Kütahya'da "Kutlu Doğum Haftası" Etkinlikleri Başladı

Kütahya'da "Kutlu Doğum Haftası" Etkinlikleri Başladı

Kütahya'da, İl Müftülüğü'nce düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri başladı.

Kütahya'da

Kütahya'da, İl Müftülüğü'nce düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri başladı.

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Atatürk Bulvarı'ndaki İl Müftülüğü önünden başlayan kortej yürüyüşü, Zafer Meydanı ve "Sevgi Yolu" diye bilinen Cumhuriyet Caddesi güzergahı izlenerek Asım Gündüz Caddesi'ndeki Dönenler Camisi önünde sona erdi.

Din görevlileri, yürüyüş sırasında vatandaşlara gül dağıttı, Cumhuriyet Caddesi'nde ise lokma tatlısı ikram etti.

Daha sonra, Müftülük Konferans Salonu'nda "Hazreti Peygamber'in Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku" temalı etkinlik yapıldı.

Vali Vekili Cengiz Horozoğlu, yaptığı konuşmada, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın böyle günlerde toplumsal değerleri ve sosyal sorumlulukları hatırlattığını ifade etti.

İnsanın değerleriyle yaşadığı sürece hayatının anlam kazandığına dikkati çeken Horozoğlu, şöyle konuştu:

"Bugün her köşe başında gördüğümüz uçucu madde bağımlısı çocuklar, aile içi sorunlar, kadına şiddet, töre cinayetleri ve benzeri olaylar içinde olan insanlarımıza da kardeşlik duygusu içinde el uzatmalıyız. Bu olaylardan kurtulmanın en güzel yolu Hazreti Peygamber'in hayatının bizlere örnek olması ve onun yaşantısını örnek edinmemizden geçiyor. Tüm vatandaşlarımızın bu mübarek haftasını kutluyorum."

İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü ise Türkiye'de 14-20 Nisan tarihlerinin 1989 yılından bu yana büyük bir ilgi ve coşkuyla Kutlu Doğum Haftası olarak kutlandığını söyledi.

Bu yılki kutlamalarda ana temanın "Hazreti Muhammed'in kardeşlik ahlakı ve kardeşlik hukuku" olduğunu anımsatan Üskülüplü, bu vesileyle yıllardır unutulan değerlerin hatırlanmasının amaçlandığını bildirdi.

Etkinliğe, Kütahya Vali Yardımcısı Metin Selçuk, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Toklu, İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık, İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Kamil Türkmen, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Sadık Ölçen, müftülük çalışanları ve din görevlileri katıldı.

- KÜTAHYA