Kuyumcu, hırsızı biber gazı sıkarak kaçırttı, yoldan geçen emniyet şube müdürü de yakaladı

Kuyumcu, hırsızı biber gazı sıkarak kaçırttı, yoldan geçen emniyet şube müdürü de yakaladı

Isparta'da kuyumcu dükkanını soymak isteyen kimliği belirsiz bir kişi, mağaza sahibi tarafından biber gazı ile etkisiz hale getirildi. Elindeki tabanca ile kaçmaya çalışan soyguncu, Isparta Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Selim Sakallı tarafından havaya iki el ateş açılmasının ardından yakalanarak gözaltına alındı.

Kuyumcu, hırsızı biber gazı sıkarak kaçırttı, yoldan geçen emniyet şube müdürü de yakaladı

Isparta'da kuyumcu dükkanını soymak isteyen kimliği belirsiz bir kişi, mağaza sahibi tarafından biber gazı ile etkisiz hale getirildi. Elindeki tabanca ile kaçmaya çalışan soyguncu, Isparta Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Selim Sakallı tarafından havaya iki el ateş açılmasının ardından yakalanarak gözaltına alındı. Selim Sakallı, Emniyet Müdürü Kemal Seyhan tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi.

Isparta, Matbaacılar Caddesinde bulunan Akdeniz Kuyumculuk, kimliği açıklanmayan bir şahıs tarafından soyulmak istendi. Üzerinde asker kıyafetine benzer kıyafet ve kafası kaşkol ile sarılı olan şahıs kuyumcu dükkanına girerek elindeki demir çubukla dükkan sahibi sandığı müşterinin kafasına vurarak etkisiz hale getirdi. Daha sonra belindeki kuru sıkı tabancaya davranarak ateş etmek isteyen soyguncuya dükkan sahibi tarafından biber gazı sıkıldı. Bunun üzerine kendini dışarı atarak kaçmak isteyen soyguncuya o anda oradan geçmekte olan Çocuk Şube Müdürü Selim Sakallı müdahalede bulundu. Sakallı, tabancasıyla havaya iki el ateş ederek soyguncuyu etkisiz hale getirdi. Şahıs, gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Dükkan Sahibi Fatih Bağırsakçı, soyguncunun yüzü sarılı bir vaziyette aninden dükkan girdiğini ve ne olduğunu anlayamadığını söyledi. Bağırsakçı olayı şöyle anlattı: "Elindeki demir sopayı çıkartıp müşterimin kafasına birkaç kez vurdu. Elini beline attığı bir sırada, tezgahın altındaki biber gazını yüzüne sıktım. Bunun üzerine hiçbir şey alamadan hızla dükkandan uzaklaştı." Bağırsakçı, her zaman bu tür olaylar için tedbir olsun diye birkaç tane biber gazı bulundurduğunu ve bu yüzden büyük bir olayın meydana gelmesini önlediklerini belirtti.

Çarşı esnafı ise soyguncu şahsı olaydan 5-10 dakika önce etrafta gezerken gördüklerini, kıyafetleri ve elindeki çantadan dolayı canlı bomba zannettiklerini söyledi. Esnaflar, şahsı ihbar etmek üzereyken silah sesleri duyduklarını aktardı.