Kuzey Avrupa Haberleri

Kuzey Avrupa haber, Kuzey Avrupa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuzey Avrupa - 08.01.2016
Anadolujet'in Hedefi, Anadolu'yu Daha Çok Tanıtmak
"AnadoluJet ile Anadolu cepte"  Tüm Anadolu şehirlerinin, Anadolu tarihinin bilinmesi ve tanınması için "AnadoluJet ile Anadolu cepte" uygulamasını hayata geçirdiklerini bildiren Doğan, şöyle devam etti: "Güney bölgesinden örnek verecek olursak, orada yerleşik yabancılar, kuzey Avrupalılar var.
Kuzey Avrupa - 19.11.2015
Kuzey Avrupalı Gazeteciler: Türkiye'nin Liderleri Baskı Politikasından Vazgeçmeli
Avrupa Gazeteciler Ağı'nın Kuzey Avrupa şubesi (EJN), Türkiye'de ifade özgürlüğünün kaybolmasından derin endişe duyduğunu bildirildi.
Kuzey Avrupa - 06.01.2015
"Doğalgaz Mandalina ile Ödensin" Önerisi
Dalında 20 kuruş olan mandalinanın pazar yerlerinde 1 ile 1,5 lira arasında satıldığını ifade eden Diker, şöyle konuştu: "Üretici mecburen ürününü topluyor. Ağacın üzerinde bırakamaz. Mandalinanın kabuğu asit içerir. Mandalina asit içeren bir meyve olduğu için yere düştüğünde toprakta asidi yükseltir bu da ağaca zarar verir. Dolayısıyla mandalinayı bir zamana kadar ağacından dalında tutarsın ondan sonrada ağaca zarar vermeye başlar. Dolayısıyla üretici mandalinayı kesip tarımsal arazinin içinden çıkarmak zorundadır. Çıkarmadığı zaman toprağa ve ağaca zarar verir mandalinalar. Dalından topladığı mandalinaları üreticiler derelere, bayırlara atıyor bunlarda yağmurlarla birlikte sürüklenerek denize kadar ulaşıyor. Yine de birçok üretici dalında bırakıyor." "Doğalgaz parasının yüzde 10'u narenciye ile ödensin" Son 5 yıldır yaşanan ihracat sıkıntısı nedeniyle mandalinanın para etmediğini vurgulayan Diker, "Özellikle Kuzey Avrupa Birliğine üye ülkelerle Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya gibi ülkelere ihracat sıkıntısı yaşanıyor.
Kuzey Avrupa - 05.09.2014
Yazlık: Şehirlinin Kolonisi
Şehirlerin kıyılardaki baskısı salt yapı üretimini aşarak her yere birebir aynı yaşam tarzını uygulamaya dönerken, mimarlar marka proje üretmek için bugün yine kıyılara davetliler. Tümüyle terk edilmiş hayalet beton kasabalardan kuzey Avrupalılara güneş şişeleyen laboratuvarlara, yakın gelecekte ne işe yarayacakları üzerine sayısız kurgu üretebileceğimiz yazlıklara bakmanın artık tam zamanı.
Kuzey Avrupa - 11.05.2014
Antalya'da Kruvaziyer Turizmindeki Hedef 170 Bin Yolcu
Sert, Antalya Limanı'na yolcu geldiği zaman ulaşım konusunda bir takım sıkıntılar yaşandığını, bu konuda yerel yönetimlerin yapması gerekenler bulunduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Sivil toplum kuruluşlarının ve şehir halkının birlikte çalışması gereken hususlar var. Bu insanların şehre inmesini sağlayacaksınız, orada nereye götüreceksiniz, hangi imkanları sunacaksınız? Kruvaziyer yolcusu plaja gelen turistten biraz daha farklı. Yaş ortalaması yüksek, genelde kuzey Avrupalı yolcular.
Kuzey Avrupa - 01.04.2014
Çin'i Anlamak ve Çin ile İş Yapmak"
Çin'deki potansiyel fırsatlara dikkati çeken Özyeğin, Türk KOBİ'lerine seslenerek, şunları söyledi: "Mesele sadece fuarlara gidip mal almak şeklinde değil de hakikaten yaptıkları işin orada yapılıp yapılamayacağını görmeleri önemli. Tük KOBİ'leri Çin'e gidip orada oturmak ve Çin vatandaşı gibi davranmak kaydıyla çok başarılı işler yapabilir. Mesela bir KOBİ Pekin'e 10 tane dönerci dükkanı açsa bu alanda çok büyük potansiyel olduğuna inanıyorum. Çünkü bireysel girişimcilik Türkiye'de Çin'den daha önde. Türkler her gittiği ülkede çalışabilme becerileri olduğu için, uzun süreler kalabilme becerisini gösterdikleri için Çin'de çok başarılı olabilirler" ifadelerini kullandı.   Aramızda hem çok farklılıklar var hem de çok benzerlikler var. Benim inancım Türkler ile Çinliler birbirleriyle zaman harcarlarsa, mesela Türkler ile Kuzey Avrupalılar'dan daha iyi anlaşır.
Kuzey Avrupa - 10.03.2013
İskandinav Ülke Turistlerin Eko, Kültür ve Tarih Turları Başladı
Norveç, İsveç, Finlandiya, Danimarka ve İsveçli turistler dünya eko, kültür, tarih ve arkeoloji turizminde birinci sırada Türkiye'yi tercih ediyor. İskandinavlar, ikinci sırada İspanya, üçüncü sırada Fransa ve dördüncü sırada Yunanistan'ı tercih ediyor. Kuzey Avrupa ülke vatandaşları, Türkiye'de birinci sırada Antalya, ikinci sırada Muğla ve üçüncü sırada Kapadokya bölgesini tercih ediyor.
Kuzey Avrupa - 12.01.2013
İsveç'te 'Son'dan Muhteşem Başlangıç!
İsveç SVT Televizyonu'nda SON'un muhteşem başlangıcı! Kuzey Avrupa'da yayınlanan ilk Türk dizisi olan SON'un (The Lie) ilk bölümü İsveç SVT televizyonunda yayınlandı. İlk bölümü tüm izleyicide ve kadın izleyici grubunda oldukça iyi reyting alan dizi, SVT kanalının Kasım ayı ortalamasını geçti.
Kuzey Avrupa - 11.01.2013
Assan Alüminyum'dan Üretim Rekoru!
Assan Alüminyum Genel Müdürü Remzi Örnek, konu hakkında şu açıklamayı yaptı: "Üretimimizin yüzde 75'ini dış pazarlara, yüzde 25'ini ise iç pazara satıyoruz. İhracatımızın neredeyse dörtte üçünü Kuzey Avrupa'ya gerçekleştiriyoruz.
Kuzey Avrupa - 05.01.2013
5. Büyükelçiler Konferansı
İsveç Dışişleri Bakanı Bildt, Türkiye'nin ekonomik kalkınmasının kendileri için de önemli olduğunu belirterek, Türk diplomatlarının etkinliğini de övdü. Bildt, 20 yıl önce kendi ülkelerinin de Avrupa'nın hasta adamı olduğunu ancak reformlarla bu durumun tersine çevrildiğini, Türkiye'nin de son 10 yılda krizden en az etkilenen ve en hızlı gelişen ülkelerden biri olduğunu belirtti. Bildt, şunları söyledi: "20 yıl önce İsveç de Avrupa'nın hasta adamıydı. Ancak çok önemli reformlar önemli sonuçlar sağladı. Bugün Kuzey Avrupa oldukça iyi durumda.
Kuzey Avrupa - 05.01.2013
Kuğular Ordu'yu Mesken Tuttu
Doğanın zarif kuşları kuğular, Kuzey Avrupa ülkelerinde havanın iyice soğuması nedeni ile güney ülkelere göç etmeye başladı.
Kuzey Avrupa - 31.12.2012
İzmir Milletvekili İlknur Denizli Açıklaması
AVRUPA ORTALAMASININ ÇOK ALTINDAYIZ Türkiye'de kadının eğitimsiz olduğunu ve toplumsal kalıpların baskısı altında var olma savaşı verdiğini söyleyen Denizli, şöyle konuştu: "İzmir Gümüşpala'da 7 yıldır yaşayan ve bir kere Karşıyaka'dan vapura binmeyen kadınlar var. İş yaşamı ve sosyal hayat içinde olmayan kadını siyasete sokamazsınız" Yapılan araştırmaların, üniversite mezunu kadınların iş dünyası içinde ilkokul mezunu kadınlardan daha başarılı olduğunu gösterdiğini ifade eden İlknur Denizli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kadının iş dünyası içinde yer alma oranı kuzey Avrupa'da yüzde 70, Avrupa Birliği'nde yüzde 60, Türkiye'de yüzde 30.
Kuzey Avrupa - 31.12.2012
Denizli: İş Dünyasında Yer Vermediğiniz Kadını Siyasete Sokamazsınız
Türkiye'de kadının eğitimsiz olduğunu ve toplum kalıplarının baskısı altında var olma savaşı verdiğini söyleyen Milletvekili Denizli, "İzmir Gümüşpala'da yedi yıldır yaşayan ve bir kere Karşıyaka'dan vapura binmeyen kadınlar var. İş yaşamı ve sosyal hayat içinde olmayan kadını siyasete sokamazsınız." dedi. Araştırmaların, üniversite mezunu kadınların, iş dünyası içinde ilkokul mezunu kadınlardan daha başarılı olduğunu gösterdiğini ifade eden İlknur Denizli, "Kadının iş dünyasında yer alma oranı Kuzey Avrupa'da yüzde 70, Avrupa Birliği'nde yüzde 60, Türkiye'de ise yüzde 30.
Kuzey Avrupa - 30.12.2012
Güney Kıbrıs, Yunanistan Düzeyinde Borca Sürükleniyor
Son Eurogroup toplantısında bazı ülkelerin Güney Kıbrıs'a Finlandiya'da uygulanan yeniden yapılandırma modelini tavsiye ettiği, ancak Komisyon Temsilcisi Olli Rehn'in "Yunanistan'dan sonra tıraşlamayı, bu kadar küçük ölçekteki bir devlete uygulayacak olursak, bir daha kimse Euro Bölgesi'ne yatırım yapmayacak" uyarısında bulunduğunu hatırlatan gazete özetle şunları yazdı: "Almanya, IMF'nin; Avrupa Mekanizmaları'nın Kıbrıs bankalarını doğrudan sermayelendirmesi, bu paraların Kıbrıs'ın kamu borcunda hesap edilmemesi teklifini de kabul etmiyor. Berlin, böyle bir şeyin İspanya, İrlanda ve Yunanistan'da da borcun hafifletilmesi yönünde benzer hareketlere yol açacağını, Kuzey Avrupa devletlerinin buna karşı çıkabileceğini düşünüyor.
Kuzey Avrupa - 25.12.2012
Kalp Sağlığı İçin Bezelye Yiyin!
Birbirinden Güzel Oturma Odası Resimleri Taze bezelye bulunmadığında ya da daha nişastalı, daha sert aromalı bir baklagiller çeşidi istediğinizde, kurutulmuş bezelye en iyi seçenektir; yıl boyunca süpermarketlerde bulunmaktadır. Kuru bezelye, fasulye ve mercimekle birlikte aynı bakliyat ailesinden olmakla birlikte, hazırlanma şeklinden ötürü genellikle ayrı bir grup olarak kabul edilmektedir. Sağlık dolu taneler! Baklagiller ailesinin küçük fakat besleyici değeri güçlü bir üyesi olan kurutulmuş bezelye, iyi bir kolesterol düşürücü lif kaynağıdır. Kurutulmuş bezelye kolesterolü düşürmesinin yanında, yüksek lif içeriği sayesinde kan şekeri düzeyinin yemekten sonra aniden yükselmesini önlediği için, kan şekeri bozukluklarını yönetmede özellikle yararlıdır. Bir su bardağı pişmiş bezelye tanesi, günlük lif değerinin yüzde 65'ini sağlamaktadır. Kurutulmuş bezelye aynı zamanda iyi bir B vitaminleri (folat ve tiyamin) ve magnezyum, fosfor ve potasyum gibi mineraller kaynağıdır. Kurutulmuş bezelye protein içeriği açısından da zengindir. Hem de yağ içermez. Bunlar yetmezmiş gibi, kurutulmuş bezelye izoflavonlar da içermektedir (daidzein). İzoflavonlar, bedende zayıf östrojenler gibi hareket eden ve göğüs ve prostat kanseri dahil bazı sağlık sorunları riskini azaltabilen bitkisel besin maddeleridir. Kan şekerini dengeler, enerji sağlar Medigold Hastanesi Başhekimi ve İç Hastalıkları Uzmanı UZ.Doktor Baha Aydoğ'a göre; Çözünebilir lif, sindirim sistemi ve kalbe yararlı etkilerine ilave olarak, kan şekeri düzeyini stabilize etmeye yardımcı olmaktadır. Aydoğ, lifli gıdalarla ilgili şu bilgileri verdi: "İnsülin direnciniz, hipoglisemi ya da diyabetiniz varsa, kurutulmuş bezelye ve mercimek gibi baklagiller istikrarlı, yavaş yanan enerji sağlarken, kan şekeri düzeyini dengelemenize de yardımcı olabilir. Yüksek lifli diyetler ve kan şekeri düzeyine ilişkin çalışmalar, bu yüksek lif içerikli gıdaların sağladığı önemli yararları göstermiştir." Araştırmacılar farklı miktarlarda lif içeriği yüksek gıdalarla beslenen tip 2 diyabetli iki grup insanı karşılaştırdı. Bir grup günde 24 gram lif içeren standart Amerikan Diyabetik diyetindeyken, diğer grup ise günde 50 gram lif içeren bir diyetteydi. Lif içeriği daha yüksek olan diyetteki kişilerde hem plazma glikozu (kan şekeri) hem de insülin (kan şekerinin hücrelere girmesine yardım eden hormon) düzeyinin daha düşük olduğu görüldü. Yüksek lif grubu toplam kolesterolü neredeyse %7 oranında, trigliserit düzeylerini %10,2 ve VLDL'yi (çok düşük yoğunluklu lipoprotein – kolesterolün en tehlikeli biçimi) de %12,5 oranında düşürdü. Kalp sağlığı için kurutulmuş bezelye Beslenme alışkanlıklarını ve koroner kalp hastalığından ölüm riskini inceleyen bir çalışmada, araştırmacılar ABD, Finlandiya, Hollanda, İrlanda, İtalya, eski Yugoslavya, Yunanistan ve Japonya'da 16.000'i aşkın orta yaşlı erkeği 25 yıl boyunca izledi. Tipik yeme alışkanlıkları şöyleydi: Kuzey Avrupa'da daha çok süt ürünleri tüketimi; ABD'de daha çok et tüketimi; Güney Avrupa'da daha çok sebze, baklagiller, balık ve şarap tüketimi ve Japonya'da daha çok tahıl, soya ürünleri ve balık tüketimi.
Kuzey Avrupa - 24.12.2012
Kalp Sağlığı İçin Bezelye Yiyin!
Kurutulmuş bezelye protein içeriği açısından da zengindir. Hem de yağ içermez. Bunlar yetmezmiş gibi, kurutulmuş bezelye izoflavonlar da içermektedir (daidzein). İzoflavonlar, bedende zayıf östrojenler gibi hareket eden ve göğüs ve prostat kanseri dahil bazı sağlık sorunları riskini azaltabilen bitkisel besin maddeleridir. Kan şekerini dengeler, enerji sağlar Medigold Hastanesi Başhekimi ve İç Hastalıkları Uzmanı UZ.Doktor Baha Aydoğ'a göre; Çözünebilir lif, sindirim sistemi ve kalbe yararlı etkilerine ilave olarak, kan şekeri düzeyini stabilize etmeye yardımcı olmaktadır. Aydoğ, lifli gıdalarla ilgili şu bilgileri verdi: "İnsülin direnciniz, hipoglisemi ya da diyabetiniz varsa, kurutulmuş bezelye ve mercimek gibi baklagiller istikrarlı, yavaş yanan enerji sağlarken, kan şekeri düzeyini dengelemenize de yardımcı olabilir. Yüksek lifli diyetler ve kan şekeri düzeyine ilişkin çalışmalar, bu yüksek lif içerikli gıdaların sağladığı önemli yararları göstermiştir." Araştırmacılar farklı miktarlarda lif içeriği yüksek gıdalarla beslenen tip 2 diyabetli iki grup insanı karşılaştırdı. Bir grup günde 24 gram lif içeren standart Amerikan Diyabetik diyetindeyken, diğer grup ise günde 50 gram lif içeren bir diyetteydi. Lif içeriği daha yüksek olan diyetteki kişilerde hem plazma glikozu (kan şekeri) hem de insülin (kan şekerinin hücrelere girmesine yardım eden hormon) düzeyinin daha düşük olduğu görüldü. Yüksek lif grubu toplam kolesterolü neredeyse %7 oranında, trigliserit düzeylerini %10,2 ve VLDL'yi (çok düşük yoğunluklu lipoprotein – kolesterolün en tehlikeli biçimi) de %12,5 oranında düşürdü. Kalp sağlığı için kurutulmuş bezelye Beslenme alışkanlıklarını ve koroner kalp hastalığından ölüm riskini inceleyen bir çalışmada, araştırmacılar ABD, Finlandiya, Hollanda, İrlanda, İtalya, eski Yugoslavya, Yunanistan ve Japonya'da 16.000'i aşkın orta yaşlı erkeği 25 yıl boyunca izledi. Tipik yeme alışkanlıkları şöyleydi: Kuzey Avrupa'da daha çok süt ürünleri tüketimi; ABD'de daha çok et tüketimi; Güney Avrupa'da daha çok sebze, baklagiller, balık ve şarap tüketimi ve Japonya'da daha çok tahıl, soya ürünleri ve balık tüketimi.
Kuzey Avrupa - 20.12.2012
Soğuk ve Yağışlı Hava Balkanlardan Değil İzlanda'dan Geliyor (Özel)
Kamuoyunda 'Balkanlar üzerinden etkilemeye başlar' şeklindeki haberler sebebiyle Balkanlar'ın soğuk hava kütlesinin merkezi olarak bilindiğine dikkat çeken Akoğlu, şöyle devam etti: "Balkanlar üzerinden gelen siklonlar genellikle Orta ve Kuzey Avrupa'yı etkileyen salınımlarla ilgilidirler.
Kuzey Avrupa - 18.12.2012
Türkler Kısa Mesafe İnsanı
Keyfine düşkün Hollandalılar Rapora göre ortalama 12 gün ile en uzun tatili Hollandalılar yapıyor. Hollandalıları, Fransızlar ve İsveçliler yakından takip ederken, en kısa tatili ise ortalama 8.3 gün ile Ruslar yapıyor. Ruslardan sonra İtalyanlar ve İspanyollar da tatillerini kısa tutan milletler arasında yer alıyor. Kuzey ülkeleri "çocuksuz olmaz!" diyor Skyscanner'ın yayımladığı 2012 Seyahat Alışkanlıkları Raporu, en çok Kuzey Avrupa ülkelerindeki ailelerin çocuklarıyla beraber seyahat ettiklerini gösteriyor.
Kuzey Avrupa - 13.12.2012
Avrupa Kış Tatili İçin Türkiye'yi Tercih Ediyor
Kış tatilini genellikle aileleriyle birlikte planlayan her 5 İngiliz'den birisi güneşli bir ülkeyi tercih ediyor. Kuzey Avrupa'daki iklimin sıfırın altında seyretmesi tatilcileri Türkiye'nin de bulunduğu güneye yönlendirdi.
Kuzey Avrupa - 13.12.2012
İngiltere Rotası Yılbaşında Türkiye'yi Gösteriyor
Kullanıcılarına en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan Skyscanner; yılbaşı ve Noel dönemi için Türkiye'yi en çok hangi ülkelerin aradığını araştırdı. Türkiye sadece yaz turizmi ülkesi olmaktan çıkıp, kışın da artarak tercih ediliyor. Tüm Avrupa'da tatil döneminin başladığı 22 Aralık, aynı zamanda en sık uçuşun gerçekleştiği tarih. Bu dönemde Türkiye'yi en çok tercih eden ülke İngiltere olurken, İngilizleri Almanlar ve Ruslar izliyor. Türkiye'nin Güneşi İngilizleri ve Almanları Cezbediyor İngilizlerin geleneklere bağlılığıyla tanınmasına ve Noel dönemi Avrupa'da genelde aile ile geçirilen bir tatil olmasına rağmen, Skyscanner'ın araştırmasına göre her beş İngiliz'den biri, bu sene tatilde daha güneşli bir ülkeye gitmeyi tercih ediyor. Bu sene İngilizlerin bir kısmı, kış güneşini geleneklerine tercih edeceğe benziyor. Kuzey Avrupa'da hava sıcaklıkları sıfırın altına inerken, Türkiye de bu akımdan faydalanacak gibi duruyor ve Türkiye Aralık ayında en çok İngilizler ve ardından Almanlar tarafından tercih ediliyor.
Kuzey Avrupa - 13.12.2012
Baka Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Açıklaması
Kuzey Avrupa'da ve birçok bölgede kış şartlarının çok ağır olduğunu, bu nedenle Antalya'nın çok iyi bir alternatif oluşturduğunu vurgulayan Altıparmak, bu çerçevede bir hazırlık yapıldığını ve önemli yol katedildiğini belirtti.
Kuzey Avrupa - 12.12.2012
Continental Hafif Ticari ve Kamyon Kış Lastikleri
Güvenli sürüşü ön planda tutan Continental, kış lastiği kullanımının Türkiye'de zorunlu hale gelmesine yönelik 12 Kasım'da ticari araçlar için yürürlüğe giren ve 1 Aralık itibari ile yük taşıyan ticari araçlar için hayata geçirilen yönetmeliği desteklerken, kış lastiği modelleriyle de ticari araç sürücülerine yüksek sürüş konforu sunuyor. Dünyanın en büyük uluslararası lastik tedarikçisi olan Continental, özellikle kış şartlarının yoğun yaşandığı Kuzey Avrupa ülkelerinde test edilip başarısını kanıtlamış yeni nesil Scandinavia serisi kış lastiklerini, ülkemizin kamyon ve otobüs lastikleri yenileme pazarına da sunuyor.
Kuzey Avrupa - 07.12.2012
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Doğan."Her Gün Adliyelerde Tutuklu Öğrencilerin Davalarına Tanık...
Doğan, Avrupa'da seçilme yaşını 18 yaşına düşüren ülkelerin gelişmişliğini tamamlamış ülkeler olduğunu belirterek, "Eğitim, geçim sorunu olmayan ülkeler. Daha çok Kuzey Avrupa ülkeleri.
Kuzey Avrupa - 01.12.2012
"Rumelisiad Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi"
Arınç, gerçekten Balkanların modern Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu ilk yıllardan bu yana ülke için hep öncelikli bir alan olduğunu, bu çerçevede Türkiye'nin, Balkanlara yönelik politikasının, ortak bir tarih, paylaşılan değerler ve müşterek bir vizyon çerçevesinde şekillendiğini belirterek, şöyle konuştu: "Balkanlarda yaşayan halklarla uzun, ortak bir tarihe sahibiz. Ancak maalesef, her zaman aklımıza güzel unsurlar da gelmeyebilir. Tarihte dostluklar da barış anlaşmaları kadar husumet, savaş ilanları, kan ve gözyaşı da vardır. Bugün Bosna Hersek'te, Bulgaristan'da, Makedonya'da, Sırbistan'da, Kosova'da ve diğer ülkelerde söylenen türkülerin, ezgilerin, pişen yemeğin adından, günlük hayatta kullanılan aletlerin ismine hatta, atasözleri, aynı ya da benzerse bu ortak bir tarihin ürünüdür. Ancak yüzyıllar süren bu ortak tarih boyunca, halklarımız kaynaşmış, kültürlerimiz de bir arada harmanlanmıştır. Esasen bugün burada gerçekleştirdiğimiz ekonomi zirvesi, Balkan savaşlarının 100. yılı münasebetiyle ülkemizde ve bölgemizde, Balkan savaşlarından Balkan barışına ana fikriyle yürütülen faaliyetlerin de bir parçasıdır. Bu tür faaliyetler bugün eriştiğimiz barış ve dostluk atmosferini yansıtmakta ve pekiştirmektedir." -"Fay hattı savaşlarının başlangıç noktası..."- Türkiye topraklarının yaklaşık yüzde 3'ünün Balkan Yarımadası'nda, Trakya'da olduğuna işaret eden Arınç, şöyle devam etti: "Bugün iki Balkan ülkesi, Bulgaristan ve Yunanistan ile sınırlarımızı paylaşıyoruz. Bu sınırlar aynı zamanda Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) çıkışının da kapısıdır. Batı ve kuzey Avrupa'ya uzanan ticaret yolları, Balkan Yarımadası'ndan geçmektedir.
Kuzey Avrupa - 25.11.2012
Ruslar Almanlar'ın Bir Adım Önünde
Geçen yıl 22 Temmuz tarihinde aşırı sağcı 33 yaşındaki Anders Behring Breivik'in, başkent Oslo ve Utoya Adası'ndaki bir gençlik kampında 77 kişiyi öldürüp, 242 kişiyi yaraladığı katliamla şoke olan, Kuzey Avrupa'nın huzur ülkesi Norveç'ten Antalya'ya gelen turist sayısı ciddi oranda arttı.
Kuzey Avrupa - 21.11.2012
Turnuvada 'En İyi Oyuncu' Seçildi
Samsun Bafra Basketbol İhtisas Spor Kulübü sporcusu Doğukan Alkan, bu yıl Ankara'da dokuzuncusu düzenlenen 12 Dev Adam Basketbol Okulları Yıldızlar Şöleni'nde Kuzey grubunda küçüklerde tüm antrenörlerin oybirliği ile 'en iyi oyuncu' seçildi.
Kuzey Avrupa - 21.11.2012
"Deniz Artık Uyanıyor" Sergisi
''Deniz Artık Uyanıyor" sergisi, kıyı-kentsel yaşamın sürdürülebilirliğine yönelik tartışmaları tetikler nitelikte.
Kuzey Avrupa - 21.11.2012
Avrupa, Ekonomik Krizin Pençesinde İnliyor
EN ÇOK KUZEY AVRUPA'DA ÇALIŞANLAR İŞTEN ÇIKARTILIYOR Avrupa'yı kasıp kavuran ekonomik kriz, dikkat çekici bir şekilde krizden doğrudan etkilenen Güney Avrupa ülkelerinden ziyade nispeten daha güçlü ekonomilere sahip Kuzey Avrupa ülkelerinde işçi kıyımlarına neden oluyor.
Kuzey Avrupa - 21.11.2012
Havuzda "Avrupa" Sınavı
Yüzme Milli Takımlar Menajeri Cem Yıldırım, yarın başlayacak Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'yla ilgili, "Dört sporcumuzdan mutlaka final bekliyoruz" dedi.
Kuzey Avrupa - 21.11.2012
Havuzda "Avrupa" Sınavı
Yüzme Milli Takımlar Menajeri Cem Yıldırım, yarın başlayacak Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'yla ilgili, "Dört sporcumuzdan mutlaka final bekliyoruz, ancak madalya şansları oldukça yüksek" dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kuzey Avrupa Haberleri | Kuzey Avrupa Haber - Haberler - Sayfa 3 - Kuzey Avrupa haberleri, son dakika kuzey avrupa haber ve gelişmeleri burada. İlker Aycı, 15 Temmuz'u Anlatmaya Devam Ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 17:29:28. #1.14#

title