Kütahya'daki Silahlı Kavga

Kütahya'daki Silahlı Kavga

Kütahya'da, iki grup arasında dün gece alacak-verecek meselesi yüzünden çıkan kavgada, av tüfeğiyle 1 kişiyi öldürdükleri, 2 kişiyi de yaraladıkları iddiasıyla aranan 4 şüpheli yakalandı.(38) öldürüp, Halil Kaplan ve Tahir Tuna'yı yaraladıktan sonra 45 R 2670 plakalı otomobille kaçtıkları saptanan şüpheliler F.A, K.K, H.C.A ve C.Ç, suç aletiyle birlikte ele geçirildi.

Kütahya'daki Silahlı Kavga

Kütahya'da, iki grup arasında dün gece alacak-verecek meselesi yüzünden çıkan kavgada, av tüfeğiyle 1 kişiyi öldürdükleri, 2 kişiyi de yaraladıkları iddiasıyla aranan 4 şüpheli yakalandı.

Alınan bilgiye göre, çıkan kavgada av tüfeğiyle büfe sahibi Seydi Altıntaş

(38) öldürüp, Halil Kaplan ve Tahir Tuna'yı yaraladıktan sonra 45 R 2670 plakalı otomobille kaçtıkları saptanan şüpheliler F.A, K.K, H.C.A ve C.Ç, suç aletiyle birlikte ele geçirildi.

Şüpheliler, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Mecidiye Mahallesi Spor Caddesi'ndeki Tekel büfesinin sahibi Seydi Altıntaş

(38), Halil Kaplan ve Tahir Tuna ile F.A, K.K, H.C.A ve C.Ç. arasında dün gece tartışma çıkmıştı. Alacak-verecek meselesi yüzünden çıktığı ileri sürülen tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine F.A, K.K, H.C.A ve C.Ç'den biri ya da birkaçı, Altıntaş, Kaplan ve Tuna'ya av tüfeğiyle ateş açmıştı.

Açılan ateş sonucu büfe sahibi Altıntaş, kafasına isabet eden saçmalar nedeniyle olay yerinde hayatını kaybetmişti. Bacağından yaralanan Kaplan ve göğsünden yaralanan Tuna ise Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmıştı. Şüpheliler, olaydan sonra kaçmıştı.

- KÜTAHYA