Kuşadası Yaz Kampındaki Engellilerden Arkadaşlarına Sürpriz Doğum Günü Partisi

Kuşadası Yaz Kampındaki Engellilerden Arkadaşlarına Sürpriz Doğum Günü Partisi

Türkiye'nin Değişik Bölgelerinden Kuşadası'na Bağlı Davutlar Beldesinde Bulunan Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne Bağlı Gençlik İzcilik ve Spor Kampı'na Katılan Engelliler, Üç Arkadaşları İçin Sürpriz Doğum Günü Partisi Düzenledi.

Kuşadası Yaz Kampındaki Engellilerden Arkadaşlarına Sürpriz Doğum Günü Partisi

Türkiye'nin değişik bölgelerinden Kuşadası'na bağlı Davutlar beldesinde bulunan Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik İzcilik ve Spor Kampı'na katılan engelliler, üç arkadaşları için sürpriz doğum günü partisi düzenledi.

150 engelli ve refakatçilerinin bulunduğu kampta Hatice Ölmez(50), Kaan Dardır (4) ve Kiraz Dal (40) için diğer engelliler tarafından sürpriz doğum günü partisi düzenledi. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cevat Ercan'ın da katıldığı sürpriz doğum günü partisinde engelliler gece geç saatlere gönüllerince eğlendi. 50 yaşına giren İstanbul Tüm Engelliler Derneği Üyesi Hatice Ölmez, "Her insan bir engelli adayı. Engelli olmayan engellinin sıkıntılarını bilmez. Engellilerin en büyük problemi yollar ve

kaldırımlar. Lütfen engelli değil de sağlam olup beyin engelli olmayalım çünkü beyin engelli olanlar engelliyi anlayamaz. Biz toplumun dışlamasına sesini çıkartmayan, bizi dışlayan toplumun içinde mutlu engelleri birer birer aşan insanlarız. Biz de eğleniriz, biz de güleriz. Her şey bizimde hakkımız" diye konuştu.

İstanbul Tüm Engelliler Derneği Başkanı Sultan Yalçın ise, "Dernek olarak Kuşadası Gençlik İzcilik ve Spor Tesisleri'ne tatil yapmak için geldik. Buradaki diğer engelli dernekleriyle kaynaşarak bir arada eğlence düzenlemeye karar verdik. Doğum günü olan üç arkadaşımıza sürpriz bir parti düzenleyerek, onlara en güzel hediyeyi vermeye çalıştık. Biz engelliler büyük şeylerle mutlu olamayız, küçük ve içten olan her şey bizi mutlu eder" dedi.

(ZH-OK-Y)

Kaynak: İHA