kontrolünden geçti
Kyodo ajansının haberine göre, Başbakan Abe, Tokyo'nun Şinanomachi semtindeki Keio Üniversitesi Hastanesi'nde muayene oldu.
Kyodo - 15.8.2020
Japonya'da bakanlardan tartışmalı tapınağa ziyaret
Kyodo ajansının haberine göre, ülkenin İkinci Dünya Savaşı'nda teslim olmasının 75.
Kyodo - 12.8.2020
Morityus açıklarındaki petrol sızıntısının yarısı tahliye edildi
25 Temmuz'da karaya oturan ve petrol tankı çatlayan Panama bandıralı gemi, Kyodo ajansına göre Çin'den yola çıkmış ve Singapur üzerinden Brezilya'ya doğru yol alıyordu.
Kyodo - 6.8.2020
Toyota ve Honda "kar kaybı "bekliyor
Honda da kayıp bekliyor Kyodo ajansının haberine göre, Japonya'nın ikinci en büyük hacimli otomobil imalatçısı Honda Motor, grubun 2020 mali yılı için net kar seviyesinde kayıp beklediğini duyurdu.
Kyodo - 3.8.2020
Japonya'da Başbakan Abe hükümetin dağıttığı maskeyi kullanmayı bıraktı
4 ayda 130 milyon maske Kyodo haber ajansına göre, projenin sürdüğü 4 ayda 130 milyon maske ülke çapında hane halkına ulaştırıldı, bakım evlerine ise 80 milyon maskenin dağıtılması planlanıyor.
Kyodo - 25.7.2020
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ndeki ilk cuma namazı Japon basınında yankı buldu
Nihon Keizai Shimbun, Jiji Tsuushinsha, Okinawa Times, Nikkan Sports gazeteleri internet sitelerinde açılışa yer verirken, kamu yayıncısı NHK, Kyodo haber ajansı, Nippon News Network (NNN), Tokyo Broadcasting System (TBS) kanallarında açılışa dair fotoğraf ve görüntüler servis edildi.
Kyodo - 22.7.2020
Japonya "kara sularını 100 gündür ihlal ettiği" iddiasıyla Çin'e tepki gösterdi
Japonya'ya ait devriye gemilerinin bölgede tutulduğunu ve bunun tansiyonu düşürmeye yetmediğini belirten Suga, şöyle devam etti: "Kara, hava ve deniz sahalarımızı kararlılıkla koruma politikamız gereğince hükümetimiz Senkaku Adalarını yakından takip ediyor. Arka arkaya ve sert biçimde diplomatik protestolar çekiyoruz. Yeniden makul bir tutumla sakinliğin muhafaza edilmesi gereğini Çin tarafına tekrarlıyorum." Kyodo ajansına göre, Çin'e ait gemiler 14 Nisan'dan bu yana Doğu Çin Denizi'nde "Japonya'nın kontrolündeki adaların" çevresinde ya da yakınında seyrediyor.
Kyodo - 22.7.2020
Japonya'da Kovid-19 tedavisi için deksametazon kullanımı onaylandı
Kyodo'nun haberine göre Bakanlık, Kovid-19 hastalarının tedavisinde steroid ilaç Deksametazon kullanılmasını uygun buldu.
Kyodo - 11.7.2020
Bakan Çavuşoğlu'ndan Japonya'daki sel felaketi kurbanları için başsağlığı
Kyodo ajansına göre, Japonya'nın güneybatısındaki Kyuşu bölgesinde meydana gelen sel ve heyelanlarda 63 kişi yaşamını yitirdi.
Kyodo - 11.7.2020
Japonya'nın güneybatısındaki sel ve heyelanlarda ölenlerin sayısı 63'e yükseldi
Kyodo ajansına göre, ülkenin güneybatısındaki Kyuşu bölgesi dahil 10 farklı eyalette 92 dere ve nehir yatağı taştı.
Kyodo - 7.7.2020
Son dakika haberi! Japonya'nın güneybatısındaki sel ve heyelanlarda ölenlerin sayısı 56'ya yükseldi
Kyodo ajansına göre, Kyuşu'nun en büyük akarsuyu Çikugo Nehri yoğun yağışın etkisiyle Oita eyaletinde taştı.
Kyodo - 5.7.2020
Son dakika haberleri: Japonya'nın güneybatısındaki taşkında ölenlerin sayısı 18'e yükseldi
Kyodo ajansına göre, ağaçların devrildiği, yolların çöktüğü ve evlerin sürüklendiği selde 18 kişi hayatını kaybetti.
Kyodo - 5.7.2020
Son dakika haberi | Japonya'nın güneybatısındaki taşkında ölenlerin sayısı 7'ye yükseldi
Kyodo ajansına göre, ağaçların devrildiği, yolların çöktüğü ve evlerin sürüklendiği selde 7 kişi hayatını kaybetti.
Kyodo - 30.6.2020
Japonya'da ilk Kovid-19 aşı adayının klinik denemeleri başladı
Kyodo ajansının haberine göre, AnGes firmasınca üretilen DNA aşısı, Osaka Şehir Üniversitesi Hastanesinde sağlıklı 30 kişiye uygulandı.
Kyodo - 20.6.2020
Japonya'da başkent ve çevresine yönelik seyahatlerin önü açıldı
Kyodo ajansı, karar sonrası tren istasyonları ve hava alanlarına akın eden yolcular sebebiyle yoğunluk yaşandığını bildirdi.
Kyodo - 26.5.2020
Japonya hükümetinden tatile çıkacaklara 20 bin yenlik finansal destek
Kyodo ajansının haberine göre, Başbakan Abe Şinzo hükümeti, Kovid-19'un büyük çapta etkilediği turizme can suyu niteliğinde başlatılan "Seyahate Çık" kampanyasının detaylarını açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kyodo Haberleri | Kyodo Haber - Haberler - Kyodo haberleri, son dakika kyodo haber ve gelişmeleri burada. Japonya'da All Nippon Airways mevcut mali yılda 4,9 milyar dolarlık net zarar bekliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 12:12:52. #1.15#
title