Kütahya: Kütahya'da Yerel Yönetimler

Kütahya: Kütahya'da Yerel Yönetimler

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Yeni Bağlanan 19 Mahalle Muhtarları ile Bir Tanışma Toplantısı Yaptı.

Kütahya: Kütahya'da Yerel Yönetimler

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, yeni bağlanan 19 mahalle muhtarları ile bir tanışma toplantısı yaptı.

Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Mustafa İça, İl Genel Meclis Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Savurgan ve mahalle muhtarları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Belediye Başkanı Mustafa İça yaptı. Başkan İça konuşmasında temizlik ve sağlık işlerinin başlatılacağını ve bunlara büyük önem vereceklerini söyledi.

Yeni mahalle muhtarları aracılığı ile Kütahya halkına bir adım daha yaklaştıklarını ifade eden Başkan İça, artık halkın problemlerini daha kolay çözüm bulacaklarını söyledi. Başkan İça, "Bildiğiniz gibi, Eylül ayında alınan kararla 19 mahallemiz belediyemiz sınırları içerisinde dahil edildi. Böyle bir toplantı ilk kez yapıyoruz. 40 mahalle muhtarımızı ziyaret ettik. Onlarla 2006 yılı programını yerinde görüşerek yerinde inceledik. BU programımız çok başarılı oldu. Merkezimize yakın 19 köyümüzü mahalle yapmak için müracaat ettik ve 19 köy mahallemiz olmuştur. Yeni mahallerimizin ihtiyaçlarını tespit ettik ve buralarda temizlik ve sağlık gibi sorunlarını yapacağız. Bu yeni bir çalışma demektir" dedi.

Mahalle Muhtarlı Derneği Başkanı Salih Zeki Arı, böyle bir toplantı düzenlemesinden dolayı Başkan İça'ya teşekkür etti. Daha sonra mahalle muhtarları tek tek kendilerini tanıttı.

Kaynak: İHA