Kuzey Irak'taki Sınır Ötesi Operasyon Yunan Basınında

Kuzey Irak'taki Sınır Ötesi Operasyon Yunan Basınında

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Terör Örgütü PKK Militanlarına Karşı Kuzey Irak'ta Gerçekleştirdiği Sınır Ötesi Operasyon, Yunan Basınında da Geniş Şekilde Yer Aldı.

Kuzey Irak'taki Sınır Ötesi Operasyon Yunan Basınında

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK militanlarına karşı Kuzey Irak'ta gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyon, Yunan basınında da geniş şekilde yer aldı.

Yunan gazetelerinden Ethnos, haberi "Türkiye'nin Kuzey Irak'a Sınır Ötesi Operasyonu" başlığı adı altında yer verdi. Gazete, Irak askeri yetkililerinin açıklamalarına dayanarak Türkiye'nin Kürtler'in yaşadığı 10 köyü bombaladığını ve gerçekleşen operasyon sonucu 1 kadının hayatını kaybettiğini, 2 kişinin de yaralandığını ileri sürdü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerine de yer veren Ethnos gazetesi, Başbakan'ın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır ötesi operasyonundan memnun kaldığını ve Ankara'nın

PKK güçlerine karşı ülke içi ve dışında gerek diplomatik, gerek ekonomik, gerekse askeri güçler vasıtasıyla mücadele edeceğini kaydetti.

Yunan gazetelerinden Katimerini ise, haberi "Erdoğan'ın Kuzey Irak'a Karşı Sınır Ötesi Operasyon Memnuniyeti" başlığı ile verdi. Gazete, Başbakan'ın Türk televizyonlarında yayımlanan açıklamasında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK güçlerine karşı gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyonun sonucundan memnun kaldığının görüldüğünü kaydetti. Gazete, Başbakan'ın, PKK'ya karşı, soruna çözüm getirilene kadar hükümet olarak ülke içinde ve dışında verilen mücadelenin devam edeceğini belirttiğini vurguladı.

(ES-EA-EA-OK-D)

Kaynak: İHA