KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? - Haberler
Haberi Paylaş

KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı?

Haberler.com - Haberler | Gündem
KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı?

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun yurt başvuru sonuçları hakkında araştırmalar, başvuru süresinin sona ermesiyle gündeme gelen konular arasında yer aldı. Bu kapsamda KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı merak edildi. Yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yurtkur'un online sitesine erişim sağlayarak bilgi edinmeye çalışan öğrenciler, KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtını merak ediyor. KYK Yurt başvuruları, ÖSYM yerleştirme işlemlerinin sonuçlanmasının ardından e-Devlet Kapısı üzerinden yapıldı.

Öğrencilerin yurt başvurularında öncelikli tercihi olan KYK, yurt başvurularını bu yıl eylül ayında aldı. KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında henüz bir açıklama gelmedi. Sonuçların başvuruların tamamlanacağı 13 Eylül sonrası açıklanması bekleniyor.

Bakanlıkça belirlenen tarihlerde yurt başvuru sonuçları açıklanmaktadır. Sonuçların http://sonuc.gsb.gov.tr internet adresinden takip edilmesi gerekmektedir.

a) Örgün eğitim veren bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olması.

b) Öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumu veya programının, ailesinin ikamet ettiği il veya ilçe sınırları dışında bulunması.

c) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, Cumhurbaşkanına hakaret, devletin egemenlik alametlerini aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama, kamu barışına karşı suçlar veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, hayasızca hareketler, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etme veya bulundurma, haksız mal edinme, şike, teşvik primi, kanuna aykırı olarak spor müsabakalarına dayalı bahis ve şans oyunlarını oynatma, oynatılmasına yer ve imkan sağlama, reklamını yapma veya para nakline aracılık etme suçlarından mahkûm olmaması.

ç) Yurt dışında bulunan yurtlarda barınan öğrencilerin öğrenim gördükleri ülke kanunlarına göre taksirli suçlar hariç herhangi bir suçtan dolayı hakkında altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezası ile kesinleşmiş mahkumiyeti bulunmaması.

d) Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yükseköğrenim öğrencilerine hizmet veren yurtlarından çıkarma cezası veya yükseköğretim kurumlarından altı aydan fazla uzaklaştırma cezası almamış olması. Gündem haberler için bizi takip edin. Haberler.com gündemin sıcak konularını sizler için derliyor.

e) Uluslararası öğrencinin, öğrenci belgesi, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından almış olduğu ikamet izni belgesi ile pasaportunun onaylı suretini ibraz etmiş olması.

f) Zorunlu staj hariç brüt asgari ücret tutarının bir buçuk katı üzerinde ücretli bir işte çalışmaması.

g) Kamu personeli olmaması.

ğ) Toplu yerlerde yaşamaya engel olacak seviyede akıl ve ruh hastalığının olmadığına ve bulaşıcı hastalığının bulunmadığına dair beyanda bulunması.

h) Yurt başvurusu yaptığı tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olması.

1. TİP KYK YURTLARI

 • KYK YURT ÜCRETİ : 230
 • DEPOZİTO ÜCRETİ: 314

2. TİP KYK YURTLARI

 • KYK YURT ÜCRETİ: 250
 • DEPOZİTO ÜCRETİ: 342

3.TİP KYK YURTLARI
Haberler.com kısaca bilgiler sizlerle. Aşağıdan haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

 • KYK YURT ÜCRETİ: 290
 • DEPOZİTO ÜCRETİ: 342

4.TİP KYK YURTLARI

 • KYK YURT ÜCRETİ: 325
 • DEPOZİTO ÜCRETİ: 444

5.TİP KYK YURTLARI

 • KYK YURT ÜCRETİ: 360
 • DEPOZİTO ÜCRETİ: 492

6 TİP KYK YURTLARI

 • KYK YURT ÜCRETİ: 390
 • DEPOZİTO ÜCRETİ: 533

KYK yurt başvuru sonuçları açıklandıktan sonra konuya ilişkin beklenilen tarih, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından açıklanması bekleniyor.

KYK burs başvuru işlemleri henüz başlamadı. Konuya ilişkin tarih duyurulduğunda haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500