Kütahya'da Cuma Namazı Çıkışı İsrail Protesto Edildi
Advertisement

Kütahya'da Cuma Namazı Çıkışı İsrail Protesto Edildi

21.07.2017 16:07 | Son Güncelleme: 21.07.2017 16:07
Kütahya'da Cuma Namazı Çıkışı İsrail Protesto Edildi

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatan İsrail, Kütahya’da cuma namazı sonrası çeşitli STK’ların katılımıyla protesto edildi.

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatan İsrail, Kütahya'da cuma namazı sonrası çeşitli STK'ların katılımıyla protesto edildi.

Kütahya Ulu önünde gerçekleştirilen protesto eylemine AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz ve çeşitli STK'lar katıldı.

Grup adına açıklamayı okuyan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Lise Sorumlusu Tayfun Kaydan, "Mescid-i Aksa alınların secdeye buluştuğu, gönüllerin Rab ile buluştuğu ilk kıblemizdir. Bizler ki Hz. Muhammed'i son peygamber olarak kabul etmiş, kayıtsız şartsız Allah'a teslim olmuş, ordusunun ayak sesleri ile tüm dünyaya korkular salmış Osmanlı İmparatorluğu'nun torunlarıyız. Alçakların kulaklarında her daim bu sözler yankılanacaktır. Filistin'deki Müslüman amcalarımız, teyzelerimiz, kardeşlerimiz bilsinler ki dualarımız ile gönüllerimiz ile onların yanındayız. Allah'ın izni ile tüm bu zulümler bitecektir. İşgalci İsrail bir gün perişan olacaktır. Kudüs'e 1948'den beri yapılan işgaller bir yurtta değil, bizzat İslam'a karşı yapılmış saldırılardır. Dik duruşumuzu Allah izin verirse eşkıyalıklar son bulup, zalimler kaçacak delik arayana kadar sürdüreceğiz" diye konuştu.

"Saldırılara son verecek tedbirleri almalıdır"

Anadolu Gençlik Derneği Kütahya Şube Başkanı Erol Taşkın da, "Mescid-i Aksa için kurulmuş olan İslam İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere tüm uluslararası mekanizmalar, devletler, birlikler derhal bu işgal ve saldırılara son verecek tedbirleri almalıdır. Hangi amaçla kurulmuş, hangi görüşte olursa olsun tüm sivil toplum kuruluşları ve inisiyatif grupları Filistin halkıyla dayanışma içerisine girmeli ve eylemlerle, kampanyalarla onlara destek verilmelidir. Bizler; Kudüs'ün tamamen özgür olması, Mescid-i Aksa'nın ibadete açılması, ezanın Kudüs'ün her yerinde okunabilmesi, hapsedilen Filistinlilerin serbest bırakılması, Filistinlilere yönelik zulmün son bulması için Türkiye'nin dört bir yanında Filistin halkıyla dayanışma için özgür Kudüs için meydanlara iniyor, sokaklara çıkıyoruz. Herkesi de Kudüs sokaklarındaki mazlumların sesine ses katmak için bu eylemlere davet ediyoruz" dedi.(EFE) - KÜTAHYA

Kütahya'da Cuma Namazı Çıkışı İsrail Protesto Edildi
Kütahya'da Cuma Namazı Çıkışı İsrail Protesto Edildi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title