Kuzey Kore'de Kim Jong-il Sessizliği

Kuzey Kore'de Kim Jong-il Sessizliği

Hemen Hemen Her Gün Kuzey Kore'nin Merkez Televizyonu Vasıtası ile Halkın Karşısına Çıkan Lider Kim Jong-il, Son 12 Gündür Kameralara Görünmüyor.

Kuzey Kore'de Kim Jong-il Sessizliği
28.02.2011 20:50 | Son Güncelleme: 28.02.2011 20:50

Hemen hemen her gün Kuzey Kore'nin Merkez Televizyonu vasıtası ile halkın karşısına çıkan Lider Kim Jong-il, son 12 gündür kameralara görünmüyor. ABD merkezli Asya'nın Özgür Radyosu'nun haberine göre Kim Jong-il, bir haftayı aşkın süredir kameralar karşısına çıkmıyor.

Genelde her gün Kim'in gündelik programından kesitlerin yayınlandığı Kuzey Kore'nin Merkez Televizyonu, en son liderlerinin doğum günü kutlaması olan 16 Şubat'ta onun görüntülerini yayınlamıştı. Yaklaşık 12 gündür televizyonda görünmeyen Lider Kim'in bu aralar inzivaya çekildiği belirtiliyor.

En son 2006'da ABD, Makao bankalarındaki hesabını dondurduğunda 39 gün inzivaya çekilen Kim, ondan önce 2003'te ABD'nin Irak işgali sırasında da 48 gün inzivaya çekilmişti. Bu inzivanın sebebini şu an tam olarak bilinmese de, uzmanlar Kim'in sağlık problemlerinden dolayı inzivaya çekildiğini düşünüyorlar. - SEUL

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title