Kütahyasporlu Taraftarlar Kulüp Binasını Bastı: 2 Yaralı

Kütahya'da Bir Grup Kütahyaspor Taraftarı, Kulübün Sosyal Tesislerini Basarak Futbolcu ve Yöneticilere Saldırdı. Olayda, Yardımcı Antrenör Mustafa Gedik ile Kaleci Önder Tiryaki Yaralanırken; 6 Futbolcu da Tartaklandı. Polis, 12 Saldırganı Olaydan Kısa Süre Sonra Yakalayarak Gözaltına Aldı.

Kütahyasporlu Taraftarlar Kulüp Binasını Bastı: 2 Yaralı

Kütahya'da bir grup Kütahyaspor taraftarı, kulübün sosyal tesislerini basarak futbolcu ve yöneticilere saldırdı. Olayda, Yardımcı Antrenör Mustafa Gedik ile kaleci Önder Tiryaki yaralanırken; 6 futbolcu da tartaklandı. Polis, 12 saldırganı olaydan kısa süre sonra yakalayarak gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre, TFF 3. Lig 3. Grup'ta Kütahyaspor'un, kendi sahasında Yeni Ereğlispor'la 0-0 berabere kaldığı maçın ardından bir grup taraftar, Zafertepe Mahallesi'ndeki sosyal tesisler önünde gelerek takım aleyhine tezahüratlar yapmaya başladı. Yaklaşık 15 kişiden oluştuğu tahmin edilen grup, ellerindeki plastik sopalarla kulüp binasına girerek, futbolcu ve teknik heyete saldırıda bulundu. Saldırı sonucu Yardımcı Antrenör Mustafa Gedik ile kaleci Önder Tiryaki yaralandı. Yaralılar, Kütahya Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak ayakta tedavi edildi. Saldırıda, 6 futbolcunun da tartaklandığı öğrenildi. Bu arada, kısa süre sonra olay yerine gelen polis, saldırganlardan 12 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı. Kimlikleri belirlenen 3 saldırgan ise aranıyor.

Kütahyasporlu futbolcu Önder Polat, olayın ardından yaptığı açıklamada, taraftarların aniden içeriye girerek sopalarla kendilerine saldırdığını söyledi. Polat, taraftarların takımın düşme potasına girmesi nedeniyle kendilerine saldırdığını belirtti.

(EFE-KÇ-S)