Kutan: Türkiye'nin Var veya Yok Olma Seçimi

Kutan: Türkiye'nin Var veya Yok Olma Seçimi

Kutan, 'Önümüzdeki 22 Temmuz Seçimi Fevkalade Önemli Bir Seçim. Hiçbir Seçim Bu Önümüzdeki Seçim Kadar Hayati Önem Taşımıyor. Bu Seçim Türkiye'nin Var Olma veya Yok Olma Seçimidir' Dedi.

Kutan: Türkiye'nin Var veya Yok Olma Seçimi

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, ''Önümüzdeki 22 Temmuz seçimi fevkalade önemli bir seçim. Elbette bundan evvelde seçimler yapıldı. Ancak hiçbir seçim bu önümüzdeki seçim kadar hayati önem taşımıyor. Bu seçim Türkiye'nin var olma veya yok olma seçimidir'' dedi.

SP Sivas İl Teşkilatınca Mevlana Meydanı'nda düzenlenen mitingde partililere hitap eden Kutan, çeşitli partilerin genel başkanlarının halkın önüne çıktıklarını, ancak ülke meselelerinden bahsetmediklerini ileri sürdü. Şu an sadece Sivas'ın değil, ülkenin de büyük sıkıntılar içerisinde olduğunu öne süren Kutan, şunları kaydetti:

''Bir bakıyorsunuz ekonomi tam bir yıkım içindedir. Dış politikaya bakıyorsunuz tam bir fecaat. Fevkalade tehlikeli gelişmeler var. Ve o arada da belki bu ikisinden daha da önemli olan bizi biz yapan, bizi asırlar boyu üstün ve güçlü yapan, milli, manevi ve ahlaki değerlerimiz her geçen yıl tahrip ediliyor. Evet esas mesele bu. Peki şu anda öbür partiler ülkenin bu gerçek gündemiyle meşguller mi? (Hayır) Onu bir kenara koydular ve onlar herhangi bir hizmet yapamayacaklarını bildikleri için bu ülkede gerginlik çıkararak, kamplaşma çıkararak, bundan siyasi gelir, siyasi rant etme gayretindeler.''

Diğer partilerin genel başkanlarının gündemlerinde halkın olmadığını savunan Kutan, konuşmasına şöyle devam etti:

''Her gün televizyon ekranlarından takip ediyorsunuz. Şu veya bu genel başkanları. Gündemlerinde ne var? (Efendim cumhurbaşkanı seçilmemiş. AK Parti mağdur edilmiş, Apo'nun idamı meselesi. Sen suçlusun.) Değerli kardeşlerim ülkede öyle bir gerginlik meydana getirdiler ki milletin önüne. Bizim 30-40 yıldan beri yakından bildiğimiz bir tiyatro oyununu gündeme getirip yerleştirdiler. Nedir bu tiyatro oyunu? Yaşı müsait olanlar hatırlarlar. 80 öncesinde sayın Demirel milletin önüne çıkardı derdi ki (Aman ha oylarınızı bölmeyin yoksa komünistler gelecek) diye. Şimdi aynı oyun. Ne diyor Recep Tayyip Erdoğan (aman oylarınızı bölmeyin yoksa CHP gelecek) Peki Deniz Baykal ne diyor? (Aman oylarınızı bölmeyin. Türkiye'de bir rejim tehlikesi ortaya çıkacak. Laiklik elden gidecek, irtica hortlayacak.) Muhterem Erbakan hocamızın tabiriyle tam bir horoz düğüşü. Peki bundan kazananlar kim. Bu tiyatro oyunundan kazanan kim. Hem AKP, Hem CHP. Emin olun bunları bilinçli olarak yapıyorlar.''

Bu seçimin diğer seçimlerden çok daha önemli olduğunu ifade eden Kutan, ''Elbette bundan evvelde seçimler yapıldı. Ancak hiç bir seçim bu önümüzdeki seçim kadar hayati önem taşımıyor. Bu seçim Türkiye'nin var olma veya yok olma seçimidir. Bütünlüğünü muhafaza etme veya Allah muhafaza etsin parçalanma seçimidir. Onun için fevkalade dikkatli olunması lazım'' diye konuştu.

Ancak milletin kafasının biraz karışık olduğunu, çünkü bazı etkili güçlerin ısrarla propaganda yaptıklarını ve şu anda sahip oldukları büyük avantajları ellerinden kaçırmak istemediklerini ifade eden Kutan, ''Evet nasıl siz bu seçime yakından ilgiliyseniz, başka bu seçimle ilgili olan yok mu? Var. Kim var en başta Amerika Birleşik Devletleri var. Dikkatle bakıyor. Acaba seçimi kim kazanacak? Onların canı gönülden istedikleri kendilerine gerçek anlamda teslimiyetçi ve işbirlikçi bir AK Parti iktidarı. Başka, AB de elbette AK Parti'yi istiyor, İsrail elbette AK Parti'yi istiyor. Türkiye içinde veya Türkiye dışında bir sermaye grupları onlar da AK Parti'yi istiyor. Çünkü AK Parti'den kendilerine daha iyi hizmet verecek bir iktidarı tasavvur edemiyorlar'' dedi.

Hükümetin ekonomi ve terör politikasını da eleştiren Kutan, ''Tayyip Erdoğan Bey diyor ki, Kuzey Irak'taki PKK teröristlerinin sayısı 5 bin. Sonra yanlış söylemişim sayısı 3 bin 500 diyor. Bu 3 bin 500 ya da 5 bin baldırı çıplak nasıl oluyor da yıllardan beri Türkiye'nin başına bela oluyor. Çünkü bunlar sadece kukla. Arkada bir de kuklayı oynatalar var. Kim, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ülkeleri ve İsrail'' diye konuştu.