Kuzey Irak'ta Görev Yapan Askerlerin Ailelerine Anlamlı Ziyaret

Kuzey Irak'ta Görev Yapan Askerlerin Ailelerine Anlamlı Ziyaret

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Nedeniyle Bir Araya Gelen Tekirdağ Protokolünün Eşleri, Kuzey Irak'taki Kara Harekatına Katılan Askerlerin Ailelerini Ziyaret Etti.

Kuzey Irak'ta Görev Yapan Askerlerin Ailelerine Anlamlı Ziyaret

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir araya gelen Tekirdağ protokolünün eşleri, Kuzey Irak'taki kara harekatına katılan askerlerin ailelerini ziyaret etti.

Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan'ın eşi Hatice Doğan, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Daysal'ın eşi Canan Daysal, Belediye Başkanı Ahmet Aygün'ün eşi Zehra Aygün, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcı Mustafa Demirdağ'ın eşi Zeynep Demirdağ, Namık Kemal Üniversitesi'nin Rektörü Nizamettin Şenköylü'nün eşi Saffet Şenköylü ve Baro Başkanı Halim Orta'nın eşi Nurten Orta, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir araya geldi. Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesine bağlı Bıyıkali köyüne giden grup, ilk olarak Şırnak'ta görev yapan Jandarma Er Ümit Yakut'un annesini evinde ziyaret etti. Terhisine 5 ay kalan ve Kuzey Irak'a düzenlenen kara harekatında görev yapan Jandarma Er Ümit Yakut'un annesi Feriha Yakut, ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek ilk kez Kadınlar Günü'nü kutladığını söyledi. Oğlunu 22 Mayıs'ta askere gönderdiğini anlatan asker annesi Feriha Yakut, "Oğlum İzmir Yenifoça'ya komando olarak asker oldu. Daha sonra Ağustos ayında Şırnak'a düştü. 1 ay önce izne gelmişti, tekrar döndü geriye. Kuzey Irak'taki kara operasyonuna katıldı. Bana ayaklarının yara olduğunu söylemişti. Oğlumla gurur duyuyorum ama sağlığını istiyorum. Yeter ki sağ olsun, başka bir şey istemiyorum. Oğlumun elinden her şey gelir. Çok atılgandır, her şeyi yapar. Gelen misafirlerimize teşekkür ederim. İlk defa Kadınlar Günü'nü kutladık. Allah çocuğuma kavuşmayı nasip etsin" dedi.

Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan'ın eşi Hatice Doğan, içinde 100 YTL'nin bulunduğu yardım zarfını Feriha Yakut'a vererek, "İsteriz ki devletimiz daha çok yardım etsin. Bunu oğlunla daha rahat konuşursun diye veriyoruz. Hani anne diyor ya 'Kontörüm bitti, onun için arayamadım'. Rahatlıkla konuşun. Ben bütün Tekirdağlı hanımlar adına veriyorum" dedi. Ziyaret sırasında asker oğlunun fotoğraflarını eline alan asker annesi Feriha Yakut, gözyaşlarına hakim olamadı.

Daha sonra aynı köyden yine kara harekatına katılan Jandarma Komando Er Erdi Çakır'ın annesi Yaşariye Çakır'ı ziyaret eden grup, asker anneleri ile sohbet ederek sıkıntılarını dinledi. İlk defa oğlunun sayesinde Kadınlar Günü'nün kutlandığını ifade eden Yaşariye Çakır, kendisini ziyaret gelen bayanlara teşekkür etti. Oğluna seslenen asker annesi Çakır, "Oğlum, seni çok seviyorum. Hayırlı tezkereler diliyorum. Allah hepsinin yardımcısı olsun. Allah gidip gelmeyi, gelip bulmayı nasip etsin" diye konuştu.

Dünya Kadınlar Günü nedeniyle gerçekleştirilen ziyaretlerde, asker ailelerine para yardımının yanı sıra kömür ve gıda yardımı da yapıldı.

(EÖ-AS-OK-Y)

Kaynak: İHA