Kuzuyu, Kaniş Diye Satmışlar

Kuzuyu, Kaniş Diye Satmışlar

Japonya'da Binlerce Zengin Kadına, Kuzuları Özel Biçimde Traş Edip 'Kaniş' Cinsi Köpek Diye Sattılar.

Kuzuyu, Kaniş Diye Satmışlar
27.04.2007 02:11 | Son Güncelleme: 27.04.2007 02:11

Japonya’da binlerce zengin kadına, kuzuları özel biçimde traş edip "kaniş" cinsi köpek diye sattılar. Olay, Japon film yıldızı Maiko Kawakami’nin TV’de yeni köpeğinin havlamadığını ve mamasını yemediğini söyleyerek yakınmasıyla ortaya çıktı. Tolkşovda köpeğinin resmini gösteren Maiko, onun bir kuzu olduğu söylenince yıkıldı.

İngiltere ve Avustralya’dan ithal edilen çok sayıda kuzu, "kaniş" gibi traş edilerek bir internet pazarlama şirketi tarafından "Herkesin sahip olması gereken evcil hayvan" diye satıldı. Yüzlerce kadın, polise başvurarak merkezi Japonya’nın Sapporo kentinde bulunan şirket tarafından aldatıldıklarını, kendilerine cins köpek diye kuzu satıldığını bildirdiler.

Ülkede fazla bulunmadığı için Japonların kuzunun neye benzediğini bilmemesinden yararlanan şirketin en az 2 bin kişiyi dolandırıldığı sanılıyor. Hayvanı köpek kuaförüne götüren bir çift ise, görevlinin manikür yapamayacağını çünkü hayvanın ayaklarında pençe değil toynak bulunduğunu söylemesi üzerine aldatıldıklarını anladı. Dolandırıcılığı yapan "Poodles As Pets" adlı şirket kapatıldı.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title