Kütahya: AK Parti Kütahya İl Danışma Meclisi Tavşanlı'da Toplandı

Kütahya: AK Parti Kütahya İl Danışma Meclisi Tavşanlı'da Toplandı

AK Parti'nin Kütahya İl Danışma Meclisi Toplantısı, Tavşanlı'da Gerçekleştirildi. Tavşanlı Belediyesi Hüsnü Ordu Kültür Sarayı Ahmet Uluçay Sinema Salonu'nda Düzenlenen Toplantıya Kütahya Milletvekilleri Hüsnü Ordu, Alaettin Güven ve Hasan Fehmi Kinay, AK Parti İl Başkanı Şükrü Nazlı, Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, İlçe ve Belde Başkanları Katıldı.

Kütahya: AK Parti Kütahya İl Danışma Meclisi Tavşanlı'da Toplandı

AK Parti'nin Kütahya İl Danışma Meclisi Toplantısı, Tavşanlı'da gerçekleştirildi. Tavşanlı Belediyesi Hüsnü Ordu Kültür Sarayı Ahmet Uluçay Sinema Salonu'nda düzenlenen toplantıya Kütahya Milletvekilleri Hüsnü Ordu, Alaettin Güven ve Hasan Fehmi Kinay, AK Parti İl Başkanı Şükrü Nazlı, belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri, ilçe ve belde başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan divan başkanı AK Parti İl Başkanı Şükrü Nazlı, Kütahya'da nitelikli bir muhalefet anlayışının olmadığını savundu. Nazlı, "2007 yılı, ülkemiz ve partimiz açısından çok önemli bir yıl. Seçim sürecinde geriye sayım başlamıştır. Teşkilatlarımız bu konuda büyük bir çalışmanın içerisindedir. Ülkemiz adına gerçekleştirdiğimiz ve Kütahya'da başardığımız hizmetlerimizi seçim yılı olmasıyla halkımıza daha iyi anlatmalıyız. AK Parti iktidarı bu ülkeye ekonomi, dış siyaset ve her alanda kazandırdığı itibarının yanında, fikir düzeyinde de büyük katkılar ve dönüşümler sağlamıştır. Yerel siyasette bizler AK Parti teşkilatı olarak oldukça sorumlu, seviyeli ve sonuç alıcı bir siyaset izlemekteyiz. Demokrasilerde muhalefetin gerekliliğine inanan bir partiyiz. Fakat ne yazık ki, Kütahya'da muhalefet adına hiçbir siyasi ekip görev yapmamaktadır. Muhalefet partileri, Kütahya adına hiçbir proje üretmemekte, sadece birileri tarafından gündeme atılan günlük polemik konularının arkalarında savrulup gitmektedir. Burada sorumluluğumuz bir kat daha artmakta, bir anlamda muhalefeti de kendi çok sesliliğimiz içerisinde oluşturmak zorunda olduğumuz ortaya çıkmaktadır. Zira Kütahya'da muhalefet yoktur, geçmişin dedikodu birimlerinin uzantıları vardır" dedi.

Daha sonra kürsüye gelen ve belediye başkanları adına söz alan Tavşanlı Belediye Başkanı Ali İhsan Çakır da, seçim zamanında vaad ettikleri birçok projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, yeni belediyecilik anlayışı ve ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Çakır, "Tavşanlı Belediyesi olarak rutin belediyecilik hizmetlerin yanında seçimde verdiğimiz sözleri yerine getirmeye başladık. Tavşanlı'da hayati bir öneme sahip olan organize sanayi bölgesi için önemli girişimlerde bulunduk. İlçemize diğer bir alternatif olarak hazırlattığımız Ömerbey Mahallesi'ndeki sanayi bölgesini yerli ve yabancı yatırımcıların hizmetine sunduk. İki ayrı toplu konut projesiyle 500 konut kazandırdık, üçüncü etap için müracaatımızı yaptık. Doğalgaz çalışmalarına İstasyon Caddesi'nden start verildi. Atık su arıtma tesisi için ana kollektör hattını belirledik. Göbel Kaplıcaları'na 448 yatak kapasiteli 4 yıldızlı otel ve 32 apart inşaatlarına başlandı. Kısacası ülke genelinde AK Parti iktidarının farkını yansıtan çalışmaları bizler de yerel yöneticiler olarak kendi bölgelerimizde yaşama geçiriyoruz" diye konuştu.

AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Mehmet Karaduman ise, katılımcılara teşekkürlerini sunarak, böylesi toplantılarda teşkilat mensuplarının ve yöneticilerin biraraya gelip durum değerlendirmesi yapmasının yararlı olduğunu söyledi.

"HER YAZ KÖYLERİMİZİ DOLAŞIYORUZ"

Toplantının devamında konuşan Milletvekili Kinay, tarımsal projelerle ülkemizde AK Parti'nin çiftçileri daha iyi koşullara ulaştırdığını bildirdi. Kinay, "Türkiye genelinde tarımdaki istihdam, tüm dünya ülkelerinden çok yüksek. Tarım sektöründe yaşayan nüfusumuz, toplam nüfusun yüzde 30'udur. Siyaseten Türkiye'de hiçbir siyasi parti yoktur ki; tarımla ilgili politikalara önem vermesin. Bu yıl itibariyle en büyük yatırımı KÖYDES kanalıyla tarım sektörüne ayırdık. Bu sektörün alt yapısını güçlendirdik. Her yaz köylerimizi dolaşıyoruz. Tarım anlamında Kütahya'nın köylerinde yapılması gereken çok şey var. Tarımsal ihracatımız 2002 yılına göre iki katını aştı. Cumhuriyet tarihinde tarım döneminde AK Parti iktidarında üst üste 3 kez büyüme gerçekleşti" ifadelerini kullandı.

Milletvekili Güven de, konuşmasında, AK Parti siyasetinin reaksiyonel değil, aksiyonel bir faaliyet olduğunu vurguladı. Güven, "AK Parti'nin kadroları, problemleri çözmek için görev almıştır ve yoluna devam etmektedir. Bütün alanlardaki problemleri çözmek için 4 yılı aşkın bir süredir çalışıyoruz. Kütahya'da da bu çalışmalar olumlu meyveler vermektedir" dedi.

Tavşanlı'da son günlerde yaşanan kömür operasyonu ve ardından yargı sürecine taşınmasını değerlendiren Milletvekili Ordu ise, şunları kaydetti:

"Bunun bence iki ayağı var. 15-16 Kasım tarihli Hürriyet Gazetesi'nde Yalçın Bayer'in yazdığı köşede, özünde GLİ Müessesesi'nde kömür yolsuzluğu iması ve 'AK Parti örgütü tutuklandı, gözaltına alındı' ifadesi geçti. Ben de olayı bir arkadaşımın haber vermesi üzerine öğrendim. Örgütümüz böyle bir suçlamayla karşı karşıya geldi. Şahsımla ilişkilendirilen konusu da benim de milletvekili olarak AK Parti örgütünü kollamak adına cumhuriyet savcılığına bir talepte bulunduğum ima ediliyor. Daha sonra İlçe Başkanımızı telefonla aradım. O da AK Parti örgütüyle olayın bir ilişkisinin olmadığını söyledi. Kömür nakli ihaleleriyle ilgili kooperatif başkanlarından bir tanesinin bundan 6 ay evvel hakim kararıyla telefonlarının dinlenmesinden doğan sonuçlar itibariyle, o ihalelerde bu nakliyecilerin birbirleri arasında ihale konusunda irtibat kurdukları iddia ediliyor. Bunu çok açık ve samimi söylüyorum. Bizimle zaten bir ilgisi yok. İnanın ki Edirne'den Kars'a kadar Türkiye'nin her yerinde yöresel imkanlarla kullanılan, o yöreye ait olan kooperatiflerde bu tür imalar her bir yerde olur. Türkiye'nin bir gerçeğidir. Bizimle alakası yok. 'Gözaltına alınanlar kimlerdir' diye sordum. 'Kooperatif başkanları, ticaret erbapları' falan dendi. Meclis Başkanımız'la görüştüm. Bizim bir defa onlarla bırakın görüşmeyi, telefonları bile alınmış, onlarla temas etmemiz söz konusu değil. Ben olayı gazeteden öğrendim" dedi.

"Önemli olan siyasette gönül, kalp, ruh kirliliği olmamasıdır. Saygın bir duruş sergilenmelidir. Türkiye'nin buna ihtiyacı var" diye devam eden Ordu, "2002 seçimlerinden sonra bizim kazandığımız; kirlilik ve yolsuzluk imalarını yok etmemizdir. Muhalefetin ne yapması lazım? AK Parti'ye yolsuzluk imasıyla, siyaset kirliliğiyle suçlayarak başarı kazanabilirler. Bu seçim sürecinde muhalefet ve Türkiye'de AK Parti iktidarını istemeyen kesimlerin büyük stratejisi bunun üzerine kurulmuştur" ifadelerini kullandı.

Milletvekili Ordu'nun konuşmasını müteakip, toplantının basına açık kısmı sona erdi ve yemek arası verildi. Toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

Toplantıya 350 kişinin katıldığı öğrenildi.