Kuyruklu Yıldız Haberleri

Kuyruklu Yıldız haber, Kuyruklu Yıldız son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuyruklu Yıldız - 13.2.2014
İstanbul'da Kültür Sanat
  "!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali"    "!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali" kapsamında, dünyanın en önemli festivallerinde büyük ilgi görmüş filmlerin Türkiye galaları yapılacak.   Gösterimlerin yanı sıra, atölye çalışmaları ve çeşitli etkinliklerin de düzenleneceği festivalde, filmler farklı ve güncel temalar altında izleyiciyle buluşacak.  İstanbul'da 23 Şubat'ta sona erecek festival, 27 Şubat-2 Mart tarihlerinde Ankara ve İzmir'de eş zamanlı olarak devam edecek.  Festivalle ilgili ayrıntılı bilgiye, "www.ifistanbul.com" adresinden ulaşılabilir.    Devlet ve şehir tiyatroları    İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda, yarın ve 15 Şubat'ta Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi'nde "Son Tango", Cevahir Salon 1'de "Cimri", Küçük Sahne'de "Yaşamak Denen Bu Zahmetli İş", Küçükçekmece Cennet Kültür Sanat Merkezi'nde, "Kalpak", Zeytinburnu Sahnesi'nde "İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı", Üsküdar Tekel Sahnesi'nde "Çehov Makinesi", 15 ve 16 Şubat'ta Üsküdar Stüdyo Sahne'de "Michelangelo", 18, 19 ve 20 Şubat'ta Cevahir Salon 2'de "Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç" adlı oyunlar sahnelenecek.
Kuyruklu Yıldız - 12.2.2014
Hayatınızda Ebenin Etkisi, Satürn'den Daha Fazla"
-"Bayrağımızdaki yıldız değil gezegen" Prof. Dr. Derman, halk arasında astronominin merak uyandıran bir bilim olmasına karşın çok fazla doğru bilinen yanlışın da olduğuna dikkati çekti. "Kuyruklu yıldız, akan yıldız" olarak halk arasında adlandırılan gök cisimlerinin yıldız olmadığını söyleyen Derman, şöyle konuştu: "Bizim halkımız gökyüzünde gördüğü herşeye 'yıldız' der.
Kuyruklu Yıldız - 31.1.2014
Dt Anadolu Turnesinde
Turne kapsamında Ankara Devlet Tiyatrosu, "Mevlana-Aşk ve Barış Çığlığı"nı 5 Şubat'ta Kırşehir'de, 6 ve 7 Şubat'ta Kayseri'de, 8 Şubat'ta Nevşehir'de seyircinin karşısına çıkacak.  İstanbul Devlet Tiyatrosu, "Sinan Süleymaniye"de ile 5-6 Şubat'ta Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde ve 7-8 Şubat'ta Gaziantep Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde; "İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı"nı, 7-8 Şubat'ta Zonguldak Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde; "Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç"ı ise yine aynı tarihlerde Denizli Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde temsil verecek.
Kuyruklu Yıldız - 23.1.2014
Rus Kızılordu Korosu ve Dans Topluluğu 25 Ocak'ta CRR'de
TİYATRO   İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda, yarın, 25 ve 26 Ocak'ta Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi'nde "Kalpak", Cevahir Salon 1'de "Kızılırmak", Cevahir Salon 2'de "Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç", Küçük Sahne'de "İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı", yarın Küçükçekmece Cennet Kültür Sanat Merkezi'nde "Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?", Üsküdar Stüdyo Sahne'de "Michelangelo", 25 ve 26 Ocak'ta Üsküdar Tekel Sahnesi'nde "Sessizlik" adlı oyunlar sahnelenecek.
Kuyruklu Yıldız - 9.1.2014
İstanbul'da Kültür Sanat
Cemal Reşit Rey (CRR) Caz Orkestrası, 14 Ocak'ta CRR Konser Salonu'nda konser verecek.   Genel sanat yönetmenliğini Ozan Binici, orkestra şefliğini ve müzik direktörlüğünü Nail Yavuzoğlu'nun yapacağı orkestraya konserde, trompette Şenova Ülker, tenor saksafonda Levent Altındağ, alto saksofonda Meriç Demirkol ve trombonda Emre Kayhan eşlik edecek.  Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 16 Ocak'ta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda piyanist Murray Perahia ile aynı sahneyi paylaşacak.  Şef Sascha Goetzel yönetimindeki orkestra, Perahia eşliğinde Schumann'ın "Piyano Konçertosu, La minör, Op. 54", Schreker'in "Vorspiel zu einem Drama", Ferit Tüzün'ün "Çeşmebaşı", Ulvi Cemal Erkin'in "Senfonik Bölüm", Saint-Saëns'in "Samson ve Delilah'dan Bacchanalle" adlı eserleri seslendirecek.  DEVLET VE ŞEHİR TİYATROLARI İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda, yarın, 11 ve 12 Ocak'ta Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi'nde "Kızılırmak", Cevahir Salon 1'de "Sinan Süleymaniye'de", Cevahir Salon 2'de "Herkesin Bildiği Sırlar", Küçük Sahne'de "Lütfen Kızımla Evlenir Misiniz?", Küçükçekmece Cennet Kültür Sanat Merkezi'nde "Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç", Zeytinburnu Sahnesi'nde "Kalpak" ile 11 Ocak'ta Üsküdar Tekel Sahnesi'nde "Hamlet" adlı oyunlar sahnelenecek.
Kuyruklu Yıldız - 26.12.2013
İDSO, Yeni Yıl Konseri Verecek
DEVLET VE ŞEHİR TİYATROLARI İstanbul Devlet Tiyatrosu, Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi'nde yarın, 28 ve 29 Aralık'ta "Kızılırmak", Cevahir Salon 1'de "Sinan Süleymaniye'de", Cevahir Salon 2'de "Kuyruklu Yıldız Altında İzdivaç", Küçük Sahne'de "Kurban", Küçükçekmece Cennet Kültür Sanat Merkezi'nde "Son Tango", Üsküdar Tekel Sahnesi'nde "Hamlet" ile Üsküdar Stüdyo Sahne'de 28 Aralık'ta "Michelangelo" adlı oyunlar sahnelenecek.
Kuyruklu Yıldız - 19.12.2013
İstanbul'da Kültür Sanat
Emmanuel Pahud, 21 Aralık'ta gitarist Christian Rivet ile sahne alacak.    Devlet ve şehir tiyatroları    İstanbul Devlet Tiyatrosu, Küçük Sahne'de yarın, 20 ve 21 Aralık'ta "Kalpak" ile 24, 25 ve 26 Aralık'ta "Kurban", Küçükçekmece Cennet Kültür Sanat Merkezi'nde yarın, 21 ve 22 Aralık'ta "Sinan Süleymaniye'de" ile 26 Aralık'ta "Son Tango", Cevahir Salon 1'de yarın, 21 ve 22 Aralık'ta "Üç Kız Kardeş" ile 24, 25 ve 26 Aralık'ta "Sinan Süleymaniye'de", Üsküdar Tekel Sahnesi'nde 21 Aralık'ta "Çehov Makinesi" ile 26 Aralık'ta "Hamlet", Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi'nde yarın,21 ve 22 Aralık'ta "İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı", Cevahir Salon 2'de yarın, 21, 22, 24, 25 ve 26 Aralık'ta "Kuyruklu Yıldız Altında İzdivaç", Üsküdar Stüdyo Sahne'de yarın, 21, 22, 24 ve 25 Aralık'ta "Michelangelo" adlı oyunlar sahnelenecek.
Kuyruklu Yıldız - 2.9.2013
Haftanın Tarihine Bakış
1682- İngiliz astronom Edmund Halley, daha sonra kendi adı verilen kuyruklu yıldızı gördü.
Kuyruklu Yıldız - 18.8.2013
6 Milyon Derece Sıcaklıkta Gaz Bulutu Keşfedildi
Bilim adamları, Dünya'dan yaklaşık 60 milyon ışık yılı uzaklığındaki bir galakside 6 milyon derece sıcaklıkta bir gaz bulutu keşfetti.   ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) Chandra X Işını Gözlemevi uydusunu kullanan bilim adamları tarafından keşfedilen gaz bulutunun, bir cüce galaksinin çok daha büyük bir galaksi ile çarpışması sonucu ortaya çıktığı sanılıyor.  Cüce galaksi ile spiral galaksi arasındaki çarpışmanın Dünya'daki ses patlamalarına benzer bir ses dalgasına yol açtığını belirten bilim adamları, bu dalganın da yaklaşık 6 milyon derece sıcaklığında bir gaz bulutu oluşturduğunu söyledi.  Dünya'dan 60 milyon ışık yılı uzaklıkta bulunan Eridanus takımyıldızı içinde yer alan NGC 1232 galaksisindeki sıcak hava bulutunun, cüce galaksinin devinimi nedeniyle kuyruklu yıldıza benzer bir şekli olduğu belirlendi.
Kuyruklu Yıldız - 15.7.2013
Haftanın Tarihine Bakış
1994- "Shoemaker Levy" adlı kuyruklu yıldız Jüpiter'e çarptı:  NASA çarpışmayı naklen yayımladı.
Kuyruklu Yıldız - 21.5.2013
"PwC Türkiye Sahneliyor, Eğitime Destek Oluyor"
PwC Drama Akademisi, davetlilerin galaya gelirken yanlarında en az bir kitap getirmeleri ve böylece kütüphane oluşturulmasına katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla bir de kampanya başlattı. "PwC Türkiye Sahneliyor, Eğitime Destek Oluyor" projesi 3. yılında 2011 yılında PwC çalışanları tarafından kurulan PwC Drama Akademisi, perdelerini ilk kez o yıl sergilenen ve 30 PwC çalışanının katılımıyla sahnelenen Hüseyin Rahmi Gürpınar ve Güner Sümer'in "Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç" romanından uyarlanan "Yıldızlar Altında" adlı eserle açmıştı.
Kuyruklu Yıldız - 30.4.2013
Roman Gibi Bir Dünya Tarihi
Kitaptan: İlk dinozorlar aşağı yukarı 230 milyon yıl önce ortaya çıktılar ve 65 milyon yıl önce yok oldular. En yaygın kuram, bu canlıların büyük ihtimalle Dünya'ya çarpan bir kuyruklu yıldızın çarpmasıyla atmosferin değişim geçirerek Güneş ışınlarının yüzeye ulaşmasını engellemesi gibi ciddi bir felâket sonucunda gezegenimizden silindiği doğrultusunda.
Kuyruklu Yıldız - 29.4.2013
Hubbel, Ison Kuyruklu Yıldızını Görüntüledi
Hubble uzay teleskobu, Dünya'ya yaklaşan ISON kuyruklu yıldızını görüntüledi.
Kuyruklu Yıldız - 29.4.2013
Üniversitelilerin 9. Tiyatro Festivali Başlıyor
Festival kapsamında; çeşitli üniversite ve özel tiyatro gruplarının oyunları, ünlü ve mesleğinde başarılı tiyatro sanatçılarıyla söyleşiler, atölye çalışmaları, açık hava gösterileri ve müzik dinletileri izleyenlere sunulacak. Festival programının açılışı 1 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20: 30'de Beylikdüzü Kültür Merkez'inde yapılacak. Programda Yıldız Kenter'e onur ödülü ve Yedirenk Sanat Vakfı'na teşekkür plaketi takdim edilecek. Festivale Süleyman Demirel Üniversitesi Albay Kuş, Doğuş Üniversitesi Dava, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Baba Lütfen Çalma, Nişantaşı Üniversitesi Hayata Geçiş Sınavı, Karabük Üniversitesi Genç Osman, Yalova Üniversitesi Binali ile Temir, İstanbul Ticaret Üniversitesi Kuyruklu Yıldız Altında, Gediz Üniversitesi Nar-ı Aşk Mevlana ve Fırat Üniversitesi Zırt-Pırt oyunlarıyla katılacak.
Kuyruklu Yıldız - 25.3.2013
65 Milyonluk Sır Çözüldü!
Dinazorların yok oluşuyla ilgili 65 milyonluk gerçek değişiyor mu? Araştırmalar gösteriyor ki dinazorların sonunu meteor değil kuyruklu yıldız bitirdi.
Kuyruklu Yıldız - 19.3.2013
Sorgun'da "Gökbilim Şenliği" Düzenlenecek
Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Sorgun Kaymakamlığı ve belediyenin katkılarıyla, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü projeleri çerçevesinde, Gedikhasanlı Şehit Mustafa Önder Ortaokulu öğrencileri tarafından projelendirilen şenliğin, 22 Mart Cuma günü Sorgun İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirileceğini belirterek, "Gökbilim Şenliği'ni uzay bilimleri üzerinde büyük bir otorite olan Prof. Dr. Ethem Derman sunacak. Şenlikte, insanlarımız, Kuyruklu Yıldız gibi bazı gök cisimlerini ilk kez teleskopla izleme şansına sahip olacaklar" dedi.
Kuyruklu Yıldız - 12.3.2013
Gökyüzünde Türk Bayrağı Sürprizi
STARRS kuyruklu yıldızı, hilal halindeki Ay'ın yanında belirecek.
Kuyruklu Yıldız - 12.3.2013
Astronomi Meraklıları İçin Büyük Fırsat
Astronomlar geçen hafta Dünya'nın 100 milyon 609 bin kilometre yakınına kadar gelen Pan-STARRS kuyruklu yıldızının kuzey yarım kürede hilal halindeki Ay'ın yanında belireceğini bildirdi.
Kuyruklu Yıldız - 8.3.2013
100 Bin Yılda Bir İlk!
Kuzey yarım küre semalarına girecek olan ve dolayısıyla Türkiye'den de gözlenecek olan kuyruklu yıldız Pan-Starrs gök bilimcilere göre insanın ömründe bir kez tanık olabileceği göz ziyafeti sunacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kuyruklu Yıldız Haberleri | Kuyruklu Yıldız Haber - Haberler - Sayfa 6 - Kuyruklu Yıldız haberleri, son dakika kuyruklu yıldız haber ve gelişmeleri burada. Atların Efendisi'nde 60 At Görev Yapıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 02:52:43. #1.15#
title