Kuvvetli Deresi'nin Taflanlarını Yabancı Öğrenciler Dikti

Kuvvetli Deresi'nin Taflanlarını Yabancı Öğrenciler Dikti

Ödemiş'te yıllardır açıktan akan Kuvvetli Deresi'nin üzerini örterek Bozdağ Caddesi ve çevresine yeni bir yeşil dinlenme alanı kazandırmak için kolları sıvayan Ödemiş Belediyesi'nin çalışmaları devam ediyor.

Kuvvetli Deresi'nin Taflanlarını Yabancı Öğrenciler Dikti

Ödemiş'te yıllardır açıktan akan Kuvvetli Deresi'nin üzerini örterek Bozdağ Caddesi ve çevresine yeni bir yeşil dinlenme alanı kazandırmak için kolları sıvayan Ödemiş Belediyesi'nin çalışmaları devam ediyor. Peyzaj çalışmalarına başlayan belediyenin çalışmalarına ilçeye gelen 13 yabancı öğrenci de destek veriyor.

Kuvvetli Mahallesini ikiye bölen ve Bozdağ Caddesine paralel 450 metre uzunluğundaki derenin üstü Ödemiş Belediyesi tarafından yeşil alan oluşturmak için kapatılıyor. Yaklaşık iki aydır çalışmalar sürdüren ekipler, derenin ilk kısmına Arasta sokaklarından çıkarılan aydınlatma direklerini monte etti. Peyzaj çalışmaları konusunda geçtiğimiz hafta çınar ağaçlarının dikimini yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bu hafta da taflan dikimini Gençlik Servisler Merkezi aracılığıyla belediye çalışmalarında yer almak için Ödemiş'e gelen yabancı öğrencilerle yaptı.

7 farklı ülkeden gelen 13 öğrenci, belediye personeliyle birlikte derenin ilk kısmında yaklaşık 700 adet gold taflan dikimini gerçekleştirdi. Oturma gruplarının takılmasından sonra ilk kısımdaki çalışmalar tamamlanacak. Derenin ikinci kısmındaki inşaat devam ederken, Ekim ayına kadar tüm çalışmaların tamamlanması planlanıyor. - İZMİR

Kaynak: İHA