Kütahya Haberleri

Kütahya haber, Kütahya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kütahya 22.7.2020
Türkiye'de arazi tahribatına karşı "Karar Destek Sistemi" kurulacak
Arazi Tahribatının Dengelenmesi (ATD) Yukarı Sakarya Havzası Projesi kapsamında Ankara, Eskişehir ve Kütahya'da Karar Destek Sistemi (KDS) kurulacak.
Kütahya 22.7.2020
TÜRKONFED : Kadının yaşama ve güvenlik hakkı korunmalı
"Bu doğrultuda TÜRKONFED'in İş Dünyasında Kadın Komisyonu (İDK) üyeleri arasında yer alan 42 kadın derneği ile güç birliği içinde, üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirme kararlılığındayız.  "Kadının yaşama ve güvenlik hakkını koruyarak toplumsal refaha da katkı sağlayacağına inandığımız İstanbul Sözleşmesi yaşatır." TÜRKONFED İDK Üyesi Dernekler: 1. Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) 2. Ankara Girişimci İş Kadınları ve Destekleme Derneği (ANGİKAD) 3. Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) 4. Artvin Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİKAD) 5. Aydın Girişimci Kadınlar Derneği (AGİKAD) 6. Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) 7. Denizli Soroptimist Kulübü İş ve Meslek Kadınları Derneği (DENSOR) 8. Diyarbakır İş Kadınları Derneği (DİKAD) 9. Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği (DOGÜNKAD) 10. Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) 11. Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) 12. Gaziantep Kadın Merkezi Derneği (KAMED) 13. Girişimci İş Kadınları Derneği (GİŞKAD) 14. Girişimci Kadınları Destekleme Derneği (GİKAD) 15. Girişimci Kadınların Desteklenmesi Derneği (GİKAD) 16. Hakkari Kadın Girişimciler Derneği (HAKGİDER) 17. Hatay Kadın Girişimciler Derneği (HATAY KAGİD) 18. Iğdır Kadın Derneği 19. İnşaat ve Kadın Derneği (İVKAD) 20. İş Kadınları Derneği (İŞKAD) 21. İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) 22. Kadın İstihdamını Artırma Derneği (KİADER) 23. Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) 24. Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği (KAİSDER)         25. Kadın ve Gençleri Destekleme Derneği 26. Karabük Girişimci İş Kadınları Derneği (KAGİKAD) 27. Karadeniz Ereğli Girişimci ve Yönetici İş Kadınları Derneği (KADGİAD) 28. Kilis Kadınları Kalkındırma ve Geliştirme Derneği (KİKAGDER) 29. Konya İşkadınları Derneği (KİKAD) 30. Kütahya Girişimci ve Sanatçı Kadınlar Derneği (KÜGİKAD) 31.
Kütahya: Şampiyon kupasını aldıKütahya 22.7.2020
Kütahya 22.7.2020
Kepçelerin kaldıramadığı türbe, yol ortasında kaldı
'EŞİMİN RÜYASINA GİREREK YARDIM İSTEMİŞ' 60 yıl önce mahalleye kiracı olarak geldikleri dönemde eşinin yaşadığı bir olayı da anlatan Ali Erdem, şöyle dedi: "Mahallede aklı ermeyen çocuklar türbenin kenarına tuvaletini yapmış. Gece eşim uyurken Gülaboğlu Muhammed Askeri eşimin rüyasına girerek; 'Kızım sen burada uyuyorsun ama küçük çocuklar benim etrafıma pisledi bir alıver' demiş. Eşim dışarıya çıkıp bakmış ki doğru hemen etrafı temizlemiş. Zat eşimin tekrar rüyasına girerek 'Sağ ol kızım beni kurtardın' demiş. Bu zat gerçekten çok değerli biri." MUHAMMED ASKERİ ŞİİRLERİNDE DİNİ VE AHLAKİ KONULARI İŞLEDİ Afyonkarahisar'ın kültür hayatı bakımından önemli yere sahip olduğu o dönem Muhammed Askeri'nin bugünkü sağlık ocağının bulunduğu yerdeki Hisarardı Medresesi'nde müderrislik yapan önemli hoca ve şairlerden biri olduğu biliniyor. Muhammed Askeri, uzun yıllar Halveti şeyhi olarak görev yaptı. Mutasavvıf divan şairi olan Muhammed Askeri, 4 bin beyitlik divanında aruz ve hece ölçüleriyle yazdığı şiirlerde dini ve ahlaki konuları işledi. Bu arada ayetlerden ve hadislerden faydalanan Muhammed Askeri, 280 civarındaki beyitte 59 ayete yer verdi. Muhammed Askeri'nin divanının bir nüshası Afyonkarahisar'da, biri Konya'da ve üçüncüsü İstanbul Üniversitesi kitaplığında bulunuyor. Aslen Kütahya'nın Elmalı köyünden olan Gülaboğlu Muhammed Askeri'nin Afyonkarahisar'a 17.
Kütahya 22.7.2020
Kara yollarında durum
Bozüyük-İnönü-Kütahya yolunun 7-9.
Kütahya 21.7.2020
Kütahya DPÜ'de "Engel tanımıyor balık tutuyorum" yarışması
Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ), engelli bireyler ve yakınları düzenlenen yarışmada balık tuttu.
Kütahya 21.7.2020
Borsada günlük işlemler (2)
Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Kütahya 21.7.2020
Kütahya'daki kurban pazarında polis sahte parayan karşı makinesi hizmeti
Kütahya'da İl Emniyet Müdürlüğü, kurban pazarında kurduğu stantta sahte para makinesi hizmeti vermeye başladı.
Kütahya: Polis uyarıyorKütahya 21.7.2020
Kütahya 21.7.2020
Son Dakika | Borsada günün ilk yarısı (2)
Son dakika haberlerine göre Borsa İstanbul Pay Piyasası'nda günün ilk yarısında işlem gören hisse senetlerinin saat 13.00 itibarıyla son fiyatı ile günlük ve önceki yıl kapanışına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Kütahya: AK Parti sahadaKütahya 21.7.2020
Kütahya 20.7.2020
Borsada günlük işlemler (2)
Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Kütahya 20.7.2020
Borsada günün ilk yarısı (2)
Borsa İstanbul Pay Piyasası'nda günün ilk yarısında işlem gören hisse senetlerinin saat 13.00 itibarıyla son fiyatı ile günlük ve önceki yıl kapanışına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Kütahya: Örnek muhtarKütahya 20.7.2020
Kütahya: Frigya vadilerini incelediKütahya 20.7.2020
Şu an buradasınız: Kütahya Haber, Kütahya Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 6 - Kütahya haber sayfamızda Kütahya haberleri okuyabilir, Kütahya son dakika haberleri ve güncel Kütahya gelişmelerini görebilirsiniz. Afyonkarahisar'da 700 yıllık kervansarayda usulsüz restorasyona suç
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.8.2020 13:16:37. #1.14#
title