Kuyuluk Belediyesi'nden Aşure Etkinliği

Kuyuluk Belediyesi'nden Aşure Etkinliği

Mersin'in Kuyuluk Beldesinde Aşure Etkiliği Düzenlendi. Etkinliğe Katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Birlik ve Beraberlik Çağrısında Bulundu.

Kuyuluk Belediyesi'nden Aşure Etkinliği

Mersin'in Kuyuluk beldesinde aşure etkiliği düzenlendi. Etkinliğe katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Kuyuluk Belediye binası yanında gerçekleştirilen etkinliğe MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır'ın yanı sıra MHP'li Milletvekilleri Behiç Çelik, Kadir Ural ve Akif Akkuş ile MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, Merkez İlçe Başkanı Murat Aksoy, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve çok sayıda davetli katıldı. Etkinlikle konuşan Şandır, Aşure Günü'nün Türk-İslam alemine birlik, beraberlik ve bereket getirmesi temennisinde bulundu. Toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmak zorunda olduklarını

kaydeden Şandır, "Bu topraklar üzerinde farklı örf ve adetlere sahip olsak dahi bir arada, dostça, kardeşçe yaşamayı bilmeliyiz. Aşure Günü de insanlarımızı bir araya getiren önemli günlerden biridir. Bu etkinlikleri geleneksel hale getirerek milli ve dini geleneklerini gelecek nesillere aktarmada katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Kuyuluk Belediye Başkanı Abdurrahman Terzili ise, geleneksel kültürümüz içerisinde yer alan böylesine önemli bir değeri halkla el ele vererek yaşatmak istediklerini belirterek, "Bu günün önemini anlatmak, insanlar arasındaki sevgi ve kardeşlik duygularını pekiştirmek amacıyla aşure etkinliğimizi geleneksel hale getirdik. Muharrem ayının diğer aylar arasında ayrı bir yeri olduğu gibi, Aşure Günü'nün de diğer günler içinde daha mübarek ve bereketli bir konumu vardır" diye konuştu.

Etkinlik, hazırlanan aşurelerin davetlilere dağıtılması ile son buldu.

(HK-OK-Y)

Kaynak: İHA