Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü'ne Alınacak Geçici 80 İşçi İçin Yoğun Başvuru
Haberler » Güncel » Haber

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü'ne Alınacak Geçici 80 İşçi İçin Yoğun Başvuru

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Bünyesinde 6 Aylığına İstihdam Edilecek 80 İşçi İçin Başvuruların Kabul Edildiği Türkiye İş Kurumu (İş-kur) İl Müdürlüğünde Uzun Kuyruklar Oluşuyor.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü'ne Alınacak Geçici 80 İşçi İçin Yoğun Başvuru

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde 6 aylığına istihdam edilecek 80 işçi için başvuruların kabul edildiği Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğünde uzun kuyruklar oluşuyor.

Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı işletme müdürlüklerinde 6 ay çalıştırılmak üzere 10 iş makinesi operatörü, 11 arozöz şoförü, 26 ilk müdahale ve diğer araçlar işçisi, 33 gözetleme ve haberleşme işçisi olmak üzere toplam 80 kişi alınacak.

18 yaşını dolduranların başvurabildiği alanlarda ilk müdahale ve diğer araçlar işçiliği için en az ilköğretim okulu mezunu olmak, tercihen seyahatlerden etkilenmeyen ve yükseklik fobisinin bulunmaması, en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, aynı il veya ilçe hudutları dahilinde ikamet etmek, komisyonun yapacağı mülakatı ve bedensel deneyleri geçmek, iyi halli olduğunu belgelemek, arozöz şoförlüğü için en az ilköğretim mezunu olmak, en az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, komisyonun yapacağı sınavda başarı sağlamak, aynı il veya ilçe sınırları dahilinde ikamet etmek, iyi halli olduğunu belgelemek koşulları aranıyor.

Gözetleme ve haberleşme işçiliğinin şartları, en az ilköğretim mezunu olmak, aynı il veya ilçe sınırları dahilinde ikamet etmek, komisyonun yapacağı sınavda başarı sağlamak, iyi halli olduğunu belgelemek, iş makinesi operatörlüğünün koşulları ise en az ilköğretim mezunu olmak, en az G sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, komisyonun yapacağı sınavda başarı sağlayıp tam teşekküllü sağlık kuruluşundan olumlu rapor almak, aynı il veya ilçe sınırları dahilinde ikamet etmek, iyi halli olduğunu belgelemek diye belirtildi.

İş-Kur İl Müdürlüğünce 9 Haziranda kabul edilmeye başlanan müracaatlar, 18 Haziranda mesai bitiminde sona erecek.

Başvuru yapan adaylar arasından pozisyonlar itibariyle asil ve yedek aday adaylarını belirlemek amacıyla 25 Haziranda saat 08.30'da Orman Bölge Müdürlüğü Satış Salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacak. İkinci aşama mülakat, uygulama ve bedensel testlerin ne şekilde, nerede ve nasıl yapılacağı aday adaylarına kura çekiminden sonra bildirilecek.