Kutlukent Belediyesi'ndeki İşçilere Yüzde 20 Zam

Kutlukent Belediyesi'ndeki İşçilere Yüzde 20 Zam

Kutlukent Belediyesi ile Disk'e Bağlı Genel-iş Sendikası Arasında Yürütülen ve 58 İşçiyi Kapsayan Toplu Sözleşme Görüşmeleri Anlaşmayla Sonuçlandı. İmzalanan Toplu Sözleşmeye Göre İşçilere Yüzde 20 Oranında Zam Yapıldı.

Kutlukent Belediyesi'ndeki İşçilere Yüzde 20 Zam

Kutlukent Belediyesi ile DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası arasında yürütülen ve 58 işçiyi kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. İmzalanan toplu sözleşmeye göre işçilere yüzde 20 oranında zam yapıldı.

Kutlukent Belediyesi personeli ve sendika Baş Temsilcisi Derya Kızılkaya, "Çalışma ve görüşmelerimiz neticesinde tüm işçiler olarak yüzde 20 zam aldık. Aldığımız iyileştirme zammı arkadaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılandı. Başkanımız Hayati Tekin'in anlayışına ve hoşgörüsüne tüm arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kutlukent Belediyesi'ndeki imza törenine Kutlukent Belediye Başkanı Hayati Tekin adına Başkan Vekili Nihat Yılmaz, DİSK Genel-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Sezai Sernikli ve işçi temsilcileri katıldı. Kutlukent Belediyesi Başkan Vekili Nihat Yılmaz'ın imzasıyla yürürlüğe giren sözleşme, işçiler arasında büyük sevince neden oldu. Sözleşmenin tüm personele hayırlı olmasını dileyen Nihat Yılmaz, işçileri tebrik etti. Yürürlüğe giren sözleşme ile en düşük işçi maaşı 600 YTL olarak belirlendi.

(SAM-SA)

03.08.2007 15:00 TSİ