Kütahya: Gediz'de Yapımı Tamamlanan 4 Tesis Hizmete Açıldı

Kütahya: Gediz'de Yapımı Tamamlanan 4 Tesis Hizmete Açıldı

Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, Yapımı Tamamlanan Gölet, Merkezi Eğitim Merkezi, Kültür Salonu ve İlköğretim Okulu Törenle Hizmete Açıldı.

Kütahya: Gediz'de Yapımı Tamamlanan 4 Tesis Hizmete Açıldı

Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, yapımı tamamlanan gölet, merkezi eğitim merkezi, kültür salonu ve ilköğretim okulu törenle hizmete açıldı.

Erdoğmuş Beldesi'nde uzun zamandan beri inşaatı devam eden gölet ile Gediz Mesleki Eğitim Merkezi Okulu, Gediz Belediyesi tarafından Muhipler Mahallesi'nde yapılan Kültür Salonu ve Kurtuluş İlköğretim Okulu'na yapılan ek bina törenle hizmete girdi. Açılışa AK Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy ve Kütahya Valisi Osman Aydın ile çok sayıda yetkili ve vatandaş katıldı. Milletvekili Aksoy, 3 milyon 500 bin YTL'ye mal olan ve 4 bin çiftçinin sulu tarıma geçebilmesine imkan sağlayan Erdoğmuş Göleti'nin 300 hektar alanda verimi yüzde yüz oranında artıracağını söyledi. Göletin hizmete girmesiyle bölgede büyük bir ekonomik sıçrama olacağını belirten Milletvekili Aksoy, gölet çevresinde bulunan çiftçiler için düşündükleri organik tarımın alt yapısının 2007 yılında hazır hale geleceğini ifade etti.

Daha sonra Kurtuluş İlköğretim Okulu içerisinde yapılan ek bina törenle açıldı ve Sanayi Sitesi'nde yapımı tamamlanan Mesleki Eğitim Merkezi Okulu'nun açılışı yapıldı. Buradaki derslikler ve araç-gereci inceleyen heyete bilgi veren Okul Müdürü Mustafa Aslan, "Prefabrik eski bir binada eğitim öğretim almaya çalışan öğrencilerimiz modern bir binaya kavuştular. Artık çağın gerektirdiği biçimde eğitim alabilecekler" dedi.

Milletvekili Soner Aksoy, ilçeye kazandırılan yeni okulun, yatırımcı çekmeye başlayan Organize Sanayi Bölgesi'ne kalifiye ve belgeli eleman yetiştireceğini vurguladı. Daha sonra, Muhipler Mahallesi'nde 300 metrekare alan üzerine yapılan ve tüm ilçe halkına hizmet verecek olan Kültür Salonu hizmete açıldı.

Kaynak: İHA