Kuşadası’nda Termal Turizm İçin Hizmet Birliği Kuruluyor

Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, Kuşadası’nın Beldeleriyle Birlikte Çok Önemli Termal Kaynaklara Sahip Olduğunu Belirterek, €œ Kuşadası’nı Termal Turizmde Dünya Markası Yapmayı Hedefliyoruz €œ Dedi.

Kuşadası’nda Termal Turizm İçin Hizmet Birliği Kuruluyor

Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, Kuşadası’nın beldeleriyle birlikte çok önemli termal kaynaklara sahip olduğunu belirterek, “ Kuşadası’nı termal turizmde dünya markası yapmayı hedefliyoruz “ dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kuşadası’nda düzenlenen termal turizmle ilgili toplantıda konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, Kuşadası ile Davutlar ve Güzelçamlı belediyeleri olarak termal turizmde atılım yapmak için bir araya geldiklerini belirterek, bu konuda 3 belediyenin de arasında bulunduğu bir hizmet birliği kurulması konusunda Kaymakamlık ve Valiliğin desteğiyle ilk adımı attıklarını söyledi.

Kuşadası’ndaki jeotermal kaynakların gelişmesi için belediye olarak ciddi bir bütçe ayırdıklarını belirten Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, “İlk hedefimiz Kaymakamlık ve Valiliğin de desteğiyle Kuşadası Körfezi’ndeki belediyeler olarak Termal Turizmin geliştirilmesine yönelik hizmet birliğini kurmak. Bakanlığın termal turizm alanında alacağı her karara ve atılacak her adıma Kuşadası, Davutlar ve Güzelçamlı Belediyeleri bir bütün olarak hazırdır. Dolayısıyla, ilk atılacak adımda, biz belediyeler olarak hazırız. Önceki zamanlarda yapılan toplantılarda Kuşadası’ndaki 4 ve 5 yıldızlı oteller ile 3 tatil köyü bu oluşumun içerine girecek. Hatta esnafımızdan da buna gerekli desteği alırız. Örgütlenme şeması yasa çıktıktan sonra belli olacak. Bu oluşumla ilgili, en azından bir fikir birliği Kuşadası’nda oluşmuş durumda. Bunun yanında Davutlar’da açılacak ikinci termal kuyuyla ilgili tereddütler var. Bunun ortadan kaldırılması gerekiyor” dedi.

(ZH-İK) 07.04.2008 20:43 TSİ