Kyk Bölge Müdürü Kasapoğlu: Yurtlarımız Artık Beş Yıldızlı Otel Konforunda

Kyk Bölge Müdürü Kasapoğlu: Yurtlarımız Artık Beş Yıldızlı Otel Konforunda

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Samsun Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, yurtlarda artık beş yıldızlı otel konforunda hizmet verildiğini ifade etti.

Kyk Bölge Müdürü Kasapoğlu: Yurtlarımız Artık Beş Yıldızlı Otel Konforunda

Amasya'nın Merzifon ilçe KYK Kız Yurdu'nda yemekli istişare toplantısı düzelendi. Toplantıya Merzifon Kaymakamı Mehmet Fatih Geyim, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Merzifon Meslek Yüksek Okul Müdürü Asım Çoban ile yurtta kalan Merzifon Meslek Yüksek Okulu kız öğrencileri katıldı.

Öğrencilerin kaliteli eğitim alması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini kaydeden Kasapoğlu, "Allah, devletimize zeval vermesin. Öğrencilerimize her ay yemek ve burs yardımları yapılıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ta gençlere inanılmaz derecede değer veriyor. Kendisine yumurta atan öğrenciyle bir kafede oturup konuştu ve kesinlikle öğrenciye dokunulmaması, öğrenciye yurtta herhangi bir disiplin işlemi yapılmaması talimatı verdi. Biz öğrenci kazanmak için varız. Biz de bakanımızdan aldığımız talimatları önemsiyoruz."dedi.

Kaymakam Geyim ise öğrencilik yıllarında yurtlarda kaldığını belirterek, "Üniversite öğrenimim boyunca kredi yurtlar kurumu genel müdürlüğüne bağlı yurtlarda kaldım. Yurtta kaldığım zamanları ciddi bir deneyim ve tecrübe olarak görüyorum. Geçmişe dönüp baktığımda saatlerce yemek kuyruğunda beklediğimizi hatırlıyorum, ama bu benim için müthiş bir zenginlikti. Bugün varsak o dönemin tecrübelerimize ciddi bir katkı sağladığını düşünüyorum. Yurtta kalacak, çeşitli sıkıntılarla da karşılaşılacağız. Bu sıkıntılar bizim ruhsal ve zihinsel olarak gelişimimizi sağlayacak. Gerçek hayatta bir problemle karşılaştığımızda sıkıntıları hemen çözecek, devletimize milletimize ailemize hizmet etme imkanı bulacağız." diye konuştu.