KUYRUKLU YILDIZ HABERLERİ

Kuyruklu Yıldız Haberleri

Kuyruklu Yıldız haber, Kuyruklu Yıldız son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuyruklu Yıldız - 12.11.2014
Philae" Kuyruklu Yıldıza İndi
Philae uzay modülü, 67P/Churyumov–Gerasimenko'nun yüzeyine indi Philae'nın, kuyruklu yıldıza iniş yaptığı "Ben vardım. Yeni adresim 67P!" twetiyle duyruldu.
Kuyruklu Yıldız - 12.11.2014
Uzay Kapsülü Gök Taşına İndi
Avrupa Uzay Ajansı'nın gönderdiği Rosetta adlı uzay mekiğine bağlı Philae kapsülünün, '67P' adı verilen kuyruklu yıldızın yüzeyine iniş yaptığı açıklandı.
Kuyruklu Yıldız - 12.11.2014
İnsanlık İçin Büyük Bir Adım!
Bugün insanlık için önemli bir gün: Kuyruklu yıldız üzerine araç indirmek üzereyiz!
Kuyruklu Yıldız - 12.11.2014
Philae" İniş Aracı Kuyruklu Yıldıza Doğru Yola Çıktı
Kuyruklu yıldız yüzeyinde inceleme yapacak Philae adlı modül Rosetta uzay aracından başarıyla ayrıldı.
Kuyruklu Yıldız - 29.10.2014
Kuyruklu Yıldız Nasıl Kokuyor
Bir kuyruklu yıldızın nasıl koktuğunu hiç merak ettiniz mi? Ettiyseniz, aradığınız cevap içeride.
Kuyruklu Yıldız - 21.10.2014
Kuyruklu Yıldızdaki Gizem!
Yeni bulunan verilere göre, Mars'ın dışındaki kuyruklu yıldız 67P'nin üzerinde ilginç bir şey var!
Kuyruklu Yıldız - 14.10.2014
24. Akbank Caz Festivali
Türkiye'nin en uzun soluklu festivallerinden olan, zengin konser programı, atölye çalışmaları, paneller ve "Kampüste Caz" konserlerinin yer aldığı "24. Akbank Caz Festivali", 23 Ekim-2 Kasım arasında düzenlenecek.  Akbank Sanat'tan yapılan açıklamaya göre, festival kapsamında 23 Ekim'de The Seed'de, dünyanın yaşayan en önemli caz vokalistlerinden Dee Dee Bridgewater'in kızı olan ve etkileyici ses renginin yanı sıra sahne performanslarıyla da izleyenlerin beğenisini kazanan China Moses, piyanist Raphael Lemonnier ile kaydettikleri "Crazy Blues"dan besteler seslendirecek.  En önemli trompetçilerinden Ambrose Akinmusire, 23 Ekim'de festivalin "Yeni Kıtadan Caz ve Ötesi" bölümünde Babylon'da caz tutkunlarıyla buluşacak. Aynı gün Akbank Sanat'ta Polonya cazının "Tomasz Stanko sonrası yetiştirdiği en önemli caz müzisyeni" kabul edilen piyanist ve film müziği bestecisi Leszek Mozdzer, dinleyici karşısına çıkacak.  "Cazın Ustaları" bölümünde, önemli kontrbas sanatçısı Grammy ödüllü Christian McBride, Cemil Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda 24 Ekim'de caz tutkunlarıyla bir araya gelecek. Aynı gün, İtalyan cazının müzik dünyasına en önemli katkılarından olan Mario Biondi, geçen yıl yayınlanan "Sun" isimli son albümünün dünya turnesi kapsamında, Babylon sahnesinde olacak. 24 Ekim'de Hollanda'nın en ünlü caz DJ'i olarak tanınan Maestro, Babylon'da sahne alacak. Gitar tonu ve tekniğiyle özgün tarzını oluşturan, Sarp Maden de solo projesiyle 24 Ekim'de Akbank Sanat'ta konser verecek.  Festival kapsamında, 25 Ekim'de CRR Konser Salonu'nda, rocktan caza farklı türleri bir araya getiren trompetçi İbrahim Maalouf, hayranlarıyla buluşacak. Tasavvuf müziğinin ana enstrümanı olan neyi caz enstrümanları arasına sokan neyzen Kudsi Ergüner de "Alman cazının kuyruklu yıldızı" olarak tanımlanan piyanist Michael Wollny ve perküsyon ustası Hamdi Akatay ile CRR Konser Salonu'nda sahne alacak.
Kuyruklu Yıldız - 14.10.2014
Caz Dünyasının Yıldızları 24. Akbank Caz Festivali'nde
25 Ekim 2014, Cumartesi Ø İbrahim Maalouf 25 Ekim 2014, Cumartesi,Cemal Reşit Rey Konser Salonu, saat: 20.30 Rocktan caza onlarca farklı türü ustaca bir araya getiren başarılı trompetçi İbrahim Maalouf ise 25 Ekim 2014, Cumartesi günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 24. Akbank Caz Festivali takipçileri ile birlikte olacak. Ø "Nefes" Duo Kudsi Erguner& Michael Wollny feat. Hamdi Akatay 25 Ekim 2014, Cumartesi,Cemal Reşit Rey Konser Salonu, saat: 18.00 Tasavvuf muziğinin ana enstrümanı neyi caz enstrümanları arasına sokan neyzen Kudsi Ergüner, "Alman cazının kuyruklu yıldızı" olarak tanımlanan piyanist Michael Wollny ve perküsyon ustası Hamdi Akatay ile 25 Ekim 2014, Cumartesi günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda olacak.
Kuyruklu Yıldız - 18.9.2014
İstanbul Devlet Tiyatrosu, Perdelerini 1 Ekim'de Açıyor
İDT'den yapılan açıklamaya göre, geçen sezon repertuvarda yer alan Shakespeare'den "Hamlet", Moliere'den "Cimri", Çehov'dan "Üç Kız Kardeş" ve yerli klasik Hüseyin Rahmi Gürpınar'dan "Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç" yeni sezonda da devam edecek.
Kuyruklu Yıldız - 13.9.2014
Güneş 1 Saniye Yok Olsa...
En başta bu durum da büyük bir sorun gibi gözükmeyebilir. Ancak Güneş sistemindeki her gezegen, kuyruklu yıldız, asteroid ve toz bulutunun birbirlerinden ayrı olarak hareket etmesi nedeniyle, Güneş'in etkisi geri geldiğinde her bir objenin yörüngesi değişiklik gösteriyor.
Kuyruklu Yıldız - 22.4.2014
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Belediye Başkanı Öztürk de Türkiye'de demokrasinin başlangıcının 23 Nisan 1920 olduğunu ifade ederek, şunları söyledi : "Gazi Mustafa Kemal'in Ankara'ya gelmesi, Meclisi açması, aslında Kurtuluş Savaşının ilk kıvılcımlarını başlatma harekatıdır. Dolayısıyla bu harekatın başlangıç günü olan 23 Nisan'ı Paşamız çocuklara armağan etmiştir. Çocuklar ise bir türlü ulaşılamayan kuyruklu yıldızlara benzeyen idealler gibidir.
Kuyruklu Yıldız - 5.4.2014
Atların Efendisi'nde 60 At Görev Yapıyor
Miguel Barrionuevo ve Alex Giano'nun mükemmel ekibi eşliğinde çağdaş at sanatının en iyi paylaşımı ile büyülü bir yolculuğa çıkacaksınız. Türkiye'de ilk kez sahnelenecek olan Atların Efendisi gösterisindeki biniciler ekibinde Barrionuevo'nun yanı sıra Alejandro Barrionuevo, Alex Giona, Manolo Zumariva, Ricardo Navas ve Voltige Sherzod Mamatov da yer alıyor. Atların Efendisi; sanat, güç ve gurur dolu bir gösteri... Usta ve atı birleştiren koşulsuz sevgi, muhteşem ışık ve görsel şov ile dev bir gösteriye dönüşüyor. Çocukluk hayallerinin anılarını, adrenalin tutkularını, özgürlük içinde koşan ve akrobasi yapan atları, komik midillileri, kuyruklu yıldızları, mistik dervişlerin fantezilerini, hız ve cesaret arasında görünmez bağlantıları izleyeceksiniz.
Kuyruklu Yıldız - 3.4.2014
11. Orhan Asena Yerli Oyunlar Tiyatro Festivali Başlıyor
Diyarbakır'da "11. Orhan Asena Yerli Oyunlar Tiyatro Festivali" başlıyor. Diyarbakır'da 5-25 Nisan'da gerçekleştirilecek festival, 5 Nisan'da kortej yürüyüşüyle başlayacak. İstanbul, Bursa, Sivas, Antalya, Konya, Adana, Van Devlet Tiyatroları ve Mersin Opera ve Balenin katılacağı festival süresince toplam 25 temsil yapılacak.  Festivalde, 5-7 Nisan'da İstanbul Devlet Tiyatrolarınca, "Çöl Fırtınası", 8-9 Nisan'da Bursa Devlet Tiyatrolarınca "Tohum ve Toprak", 10 Nisan'da Mersin Opera ve Balesince "Lüküs Hayat", 11 Nisan'da Diyarbakır Devlet Tiyatrolarınca, "Beceriksizler", 12-13 Nisan'da Sivas Devlet Tiyatrolarınca, "Yunus Emre", 14-15 Nisan'da İstanbul Devlet Tiyatrolarınca, "Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç", 16-18 Nisan'daAntalya Devlet Tiyatrolarınca, "Ayakta Durmak İstiyorum", 19-20 Nisan'da Konya Devlet Tiyatrolarınca, "Ayyar Hamza", 21 Nisan'da Diyarbakır Devlet Tiyatrolarınca "Neşesaçan", 22-23 Nisan'da Adana Devlet Tiyatrolarınca, "Çöplük", 24-26 Nisan'da Van Devlet Tiyatrolarınca, "İki Kalas Bir Heves" adlı oyunlar seyirciyle buluşacak.
Kuyruklu Yıldız - 1.4.2014
11. Orhan Asena Yerli Oyunlar Tiyatro Festivali"
11 Nisan'da Diyarbakır DT'nin "Beceriksizler" oyunu, 12 ve 13 Nisan'da Sivas DT'nin "Yunus Emre"si, 14 ve 15 Nisan'da İstanbul DT'nin "Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç" eseri seyredilebilecek.
Kuyruklu Yıldız - 1.4.2014
11. Orhan Asena Yerli Oyunlar Tiyatro Festivali Başlıyor
Mersin Opera ve Balesi'de festivalde "Lüküs Hayat" oyunuyla sanatseverleri selamlayacak. Festival Programı çerçevesinde; 5, 6 ve 7 Nisan tarihlerinde İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı "Çöl Fırtınaları (Selahaddin Eyyübi)", 8 ve 9 Nisan tarihlerinde Bursa Devlet Tiyatrosu yapımı "Tohum ve Toprak", 10 Nisan Perşembe günü Mersin Devlet Opera ve Balesi yapımı "Lüküs Hayat", 11 Nisan Cuma günü Diyarbakır Devlet Tiyatrosu yapımı "Beceriksizler", 12 ve 13 Nisan tarihlerinde Sivas Devlet Tiyatrosu yapımı "Yunus Emre", 14 ve 15 Nisan tarihlerinde İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı "Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç", 16, 17 ve 18 Nisan tarihlerinde Antalya Devlet Tiyatrosu yapımı "Ayakta Durmak İstiyorum", 19 ve 20 Nisan tarihlerinde Konya Devlet Tiyatrosu yapımı "Ayyar Hamza", 21 Nisan Pazartesi günü Diyarbakır Devlet Tiyatrosu yapımı çocuk oyunu "Neşesaçan", 22 ve 23 Nisan tarihlerinde Adana Devlet Tiyatrosu yapımı "Çöplük", 24, 25 ve 26 Nisan tarihlerinde Van Devlet Tiyatrosu yapımı "İki Kalas Bir Heves", Orhan Asena Sahnesi'nde tiyatro severlerin beğenisine sunulacak.
Kuyruklu Yıldız - 27.3.2014
İstanbul'da Kültür Sanat
  Devlet ve şehir tiyatroları    İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda, yarın ve 29 Mart'ta Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi'nde "Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç", Cevahir Salon 1'de "Çöl Fırtınaları", Cevahir Salon 2'de "Profesyonel", Küçük Sahne'de "Kontrabas", Küçükçekmece Cennet Kültür Sanat Merkezi'nde "Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?", Zeytinburnu Sahnesi'nde "Yaşamak Denen Bu Zahmetli İş", Üsküdar Tekel Sahnesi'nde "Sessizlik", 29 Mart'ta Üsküdar Stüdyo Sahne'de "Bir Delinin Hatıra Defteri" adlı oyunlar sahnelenecek.
Kuyruklu Yıldız - 26.3.2014
Galatasaray Kürek Şubesi Kamp Merkezi Törenle Açıldı
Tesisin açılışını gerçekleştiren Ünal Aysal, yaptığı konuşmada, Galatasaray'ı kuyruklu yıldızın tüm parıltılarını taşıyan bir aileye benzetirken, "Yepyeni bir tesisimiz bugün tekrar devreye giriyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kuyruklu Yıldız Haberleri | Kuyruklu Yıldız Haber - Haberler - Sayfa 5 - Kuyruklu Yıldız haberleri, son dakika kuyruklu yıldız haber ve gelişmeleri burada. Kuyrukluyıldıza İnen Philae'nin Pili Bitiyor!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 17:52:23. #1.15#
title