Kuzey Osetya Haberleri

Kuzey Osetya haber, Kuzey Osetya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuzey Osetya 12.10.2015
Rusya'da 6 Kişi Yanan Otomobilde Feci Şekilde Can Verdi
Rusya'nın Kuzey Kafkasya cumhuriyetlerinden Kuzey Osetya'da trafik kazasında yanan otomobilde bulunan 6 kişi feci şekilde can verdi.
Kuzey Osetya 1.10.2015
Dkib Heyetinden Kafkasya'ya Ziyaret
Gürdoğan, önümüzdeki yıllarda Rusya'nın kuzey Kafkasya bölgesi cumhuriyetlerine yeni kapılar olarak Güney Osetya kapısı ve Çeçenistan tarafından da bir kapı olmak üzere iki yeni kapının açılması noktasındaki temasları yoğunlaştıracaklarını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Bölgenin cazibesini daha da artıracak ve Doğu Karadeniz'i, bu bölgenin birçok üründe tedarik merkezi haline getirecektir. Bu potansiyelleri görerek, ihracatçılarımızın bu pazarda etkin olmalarını sağlamak amacıyla, 9-13 Kasım 2015'te bölgemiz iş adamlarından oluşacak heyetle birlikte inşaat, yapı malzemeleri ve tüketim mamulleri sektörlerinde Kuzey Osetya Cumhuriyeti ve Çeçenistan Cumhuriyetine yönelik ticaret heyeti programı düzenlenecektir.
Kuzey Osetya: Rusya'da Genel Seçim ProvasıKuzey Osetya 14.9.2015
Kuzey Osetya: Rusya'da Yerel SeçimlerKuzey Osetya 13.9.2015
Kuzey Osetya 13.9.2015
Rusya'da Yerel Seçimler
Rusya'nın 85 bölgesinin 83'ündeki 50 milyonun üzerinde seçmen, farklı düzeylerde yaklaşık 90 bin koltuğu belirlemek için sandık başına gitti. Kabardey-Balkar ve Kuzey Osetya-Alanya'da ise seçimler düzenlenmedi.
Kuzey Osetya 22.7.2015
Samsun'da 33. Uluslararası Halk Dansları Festivali'nin İptal Edilmesi
Festivale katılmak için Samsun'a gelen Kuzey Osetya, KKTC, Bosna Hersek, Azerbaycan, Meksika, Moldova, Ukrayna, Karadağ, Rusya, Gürcistan ve Bulgaristan dans ekipleri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.
Kuzey Osetya 10.7.2015
Samsun'da 33. Halk Dansları Festilali Yapılacak
Festivale Türkiye'nin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Makedonya, Gana, Moldova, Gürcistan, Meksika, Bosna Hersek, Hırvatistan, Cezayir, Kazakistan, Bulgaristan, Rusya, Romanya, Azerbaycan, Ukrayna, Kuzey Osetya, Karadağ, Yunanistan'ın katılacağı bildirildi.
Kuzey Osetya 30.6.2015
Kırmızı Bültenle Aranan Türk Vatandaşı, Rus-Gürcü Sınırında Yakalandı
Kuzey Osetya İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, zanlının Gürcistan’da otomobille bir kadını ezdiği belirtildi.
Kuzey Osetya 28.5.2015
Pehlivanlar Pursaklar'da Er Meydanına Çıkıyor
30 Mayıs Cumartesi günü ise Pursaklar halk dansları gösterisi ile başlayacak olan şenlik, 9. Dedeler ve Neneler İkinci Bahar Koşusu, Gürcistan, Romanya, Bulgaristan, Kırgızistan, Kuzey Osetya ve Hindistan'ın da aralarında bulunduğu uluslararası halk dansları gösterisi ile devam devam edip, İsmail Y.
Kuzey Osetya 30.4.2015
Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Talanov, Vali Öz'ü Ziyaret Etti
"Trabzon başta olmak üzere Doğu Karadeniz ile Rusya arasında ticaret, turizm ve kültürel alanda önemli işbirlikleri var. Son yıllarda Vladikafkas ve Kuzey Osetya'daki ticaret, ihracat ve diğer yatırımlarla ilgili önemli çalışmalar var.
Kuzey Osetya 22.4.2015
Türkiye ve Rusya Arasındaki Ticari İlişkiler
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, Kuzey Kafkasya'ya yatırım ya da ihracat yapacak iş adamlarının işlemlerinin hızlandırılması ve sorunlarının ortadan kaldırılması için Kuzey Osetya Alania Ticaret Odası ile DKİB arasında protokol imzalandığını bildirdi.
Kuzey Osetya 23.3.2015
Keçiören Nevruzu Coşkuyla Kutladı
Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi'ndeki programa Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Kırgızistan Büyükelçisi İbragim Dzhunusov, Kazakistan Büyükelçisi Zhanseit Tuimebayev, Özbekistan Büyükelçisi Uflat Kadyrov, Belarus Büyükelçisi Andrei V. Savinykh, İran Büyükelçisi Alireza Bikdeli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan ve Keçiören TOGEM Başkanı Ayten Aydın'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Gösteri merkezinin bahçesinde yakılan geleneksel nevruz ateşinin üstünden sırayla atlayan Başkan Ak ve diğer protokol üyeleri, daha sonra örs ve çekiçle demir dövdüler. Nevruz kutlamalarına Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, İran, Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan, Saha-Yakut, Kuzey Osetya, Moldova'ya bağlı Gagavuz, Çin'deki Sincan Özerk Bölgesi'nden katılan Türk dünyası sanatçıları şarkıları ve danslarıyla izleyenlere unutulmaz anlar yaşattılar.
Kuzey Osetya 5.3.2015
Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan İş Forumu'na Doğru
İş forumunda, özellikle Gürcistan'da Türk şoförlerin yaşadığı sıkıntılar, Kuzey Osetya'da araç sayısının 5-6 binlere çıkması ile artan sorunlar ve Güney Osetya yolunun açılması konusunda görüşmeler yapılacağını dile getiren Gürdoğan, şöyle devam etti: "Gerek Kırmızı Köprü'de gerekse Azerbaycan'da Türk şoförlere verilen vizelerin kapılarda verilmesi noktasında talep ve görüşmelerimiz olacak.
Kuzey Osetya 1.3.2015
Rus Muhalif Liderin Öldürülmesiyle İlgili Bilgi Verenlere 3 Milyon Ruble Ödül
Gazetecilerin iddiasına göre polis, Rusya’nın Kuzey Kafkasya cumhuriyetlerinden Kuzey Osetya araç plaka numaralı VAZ-21102 yerel markalı aracı da arıyor.
Kuzey Osetya 10.2.2015
Rusya, Kırım ve Kuzey Kafkasya'da Tatbikatlar Yaptı
Güney Askeri Bölgesi Basın Merkezi ise Stavrapol, Volgagrad, Çeçenistan, Dağıstan, Adıgey, Karaçay-Çerkes ve Kuzey Osetya bölgelerini kapsayan askeri tatbikata, askeri istihbarat birimleri ve özel birimlerden 2 bin personel ile 200'den fazla askeri aracın katıldığını duyurdu.
Kuzey Osetya 16.12.2014
Dünya Tarihindeki En Kanlı Okul Baskınları
Rusya'nın Kuzey Osetya bölgesinde 2004'te gerçekleştirilen ve 330 sivilin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olay, tarihin en kanlı okul saldırılarından biri oldu.
Kuzey Osetya 14.10.2014
AİHM'de Rusya İçin Önemli Dava
Bir grup silahlı eylemcinin 2004 yılının eylül ayında Kuzey Osetya'nın Beslan kasabasındaki bir okulda bulunanları rehin almasıyla başlayan olayların üçüncü gününde Rus güvenlik güçlerinin düzenlediği kontrolsüz operasyon katliama dönüşmüştü.
Kuzey Osetya: Çaykur'da Yeni ProjeKuzey Osetya 22.8.2014
Kuzey Osetya: Türk Boyları 17. Kez BuluşuyorKuzey Osetya 18.7.2014
Kuzey Osetya 18.7.2014
Yalova'da 17. Türk Boyları Kültür Şöleni
 Türk Boyları Kültür Şöleni'ne Azerbaycan, Başkordistan, Çuvaşistan, Dağıstan, Gürcistan, Kabardin, Karaçay, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kuzey Osetya, Makedonya, Romanya Türkleri, Romanya Tatar Türkleri ve Suriye Türkleri'nden halk oyunu ekiplerinin katıldığı 17.
Kuzey Osetya: Türk-Rus İş ForumuKuzey Osetya 26.6.2014
Kuzey Osetya 25.6.2014
Türk-Rus İş Forumu'na Doğru
Gürdoğan, kent merkezindeki Novotel'de yarın düzenlenecek "Rusya Federasyonu Kuzey Osetya Cumhuriyeti ve Dağıstan Cumhuriyeti Ticaret Formu"na katılmak için Trabzon'a gelen Kuzey Osetya Cumhuriyeti Alanya Turizm İşletme ve Yatırım Politikası Bakanlığı Bakan Yardımcıları Gadzaov Feliks Ruslanoviç ve Karsanov Oleg Vladimiroviç, Kuzey Osetya Alanya Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuganov Kazbek Hazbiyeviç'ın yanı sıra Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Dimitry Talanov ile Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'ü makamında ziyaret etti.
Kuzey Osetya 25.6.2014
Trabzon'da Türk-Rus İş Forumu Düzenlenecek
Türk-Rus İş Forumunun yarın Kaşüstü'ndeki Novotel'de organize edileceği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Programa Rusya Federasyonu'nun Doğu Karadeniz'e yakın Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi cumhuriyetlerinden Kuzey Osetya-Alanya Cumhuriyeti ile Dağıstan Cumhuriyeti'nden kamu ve özel sektör temsilcileri katılacak.
Kuzey Osetya 24.6.2014
Dkib'in Organizasyonunda Gerçekleştirilecek Türk-Rus İş Forumu Yarın Başlıyor
Konuyla ilgili bilgi veren DKİB Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, Rusya Federasyonu'nun Doğu Karadeniz Bölgesi'ne yakın Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi cumhuriyetlerinden Kuzey Osetya-Alania Cumhuriyeti ile Dağıstan Cumhuriyeti'nden toplam 27 kişilik kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılım sağlayacağı program dahilinde, Rus heyetinde bulunan bakan yardımcıları ve kamu kurumları temsilcileri resmi görüşmeler yürütüleceğini söyledi.
Kuzey Osetya: Türk-Rus İş Forumuna DoğruKuzey Osetya 24.6.2014
Kuzey Osetya 23.3.2014
Dkib, Rusya'da Görüşmelerde Bulundu
Gürdoğan, izin prosedürlerinin akabinde 19 Şubat tarihinde de Rusya Federasyonu Federal Bitki Karantina ve Veterinerlik Servisince bu kapıdan ihracat yapabilecek yetkinliği onaylanmış firma listeleri yayınlandığını anımsatarak, şöyle devam etti: "Bu firmalarımızın tabi olacağı prosedürler hakkındaki detayların müzakere edilerek protokole bağlanması ve ihracatçılarımızın ürünlerini depolayacakları depoların kiralanması amacıyla birliğimiz organizasyonuyla, birliğimiz yetkililerinden ve bölgemizin önemli yaş meyve sebze ihracatçısı firmalarından oluşan 12 kişilik resmi bir heyet ile 11-14 Mart 2014 tarihlerinde Rusya Federasyonu Kuzey Osetya Alania Cumhuriyeti Vladikavkaz kentine yönelik resmi bir ziyaret programı gerçekleştirdik.
Şu an buradasınız: Kuzey Osetya Haberleri | Kuzey Osetya Haber - Haberler - Sayfa 3 - Kuzey Osetya haberleri, son dakika kuzey osetya haber ve gelişmeleri burada. Ayvalık'ta 3. Uluslararası Halk Oyunları Şenliğine Muhteşem Final.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.4.2020 13:31:21. #1.14#
title