Kuzey Denizi Haberleri

Kuzey Denizi haber, Kuzey Denizi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuzey Denizi 20.4.2018
Bakan Arslan'dan Çerkezköy- Kapıkule Demiryolu Hattı Açıklaması
TEN-T PROJESİ KONUŞULDU Toplantı sonrasında ortak basın açıklaması yapıldı. Avrupa Ulaştırmadan Sorumlu Komiseri Violeta Bulc, görüşmenin oldukça faydalı olduğunu söyledi. Bulc," Devam etmekte olan TENT-T ile alakalı yaptığımız çalışmaları yine Türkiye ile Bulgaristan arasındaki sınır aşan meseleleri ki Avrupa Birliği ile Türkiye sınırını da oluşturuyor bu. Bu yapmış olduğumuz demiryolu projesi, esasında bütün denizleri birbirine bağlayan bir proje. Kuzey Denizi'ni, Baltık Denizi'ni, Akdeniz'i ve Karadeniz'i birbirine bağlıyor.
Kuzey Denizi 20.4.2018
Dha İstanbul Bülteni - 5
TENT-T PROJESİ KONUŞULDU Toplantı sonrasında ortak basın açıklaması yapıldı. Avrupa Ulaştırmadan Sorumlu Komiseri Violeta Bulc, görüşmenin oldukça faydalı olduğunu söyledi. Bulc," Devam etmekte olan TENT-T ile alakalı yaptığımız çalışmaları yine Türkiye ile Bulgaristan arasındaki sınır aşan meseleleri ki Avrupa Birliği ile Türkiye sınırını da oluşturuyor bu. Bu yapmış olduğumuz demiryolu projesi, esasında bütün denizleri birbirine bağlayan bir proje. Kuzey Denizi'ni, Baltık Denizi'ni, Akdeniz'i ve Karadeniz'i birbirine bağlıyor.
Kuzey Denizi 20.4.2018
Bakan Arslan'dan Çerkezköy- Kapıkule Demiryolu Hattı Açıklaması
TENT-T PROJESİ KONUŞULDU Toplantı sonrasında ortak basın açıklaması yapıldı. Avrupa Ulaştırmadan Sorumlu Komiseri Violeta Bulc, görüşmenin oldukça faydalı olduğunu söyledi. Bulc," Devam etmekte olan TENT-T ile alakalı yaptığımız çalışmaları yine Türkiye ile Bulgaristan arasındaki sınır aşan meseleleri ki Avrupa Birliği ile Türkiye sınırını da oluşturuyor bu. Bu yapmış olduğumuz demiryolu projesi, esasında bütün denizleri birbirine bağlayan bir proje. Kuzey Denizi'ni, Baltık Denizi'ni, Akdeniz'i ve Karadeniz'i birbirine bağlıyor.
Kuzey Denizi 20.4.2018
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: "Ulaştırma Alanındaki İş Birliklerimiz Türkiye...
Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı projesine ilişkin Bulc, şu değerlendirmelerde bulundu: "Yapmış olduğumuz bu demiryolu projesi bütün denizleri birbirine bağlayan bir proje. Kuzey Denizi'ni, Baltık Denizi'ni, Akdeniz'i ve Karadeniz'i birbirine bağlıyor.
Kuzey Denizi 20.4.2018
Bakan Arslan'dan Çerkezköy- Kapıkule Demiryolu Hattı Açıklaması
 TEN-T PROJESİ KONUŞULDU Toplantı sonrasında ortak basın açıklaması yapıldı. Avrupa Ulaştırmadan Sorumlu Komiseri Violeta Bulc, görüşmenin oldukça faydalı olduğunu söyledi. Bulc," Devam etmekte olan TENT-T ile alakalı yaptığımız çalışmaları yine Türkiye ile Bulgaristan arasındaki sınır aşan meseleleri ki Avrupa Birliği ile Türkiye sınırını da oluşturuyor bu. Bu yapmış olduğumuz demiryolu projesi, esasında bütün denizleri birbirine bağlayan bir proje. Kuzey Denizi'ni, Baltık Denizi'ni, Akdeniz'i ve Karadeniz'i birbirine bağlıyor.
Kuzey Denizi 20.4.2018
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan Açıklaması
Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı projesine ilişkin Bulc, şu değerlendirmelerde bulundu: "Yapmış olduğumuz bu demiryolu projesi bütün denizleri birbirine bağlayan bir proje. Kuzey Denizi'ni, Baltık Denizi'ni, Akdeniz'i ve Karadeniz'i birbirine bağlıyor.
Kuzey Denizi 29.3.2018
Analiz - 'Skripal Suikasti', Batı'nın Yeni Bahanesi Mi?
Ortaya çıkan manzara Batılı ülkelerin, topraklarında kimyasal silah ile saldırı düzenlenmesine gösterdikleri tepkinin boyutunu yansıtmanın da ötesine geçti. Tırmanan gerginlikte, yaklaşık 4 yıldır, Rusya hava ve deniz kuvvetlerinin, Manş Denizi, Kuzey Denizi hatta İngiltere adası üzerindeki tacizlerinin de payı bulunuyor.
Kuzey Denizi 6.3.2018
Petrol ve Gaz Piyasasının Görünümü İyimser"
Kibsgaard, geçen seneden itibaren Kuzey ve Güney Amerika başta olmak üzere, Orta Doğu, Rusya ve Kuzey Denizi'nde petrol ve doğalgaz üretiminin yeniden yükselişe geçmeye başladığına dikkati çekti.
Kuzey Denizi 6.3.2018
Total, Petrolde Düşük Maliyetli Projeleri Tercih Ediyor"
Total'in petrol üretiminde düşük maliyetli projeleri tercih ettiğini belirten Pouyanne, şöyle devam etti: "Düşük maliyetli projeler aynı zamanda piyasadaki dalgalanmalara karşı dirençli. Petrol piyasasında önemli olan maliyetleri kontrol altında tutmak. Total gibi entegre bir şirket için en önemli yatırım stratejisi maliyetleri muhafaza etmek." Pouyanne, İngiltere ile Norveç arasında bulunan ve petrol kaynaklarıyla zengin Kuzey Denizi'nde de Total'in düşük maliyetli petrol ve doğalgaz projelerini tercih edeceğini kaydetti.
Kuzey Denizi 5.3.2018
Abd, Gelecek 5 Yılda Petrol Piyasasına Damga Vuracak"
Yatırımların artması gerekli 2000-2017 yıllarında dünya genelinde 10 binden fazla petrol sahasında üretimin azaldığı bilgisini paylaşan Birol, "Sahalardaki üretim düşüşü nedeniyle, küresel petrol üretiminde her yıl günlük ortalama 3 milyon varil azalış görüyoruz. Bu her yıl Kuzey Denizi'ndeki üretime eş değer.
Kuzey Denizi 5.3.2018
Küresel Petrol Talebi Artacak
Verimi azalan petrol sahalarının gelişimi için daha fazla yatırım yapılması gerektiğine işaret eden Birol, "Küresel anlamda günlük 3 milyon varil petrolün kaybını engellemek için bu yatırımlar yapılmalı. Bu miktar, Kuzey Denizi'nden çıkan miktara eşdeğerdi.
Kuzey Denizi 2.3.2018
Analiz - Rusya'dan ABD'nin Restine Rest
- Diğer ülkelerin tehdit algıları Bu süreçte Rusya ile sınırdaş olan Türkiye gibi ülkelerin ise nükleer tehditten önce Rusya'nın havada, denizaltında ve gemilere karşı geliştirdiği füze sistemleriyle denizlerde kurmaya çalıştığı konvansiyonel silah üstünlüğüne odaklanması gerekiyor. Karadeniz, Baltık Denizi ve Finlandiya ile İsveç'in kıyıdaş olduğu Bothnia körfezi, son 3 yılda Rus denizaltı ve savaş uçaklarının başlıca operasyon alanları haline gelmiş durumda. Rus donanması ve hava kuvvetlerinin, stratejik bombardıman uçaklarının desteğiyle Kuzey Denizi ve Manş denizindeki manevraları da İngiltere donanmasıyla hava kuvvetlerini uzun bir süredir alarmda tutuyor.
Kuzey Denizi 23.2.2018
Pille Isıtan Akıllı Kumaş
Ürünle ilgili Hamburg Üniversitesinde görevli bir öğretim üyesiyle partnerlik anlaşması yaptıklarını, Alman ordusunda dalgıç ekiplerin kullanımı için yelek ürettiklerini anlatan Prepol, "Laboratuvar testleri başarılı geçti. Şimdi Kuzey Denizi'nde denenecek.
Kuzey Denizi 19.1.2018
NATO Savaş Uçaklarından Avrupa'da Tatbikat
Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) savaş uçakları Avrupa hava sahasının güvenliği için Kuzey Denizi'nde tatbikatlar yürütüyor.
Kuzey Denizi 19.1.2018
Küresel Petrol Arzı Aralıkta Azaldı
Geçen ay OPEC dışı ülkelerin petrol üretimi günlük 345 bin varil gerileyerek 58 milyon 600 varile indi. Düşüşün en büyük sebebi Kuzey Denizi'ndeki önemli petrol boru hatlarında yaşanan aksaklıklar olarak gösterildi.
Kuzey Denizi 16.1.2018
AP Elektroşokla Balık Avını Yasaklamak İstiyor
Elektroşokla balık avı, AB içerisinde 1998'de yasaklanmıştı. Avrupa Komisyonu tarafından geçen yıl yapılan bir değişiklikle her üye ülkeye, balıkçı filosunun yüzde 5'i için elektroşok yöntemine izin veriliyordu. Buna rağmen Kuzey Denizi'nde faaliyet gösteren profesyonel balıkçı filosunda 84 elektroşok lisansı verilen tekne bulunduğu ve bunun da toplam oranın yüzde 28'i olduğu belirtilmişti.
Kuzey Denizi 15.1.2018
Hollanda'dan Rus Bombardıman Uçağı Açıklaması
Hollanda Savunma Bakanı Ank Bijleveld, bugün Kuzey Denizi üzerinde uçuş yapan uzun menzilli iki Rus bombardıman uçağının provokasyon amacı güttüğünü belirtti.
Kuzey Denizi 15.1.2018
Belçika Rus Bombardıman Uçaklarını Engelledi
Belçika ordusuna ait iki F-16 uçağının Kuzey Denizi üzerinde uçuş yapan uzun menzilli iki Rus bombardıman uçağını engellediği bildirildi.
Kuzey Denizi 15.1.2018
İngiltere'den Rus Jetlerine Karşı Gözlem Uçuşu
Açıklamada, bugün yerel saatle 09.00'da İskoçya'daki Lossiemouth hava üslerinden kalkan İngiliz jetlerinin, İskoçya'nın kuzeyi ile Kuzey Denizi üzerinde uçuş yaptığı ve Rus jetlerinin kuzeydoğu yönünde ilerlemesiyle gözlem uçuşuna son verdiği belirtildi.
Kuzey Denizi 29.12.2017
Hollanda Kuzey Denizi'nde Rüzgar Çiftliği Adası Yapacak
– Hollanda Kuzey Denizi'nin Dogger Bank bölgesinde inşa edeceği dev bir rüzgar çiftliği adasıyla çok gelişmiş bir elektrik santral merkezi kurmayı amaçlıyor.
Kuzey Denizi 28.12.2017
Brent Petrolün Varil Fiyatı 66,10 Dolar Seviyesinde
Uzmanlara göre, Libyadaki arz sıkıntısının yanı sıra, "Kuzey Denizi'nde önemli petrol boru hatlarından Forties boru hattının tekrar kullanıma alınmasının gecikeceği" açıklaması da fiyatları yukarı yönlü etkiliyor.
Kuzey Denizi 27.12.2017
Brent Petrolün Varil Fiyatı 2,5 Yılın Zirvesi Gördü
Uzmanlara göre, Libyadaki arz sıkıntısının yanı sıra, "Kuzey Denizi'nde önemli petrol boru hatlarından Forties boru hattının tekrar kullanıma alınmasının gecikeceği" açıklaması da fiyatların yükselmesinde etkili oldu.
Kuzey Denizi 26.12.2017
İngiltere'den Rus Savaş Gemisine Yakın Takip
Donanmadan yapılan açıklamada, dün Kuzey Denizi'nden geçen Amiral Kuznetsov adlı Rus uçak gemisinin İngiltere'ye yaklaştığının tespit edilmesi üzerine donanmaya ait HMS St Albans adlı geminin devreye girdiği kaydedildi.
Kuzey Denizi 20.12.2017
Brent Petrolün Varili 64 Dolara Yaklaştı
Küresel petrol fiyatları, ABD'den gelen veriler ve Birleşik Krallık açıklarındaki Kuzey Denizi petrolünü taşıyan boru hattındaki kesinti nedeniyle güne bir miktar artışla başladı.
Kuzey Denizi 19.12.2017
Enerjide 2017 Böyle Geçti
-Petrol fiyatlarında zirve Yıl içinde birçok kez 58 doların üzerini test eden petrol fiyatları en son 11 Aralık'ta İngiltere'nin Kuzey Denizi'ndeki Forties Petrol Boru Hattı'nın kapatılması sebebiyle 65,83 dolar ile 2017'nin en yüksek seviyesini gördü.
Kuzey Denizi 14.12.2017
Brent Petrolün Varili 62,76 Dolar
Küresel petrol fiyatları, önceki gün İngiltere'nin Kuzey Denizi'ndeki Forties Petrol Boru Hattı'nın devre dışı kalmasının ardından yaklaşık 2 dolar artarak 65,53 dolara yükselmişti.
Kuzey Denizi 13.12.2017
Avrupa Konseyi Atlas Okyanusu ve Kuzey Denizi İçin Balık Avlama Kotasını Belirledi
– Avrupa Konseyi 13 Aralık 2017'de, Atlantik ve Kuzey Denizi'ndeki bazı balık stokları için 2018 avlanma sınırlarını belirleyen bir yönetmeliği onayladı.
Kuzey Denizi 13.12.2017
Brent Petrolün Varili 64 Dolar Sınırında
Küresel petrol fiyatları, dün İngiltere'nin Kuzey Denizi'ndeki Forties Petrol Boru Hattı'nın kapatılmasının ardından yaklaşık 2 dolar artarak 65,53 dolara yükselmişti.
Kuzey Denizi 12.12.2017
Brent Petrolün Varili 65 Doları Aştı
Brent petrolün varil fiyatı, dün İngiltere'nin Kuzey Denizi'ndeki Forties Petrol Boru Hattı'nın kapatılmasının ardından yaklaşık 2 dolar artarak 65,53 dolara yükseldi.
Kuzey Denizi 26.11.2017
Avrupa'da "Temiz Kömür" Rüzgarı
Doğalgazda Rusya'ya bağımlılığı azaltmak için yerli kaynaklarda ileri teknoloji sistemlerin kullanıldığını ifade eden Tabak, "Santraldeki soğutmayı Kuzey Denizi'nden sağlanan suyla sağlıyoruz.
Kuzey Denizi 22.11.2017
İngiltere'den Brexit Hazırlıkları İçin 3 Milyar Sterlin Ek Kaynak
Hammond düşük petrol fiyatları nedeniyle son yıllarda zorlu bir dönemden geçen Kuzey Denizi'ndeki petrol ve doğalgaz şirketlerine vergi kolaylıklarının getirilmesinin planlandığını da söyledi.
Kuzey Denizi: Almanya'da Şiddetli FırtınaKuzey Denizi 6.10.2017
Kuzey Denizi 4.10.2017
İskoçya'da Büyüme İkinci Çeyrekte Hız Kesti
İskoçya'nın bağlı bulunduğu Birleşik Krallık ise bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 0,3 büyüme kaydetmişti. Bu yılın ilk çeyreğinde İskoç ekonomisi yüzde 0,6 seviyesinde büyüme göstermişti. Geçen yıl ise düşük petrol fiyatlarının Kuzey Denizi'ndeki enerji operasyonların olumsuz yönde etkilemesi nedeniyle ülke ekonomisi geçen yılın son çeyreğinde yüzde 0,2 daralmıştı.
Kuzey Denizi 19.9.2017
Batık Alman Denizaltısı Bir Asır Sonra Bulundu
Kuzey Denizi'nde Birinci Dünya Savaşı sırasında batan bir Alman denizaltısının enkazının bulunduğu ve mürettebatın cesetlerinin de hala içerde olduğu belirtildi.
Şu an buradasınız: Kuzey Denizi Haberleri | Kuzey Denizi Haber - Haberler - Sayfa 3 - Kuzey Denizi haberleri, son dakika kuzey denizi haber ve gelişmeleri burada. Türkakım'da İşler Hız Kazanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.4.2020 03:26:28. #1.15#
title