Kuveyt Büyükelçisinin Verdiği Resepsiyon

Kuveyt Büyükelçisinin Verdiği Resepsiyon

Kuveyt Büyükelçisi Abdullah Al Duwaikh'in Evsahipliğinde Gerçekleşen Resepsiyona Katılan Bakan Unakıtan ve YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Gazetecilerin Sorularına Cevap Vermedi.

Kuveyt Büyükelçisinin Verdiği Resepsiyon

Kuveyt Büyükelçisi Abdullah Al Duwaikh'in evsahipliğinde gerçekleşen resepsiyona katılan Bakan Unakıtan ve YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, gazetecilerin sorularına cevap vermedi.

Kuveyt Büyükelçisi Abdullah Al Duwaikh'in evsahipliğinde Swiss Otel'de verilen resepsiyona katılan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Irak'ın Ankara Büyükelçisi Sabah Umran ise, İHA'nın bölgedeki son gelişmelere ilişkin sorularını yanıtladı. Kuzey Irak'taki Kürt lider Barzani'nin operasyonun Iraklı sivillere de zarar verdiği iddialarına Umran "Bölgede olan o. Şüphesiz konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiye sahiptir" diyerek arka çıktı.

'Peki siz bu operasyonu nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusuna ise Umran, "Açıkçası bu süren bombardıman ve operasyon pek çok zaiyata neden olmuş, altyapıyı yıkmıştır" diyerek durumdan duyduğu hoşnutsuzluğunu dile getirdi.

Irak Özel Temsilcisi Oğuz Çelikkol'un başkanlığında bu hafta Bağdat'a gitmesi beklenen Türk heyetinin temaslarına ilişkin yorum yapmaktan kaçınan ve kendisine bu konuda bilgi verilmediğini söyleyen Umran, 'ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in gelişi tansiyonu düşürür mü?' sorusunu ise "Bilgim yok" diye yorumsuz bırakmayı tercih etti.

(DS-OK-Y)

Kaynak: İHA