Kütahya'da Silahlı Saldırı: 2 Ölü, 13 Yaralı

Kütahya'da Silahlı Saldırı: 2 Ölü, 13 Yaralı

Kütahya'da Komşularının 'Görültü Yaptığını' İleri Süren Şahıs, Pompalı Tüfekle Dehşet Saçtı. Olayda 2 Kişi Hayatını Kaybetti, 13 Kişi de Yaralandı.

Kütahya'da Silahlı Saldırı: 2 Ölü, 13 Yaralı

Kütahya'da komşularının 'görültü yaptığını' ileri süren şahıs, pompalı tüfekle dehşet saçtı. Olayda 2 kişi hayatını kaybetti, 13 kişi de yaralandı.

Olay, akşam saatlerinde Maltepe Mahallesi Karanfil Sokak'ta meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Ahmet Şevket K. (68) adlı akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen şahıs, evinin önünde oturan kızlı-erkekli bir grubu gürültü yaptıkları iddiasıyla uyardı. Bunun üzerine tartışma çıktı. İddiaya göre Ahmet Şevket K., tartışma büyüyünce pompalı tüfekle pencereye çıktı ve gruba ateş açtı. Olayda Cennet Güngör ile Ekrem Çevik isimli şahıslar hayatını kaybetti, 13 kişi de yaralandı. Yaralılar, Evliya Çelebi ve Kütahya Devlet Hastaneleri'ne kaldırıldı. Olaydan sonra polis tarafından etkisiz hale getirilen şahsın verdiği ilk ifadesinde, "Gürültü yapmamaları için uyarmıştım. Beni dinlemediler" dediği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

(EFE-OK-OK-Y)