Kuyucak'taki Kavganın Münferit Bir Olay Olduğu Ortaya Çıktı

Kuyucak'taki Kavganın Münferit Bir Olay Olduğu Ortaya Çıktı

Aydın'ın Kuyucak İlçesi Kurtuluş Mahallesi Uğur Mumcu Parkı'nda Önceki Gün Meydana Gelen Kavganın Münferit Bir Olay Olduğu, Kız Meselesi Yüzünden Çıktığı Anlaşıldı. Türk -Kürt Çatışması Şeklinde Lanse Edilen Kavgada Siyasi Slogan Atılmadığı İfade Edildi.

Kuyucak'taki Kavganın Münferit Bir Olay Olduğu Ortaya Çıktı

Aydın'ın Kuyucak ilçesi Kurtuluş Mahallesi Uğur Mumcu Parkı'nda önceki gün meydana gelen kavganın münferit bir olay olduğu, kız meselesi yüzünden çıktığı anlaşıldı. Türk-Kürt çatışması şeklinde lanse edilen kavgada siyasi slogan atılmadığı ifade edildi.

Olay, önceki gece meydana geldi. Babasına ait minibüsü kullanan Ayhan Çınaroğlu, Uğur Mumcu Parkı önünde aracın kapısını açtı. Açılan kapı, yoldan geçen beş öğrenciden birine denk gelince taraflar arasında tartışma çıktı. Vatandaşların araya girmesiyle yatışan olay, bir süre sonra tarafların parkta karşılaşması ile tekrar alevlendi.

İddiaya göre, kavgada Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Kuyucak Meslek Yüksek Okulu'nda okuyan A.B.B (Ahmet Baran Bozboğan), üzerinden çıkardığı bıçağı Ayhan Çınaroğlu'nun on bir yerine sapladı. Korkudan parkın tuvaletine saklanan öğrenciler, olay yerinde güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı Ayhan Çınaroğlu, daha sonra Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Çınaroğlu'nun ciğerine isabet eden bıçak yarasından dolayı hayati tehlike içinde olduğu öğrenildi.

Kavgadan üzüntü duyduklarını söyleyen Kuyucak Belediye Başkanı Ali Ulvi Akoğlu ise olayın sebebinin kız meselesi olduğunu, siyasi boyutunun olmadığını vurguladı. Ayhan Çınaroğlu'nun minibüsü ile bir kız öğrenciyi gezdirmek istediğini, kız öğrencinin bu isteği reddettiğini anlatan Başkan Akoğlu, "Ayhan Çınaroğlu ısrar edince kız öğrenci okuldaki arkadaşlarını aramış. Uğur Mumcu Parkı'nda biraraya gelmeleriyle kavga çıkmış. Durum bundan ibarettir" dedi.

Adnan Menderes Üniversitesi Kuyucak MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Osman Bayri ise konunun adli mercilere intikal ettiğini belirterek, kavganın okul dışında olduğunu dile getirdi. Bayri, kavganın siyasi boyutunun olmadığını, bir kız meselesi olduğunu söyledi.