Kuşadası'ndaki İş Kazası ile İlgili Komer'den Açıklama

Kuşadası'ndaki İş Kazası ile İlgili Komer'den Açıklama

Kuşadası'nda Yapımı Devam Eden Kongre Merkezi'nin İnşaatında Bir Kişinin Hayatını Kaybedip, Üç Kişinin Yaralandığı Kazayla İlgili Projeyi Yürüten Komer Firması Tarafından Açıklama Yapıldı.

Kuşadası'ndaki İş Kazası ile İlgili Komer'den Açıklama

Kuşadası'nda yapımı devam eden Kongre Merkezi'nin inşaatında bir kişinin hayatını kaybedip, üç kişinin yaralandığı kazayla ilgili projeyi yürüten KOMER firması tarafından açıklama yapıldı.

Aynı zamanda KOMER şirketinin inşaattan sorumlu yönetim kurulu üyesi de olan Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan imzasıyla yapılan açıklamada, kazadan duyulan üzüntü dile getirildi. Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan imzalı açıklamada "Bugün akşam saatlerinde KOMER Kongre Merkezi inşaatı sırasında bir kaza meydana geldi. Aldığım bilgiye göre kalıp çalışmaları biten 200 metrekarelik döşemede pompa ile beton atılması sırasında döşeme kalıpları ağırlığı kaldıramayarak çöktü. Göçük altında kalan üç işçimiz hemen çıkartılarak Kuşadası Devlet Hastanesi'ne sevk edildiler. Maalesef işçimiz Şenol Taşkın yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olayda hayatını kaybeden Şenol Taşkın'ın ailesine başsağlığı diliyor ve acılarını paylaşıyorum. Şenol Taşkın'ın ailesine hem KOMER şirketi hem de müteahhit firma tarafından her türlü yardımda bulunulacağını da burada belirtmek istiyorum. Diğer iki işçimiz Ömer Dinç ve Arif Toprak ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Her iki yaralının da hayati tehlikesi bulunmuyor. KOMER ve müteahhit firma yetkilileri hastanede yaralıların durumuyla yakından ilgileniyorlar. Hastaneye kaldırılan işçilerimize de acil şifalar diliyorum. KOMER Kongre Merkezi inşaatında herhangi bir çökme olmadığını, yalnızca kalıp çökmesinin yaşandığını da vurgulamak istiyorum. Her inşaatta yaşanabilecek bu tür üzücü durumların bir daha yaşanmamasını diliyorum" ifadelerine yer verildi.

(ZH-İK) 27.06.2008 20:24 TSİ

Kaynak: İHA