Kuşadası'nda Yeniköy Ormanı İçin İlk Fidan Dikildi

Kuşadası'nda Yeniköy Ormanı İçin İlk Fidan Dikildi

Kuşadası'na Bağlı Yeniköy'de Hazineden Alınan Arazi Üzerinde Kurulması Planlanan Yeni Orman Alanı İçin İlk Fidanlar Bugün Dikildi. Geçtiğimiz Ağustos Ayında Büyük Felaket Yaşayan Kuşadası'nda Bir Yandan Yanan Bölgeler, Orman İşletme Müdürlüğü Tarafından Ağaçlandırılırken, Bir Yandan da Kaymakamlık ve Tema İşbirliği ile Yeni Orman Alanları Kuruluyor.

Kuşadası'nda Yeniköy Ormanı İçin İlk Fidan Dikildi

Kuşadası'na bağlı Yeniköy'de hazineden alınan arazi üzerinde kurulması planlanan yeni orman alanı için ilk fidanlar bugün dikildi. Geçtiğimiz Ağustos ayında büyük felaket yaşayan Kuşadası'nda bir yandan yanan bölgeler, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ağaçlandırılırken, bir yandan da Kaymakamlık ve TEMA işbirliği ile yeni orman alanları kuruluyor.

Kuşadası Kaymakamlığı ve TEMA Temsilciliği işbirliğiyle Yeniköy yolu üzerinde kurulan gerçekleştirilen fidan dikimi için törenine Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış, Kuşadası Garnizon Komutanı Umut Bütün, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Dağlı, Kuşadası Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkkan, öğrenciler ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşu ile başlayan ağaçlandırma töreninde daha sonra Kuşadası Çakabey İlköğretim Okulu Halkoyunları ekibi folklor gösterisi sundu. Açılış konuşmasını yapan TEMA Kuşadası Temsilcisi Aycan Yolyapan, Yeniköy'de orman alanı oluşturmak için uzun süredir çalışma yaptıklarını belirterek, Kuşadası ve çevresinde yeşilin daha da artırılması için tüm kesimlere büyük görevler düştüğünü söyledi. Daha sonra konuşan Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış, yanan bölgelerin Orman İşletme Müdürlüğü tarafından sistemli şekilde ağaçlandırıldığına dikkati çekerek, bunun dışında TEMA ile işbirliği içinde yeni orman alanları oluşturmak için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Şenlik havasında gerçekleşen Fidan dikiminin ardından törene katılan öğrenciler hep birlikte piknik yaptı.

(ZH-İK-YK)

16.03.2007 18:26 TSİ