'Kutuplaşan Değil Kucaklaşan Türkiye istiyoruz'

'Kutuplaşan Değil Kucaklaşan Türkiye istiyoruz'

Ağar, hükümeti başörtüsü üzerinden siyaset yapıp devletin önemli kurumlarını satmakla, CHP'yi cumhuriyet istismarı yapmakla, MHP'yi de terörü bahane yaparak ülkede gerginlik yapmakla suçladı.

'Kutuplaşan Değil Kucaklaşan Türkiye istiyoruz'

DP Lideri Mehmet Ağar, Bursa'da Ak Parti yanı sıra CHP ve MHP'ye yüklendi. Ağar, hükümeti başörtüsü üzerinden siyaset yapıp devletin önemli kurumlarını satmakla, CHP'yi cumhuriyet istismarı yapmakla, MHP'yi de terörü bahane yaparak ülkede gerginlik yapmakla suçladı.

Mehmet Ağar, Demokrat Parti ve Adalet Partisi'nin kalesi olarak gösterilen ve Adnan Menderes ile Süleyman Demirel'in 100 binleri topladığı Bursa'da umduğunu bulamadı. Serin havaya rağmen saat 18.00'de başlaması gereken programına yaklaşık 45 dakika gecikmeli olarak başlayan Ağar, konuşmasına eşinin Bursalı olduğunu ve ilk kaymakamlık görevinin yine Bursa'nın İznik ilçesi olduğunu hatırlatmakla başladı. Bursa'nın Kırat'ın siyasi tarihinde çok önemli bir yeri olduğunu belirten Ağar, "Bugün demokrasinin kalesi olan Bursa'da tarih yazılıyor." dedi.