Kütahya'daki Silahlı Çatışma

Kütahya'daki Silahlı Çatışma

Kütahya'da, 2005 yılında 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı çatışmanın ardından tutuklanan, yaklaşık 6 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tutukluluk süresine itiraz ederek geçen yıl tahliye edilen zanlı, 22 yıl 6 ay hapis cezası hükmü kesinleştiği...

Kütahya'daki Silahlı Çatışma

Kütahya'da, 2005 yılında 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı çatışmanın ardından tutuklanan, yaklaşık 6 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tutukluluk süresine itiraz ederek geçen yıl tahliye edilen zanlı, 22 yıl 6 ay hapis cezası hükmü kesinleştiği için yeniden tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, 17 Mayıs 2005'te, Atatürk Bulvarı'nda sahibi olduğu barın önünde çıkan silahlı çatışmaya karıştığı iddia edilen Alparslan Kiper (42), olayın ardından tutuklandı.

Yaklaşık 6 yıl cezaevinde kalan Kiper, yargılaması devam ederken, tutukluluk sürelerini düzenleyen yasa hükümleri gereği geçen yıl itirazda bulundu ve tahliye edildi.

Daha sonra, "kasten adam öldürmek" suçundan Kiper'e yerel mahkemece verilen 22 yıl 6 ay hapis cezası, Yargıtay tarafından onaylandı.

Bunun üzerine Kiper, polis ekiplerince gözaltına alındıktan sonra cezasının kalan süresini tamamlaması amacıyla yeniden tutuklandı.

Atatürk Bulvarı'nda faaliyet gösteren barın sahibi Alparslan Kiper, çalışanlar Tümer ve Sait Çelikkılıç ile bara girmelerine izin verilmediği ileri sürülen Fatih Ankaralıgil (33), Erdoğan Özdemir (36) ve Metin Özdemir arasında silahlı çatışma yaşanmıştı. Fatih Ankaralıgil olay yerinde, ağır yaralanan Erdoğan Özdemir ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

- KÜTAHYA