"KUTUPYILDIZINI Bul" Okuyucularıyla Buluştu!

"KUTUPYILDIZINI Bul" Okuyucularıyla Buluştu!

Kaptan Gaga ve Vega'nın ışık ve rüzgârla dolu gökyüzü şölenine dönen macerasına hazır olun! Biri göğün gündüzünü, diğeri gecesini bilen iki yol arkadaşı.


Çocuklar için rengarenk bir hayal dünyası olan VIALAND'in ilk masal kitabı "Kutupyıldızını Bul" çocuklarla buluştu. VIALAND Tema Park'ın kendi karakterleri olan Kaptan Gaga, Yıldız Kız Vega ve Prof. Apostrof'un muhteşem serüvenini anlatan kitabı sadece küçükler değil, yetişkinler de heyecan ve zevkle okuyacak.

Bir martı ve bir yıldızın yolculuğu!


İstanbul'un en ünlü martısı Kaptan Gaga hiçbir zaman rotasını şaşırmayan gerçek bir kaptan. Okuma ve yazmaya olan düşkünlüğü, onu yalnızca gökyüzünün değil, kelimelerin de kaptanı yapar. Zihninde çıktığı yolculuklar gerçekte yaptıklarından çok daha uzak diyarlara götürür onu. İstanbul seyahatlerinden birinde tanıştığı Prof. Apostrof ona yıldızların büyüsünden bahseder. Ve bir gün Yıldız Vega'yla kesişir Kaptan Gaga'nın yolu. Birlikte sınırlarını hayal bile edemeyecekleri heyecan dolu bir yolculuğa çıkarlar. Kahramanlarımıza Prof. Apostrof da bilgeliğiyle eşlik eder…

Nerede bu Kutupyıldızı?

"Kutupyıldızını Bul" herkesin kendi hayatının kahramanı olabileceği ve kalbinde kendine ait bir kutupyıldızı olduğu mesajını, eğlenceli bir dille ve sıradışı illüstrasyonlarla anlatıyor. VIALAND Tema Park'ın karakter tasarımlarını da yapan öykü yazarı Göknur Birincioğlu tarafından kaleme alınan ve illüstratör Sernur Işık tarafından resimlenen kitapta yer alan kelime oyunları da okuyan herkes için ayrı bir heyecan kaynağı olacak.

Tüm çocukları Vialand Tema Park'ta yaşayan, bu eşsiz kahramanlarla tanışmaya ve içlerindeki kutupyıldızını keşfe çağıran "Kutupyıldızını Bul"u okuyanlar; hayal gücünü yaratıcılığa dönüştürme konusunda çocuklara
ilham veren VIALAND'in sevimli ve maceracı karakterleri ile muhteşem bir yolculuğa çıkacak. Can Çocuk Yayınları'ndan çıkan bu keyifli kitap, VIALAND ve tüm kitapçılarda.

Kaynak: Bültenler